ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 20 ное 2017, 15:30

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 2 posts ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Минимален бал
МнениеПубликувано: 24 яну 2017, 23:59 
Извън линия

Здравейте, аз ще съм кандидат-студент(момиче) в ТУ София през 2017г., завършвам Математическата гимназия. Ще кандидатствам с Компютърно и софтуерно инжинерство, въпросът ми е дали с бал 26,50 ще ме приемат, дори и на второ или трето класиране. Бях чела тук, че някои кандидати са влезнали и с 23 бал. Ще съм благодарна да получа информация. :)

Нагоре
 Заглавие: Re: Минимален бал
МнениеПубликувано: 01 фев 2017, 13:16 
Извън линия

Понеже гледам, че за седмица никой не ти е отговорил, ще се опитам аз. :D

В една тема малко по-надолу някой беше попитал за училищата с договор и предимство:
viewtopic.php?f=8&t=16065
Последният отговор е мой, прочети го. Има 3 групи хора с предимство за всички специалности + още една за чуждоезиковите.
Също съм споделил минималните балове за КСИ и ИТИ от миналата година на 1 и 2 класиране за 2016 г. за обикновените училища, както и списъците на приетите на 1-во класиране

Това, което препоръчвам, е да се свържеш с ръководството на твоето училище и да попиташ дали имате някакви запазени места за ТУ, както и да се свържеш със самия учебен отдел на ТУ. Няма друг начин да разбереш, такава информация не е публична.
Главно предимствата са за техникуми, математически гимназии мисля, че не влизат, освен ако нямат специален договор.

Ако накрая се окаже, че нямаш никакво предимство, по-добре учи и изкарвай повече, защото 26,50 е крайно недостатъчно, а за Компютърно и софтуерно инженерство почти няма 3-то класиране, а когато има влизат по 2-3ма, които са били на минимални стотни от влизане на предишното класиране. Тенденцията е балът да се вдига с по 1-2 десети на година. И това не зависи от броя хора випуск, както бяха с 10000 по-малко миналата година и се надяваха да извадят късмет и балът да падне. Ако се случи да си без никакво предимство, наблягай на поне 29 бал, колкото и невероятно да ти се струва. :D

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 2 posts ] 

Всички времена са UTC+02:00