Прием в КСТ!

Теми и въпроси свързани с кандидатстване в ТУ-София

Moderators: N'Gogo, Глобални Модератори

Valerita

Прием в КСТ!

Post by Valerita » 28 Jan 2013, 16:28

Здравейте!
Отдавна следя форума,но не успях да намеря отговори на въпросите ми и за това реших да се регистрирам и направо да питам :)

Тази година съм кандидат-студентка и съм се ориентирала към КСТ :) Интересува ме:
-Колко е бройката на курса?
-Има ли квоти(Тоест момчета/момичета)?
-Специално като гледах програмата на КСТ ми направи впечатление големия пълнеж от науки,който някак си не ми пасват с идеята на КСТ..Например Химия :lol: Въпроса ми е:Трудно ли се вземат и дали имат големи изисквания преподавателите,при положение,че тези науки не се толкова важни за специалността?

Съжелявам,ако се повтаря тази тема! :oops:
Благодаря предварително за отговорите! :wink:

nstanev

Re: Прием в КСТ!

Post by nstanev » 28 Jan 2013, 20:01

Миналата година приеха около 240 човека в КСТ, квоти момчета/момичета няма.Относно изискванията :mrgreen: лабораторни по физика при Васковски могат да ти причинят сериозни увреждания :D
КСТ - 2 курс

Разкостников

Post by Разкостников » 28 Jan 2013, 20:40

Valerita wrote: -Специално като гледах програмата на КСТ ми направи впечатление големия пълнеж от науки, който някак си не ми пасват с идеята на КСТ..Например Химия :lol: Въпроса ми е:Трудно ли се вземат и дали имат големи изисквания преподавателите,при положение,че тези науки не се толкова важни за специалността?
Здравей, Валерита,

Идеята е, че ще ставаш компютърен инженер, а не програмист. Т.е. химията, полупроводниковите елементи и цифровата схемотехника се връзват идеално. Понеже тези предмети никак не са малко на брой, помисли си дали наистина искаш да кандидатстваш в тази специалност, за да няма оплаквания после (е, и наистина да искаш да учиш точно тези предмети, пак ще имаш оплаквания, но това е вече друга тема).

А, и недей да питаш бъдещите си преподаватели дали държат на предметите си, защото не ти се струват много свързани с компютърното инженерство.

Поздрави.

П.П. Казва се „съжАлявам“. Не е заяждане, просто е добре да пишем правилно. Другите грешки ще ги игнорирам.

Valerita

Post by Valerita » 28 Jan 2013, 21:45

Разкостников,благодаря за пояснението ..и поправката ;)

За физиката съм съгласна..без физика,инженер не се става :) Но защо Химия?Все едно някой бъдещ фармацевт да учи "Теория на вероятностите"? Съжaлявам (ето взех си поука :lol: ),че задавам такива глупави въпроси..просто мисля,че има доста ненужен пълнеж в програмата. И ми беше любопитно да разбера,дали ти вадят душичката и при тях :lol:

Имам само още едно въпросче:Класиранията на Ту излизат преди тези на СУ..ако се запиша в ТУ и след една седмица видя,че в СУ съм приета в по-желаната специалност,има ли някакъв шанс за отписване..или вече съм се закотвила в ТУ ? :lol:

Мерси за отговорите :)

Izodzadze

Post by Izodzadze » 28 Jan 2013, 23:33

Базови познания по химия са задължителни за всеки инженер. (точка)
За един семестър с 13-15 лекции се научават само базови неща, така че няма
опасност да научиш нещо излишно.
Не може да си хайдутин и да се оплакваш, че ти тежат пищовите.

velikkolev

Post by velikkolev » 29 Jan 2013, 12:56

Всички науки са задължително и са тясно свързани.А за ваденето на душицата...повярвай ми,ще ти я извадят...Може да не е по химия,но я по ПИК,я ОК и КАД и т.н. и т.н. Но ще станеш пс-инженер,а не програмист.С това трябва да си наясно.А и отиваш да учиш в ТУ,малко си е ад,но ние сами сме си виновни,че не сме се научили още от училище да учим системно и както трябва.
АТТ-първи курс

stillgar

Post by stillgar » 29 Jan 2013, 14:18

Ако не ти харесва големия пълнеж от науки в КСТ, можеш спокойно да се пробваш във ФМИ на СУ, например Компютърни науки или Софтуерно инженерство... Там ще имаш голям пълнеж от висши математики... май че бяха около 18 задължителни дисциплини по математика... А, и там имат едни интересни правила и традиции - например по математическите дисциплини имаш по 4 контролни работи на семестър, и за да получиш заверка за семестъра, трябва да изкараш поне 80 точки на контролно при максимални 100. Отделно после има и изпити, разбира се...

Valerita

Post by Valerita » 29 Jan 2013, 19:00

Математиката изобщо не ми е проблем,защото уча в Математическа гимназия :) За математиките съм съгласна,те са нужни...програмист,без аналитичното мислене придобито от математиката,няма ;)
Благодаря на всички,който ми отговориха! :wink:

SupernaturaL

Post by SupernaturaL » 07 Feb 2013, 16:48

Тогава...добре дошла при нас ! :P
Компютърни системи и технологии, дипломирал се

rodi1i

Post by rodi1i » 08 Feb 2013, 23:05

КСТ според мен е загуба на време. Като цяло в ТУ информатиката е много зле, с малки изключения (мързи ме да обяснявам, но за 3 години се нагледах на много глупости (поне в моя факултет))... По-добре пробвай в СУ.
www.hcspirit.com

Приложна математика
Поток 12
Група 68

SupernaturaL

Post by SupernaturaL » 09 Feb 2013, 11:46

Има нещо вярно и в това...

Като цяло, разликата между ТУ и СУ при компютърните специалности е,че тук получаваш по-обширни знания в тази област. Там с интегрални схеми,електротехники и т.н не те занимават.Наблягат на математика и програмиране.
Компютърни системи и технологии, дипломирал се

rodi1i

Post by rodi1i » 09 Feb 2013, 20:29

тук получаваш по-обширни знания в тази област

Може ли да се аргументираш? Кое по-точно е по-обширното? Не ме разбирай погрешно, не те нападам и нямам за цел да оплюя КСТ-то. Доколкото съм гледал програмата ви, почвате със същинското писане на код към края на 2-ри курс (не помня с точност, може и да греша, а ако е така се извинявам), докато един познат учи СИ във ФМИ и още през 1-ви семестър на 1-ви курс учи BFS и тн.
www.hcspirit.com

Приложна математика
Поток 12
Група 68

tsimeonov

Post by tsimeonov » 09 Feb 2013, 22:01

Това КСТ не почна ли да се изтърква вече?

student91

Post by student91 » 09 Feb 2013, 23:03

Не не е почнало да се изтърква.Поинтересувай се софтуерните фирми от кой университети предпочитат най-много кадри и тогава задавай такива въпроси,а всички дето нещо не им харесва в университета никой не ги е вързал да стоят тук.Не казвам,че всичко е перфектно,но и в другите ВУЗ-ве в България положението е същото.

tsimeonov

Post by tsimeonov » 10 Feb 2013, 00:31

Може. А ти се поинтересувай малко от граматика - най-вече от правилото за "й".

Post Reply