ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 24 фев 2017, 21:29

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 7 posts ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 28 юни 2013, 02:59 
Извън линия

Здравейте,
Тази година ми предстои да кандидатствам в немския факултет на ТУ-София. За целта е нужно да докажа уменията си по немски език. Имам Deutsches Sprachdiplom и видях в сайта, че мога да представя тази диплома и да се освободя от изпит. Рових се из форума, за да разбера каква е процедурата по признаване на дипломата, но намерих една тема от 2006 г., където информацията може да е остаряла. Моля, ако някой знае, да сподели какво трябва да се направи в случая. Възможно ли е това да стане чрез фирмите посредници ивън София (както смятам да кандидатствам)?

Неотдавна бях чел, че е възможно да се освободиш от изпит и ако си завършил немска гимназия. Това важи ли още?

Успех на всички кандидат-студенти!

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 юни 2013, 08:29 
Извън линия
Потребителски аватар

Просто към документите си за кандидатстване прилагаш копие от DSD-то. Това е. Поне така беше, когато аз кандидатствах през 2008 (впоследствие се отказах от немския факултет и избрах друг, но това е различна тема :P ) - предполагам, че не се е променила ситуацията.
Това за езиковите гимназии за сефте го чувам, струва ми се нелогично. И аз съм от ЕГ, но това нямаше отношение към нищо. Ако просто заявиш/покажеш, че си от ЕГ, това по никакъв начин не гарантира, че си научил нещо там, нали така ;). Хората си искаха Езиковата диплома като удостоверение, че владееш езика на някакво ниво (или пък да си се явил на редовния им изпит по немски съответно).

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 юни 2013, 13:31 
Извън линия

Днес отидох, искат просто копие на дипломата и естествено таксичка за изпит - 20 лв. (въпреки, че няма да се явявам на такъв).

Освен това, ако просто си завършил Немска гимназия, се освобождаваш от изпит. Има списък с гимназиите, които са с такава преференция.

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 юни 2013, 23:25 
Извън линия
Потребителски аватар

Хм, интересно. Това второто явно е новост (спрямо мен). Странно ... така занижават нивото допълнително. Но при тази борба за бройки - пардон, студенти, и оценки от ДЗИ , и прочее, не бива да се учудваме.

Нагоре
МнениеПубликувано: 06 яну 2017, 08:35 
Извън линия

Това звучи интерсно... Някой може ли да ми пусне линка към сайта на ТУ, където има подробна информация... или да даде телефон да се обадя? Става въпрос за дете, което ще завърши немска гимназия Увекинд, тук в София. До колкото знам... дипломата, която ще получи не е Deutsches Sprachdiplom, а са два сертификата - Goethe-Zertifikat B2, Goethe-Zertifikat C1... мисля, всъщност че и международна диплома се взема освен сертификатите, но не мога да кажа с точност, трябва да питам. Освен това, гимназията е частна, а не е държавна, което сигурно пак има значение, защото може пък да признават само от 91-ва. Та има ли някъде инфо за това признаване на изпитите и на нивото на владеене на немски език? Търсих тук в сайта на Технически Университет, но нищо не откривам.....

Нагоре
МнениеПубликувано: 06 яну 2017, 11:40 
Извън линия

http://priem.tu-sofia.bg/university/189
--> Чл. 7 (16)

Същата информация я има и в справочника от 2016 на стр. 31:
http://priem.tu-sofia.bg/documents/spravochnik-2016.pdf

За контакти: http://priem.tu-sofia.bg/university/210
--> вдясно, под "Учебен отдел" са номерата.

Нагоре
МнениеПубликувано: 06 яну 2017, 23:10 
Извън линия

Евала.... :lol:

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 7 posts ] 

Всички времена са UTC+02:00