Спешно! СОПКО (тестовете по ОИП не работят!)

Система за оценяване и поддържане на качеството на обучение
и академичния състав в Техническия Университет - София

Moderator: Глобални Модератори

Post Reply
ef

Спешно! СОПКО (тестовете по ОИП не работят!)

Post by ef » 30 Nov 2011, 15:15

ack! query failed:
errorno = 1062
error = Duplicate entry '148445' for key 'PRIMARY'

..... и надоло още някакви неща.

Става въпрос за тестовте по ОИП в СОПКО. Цъках си тестовете и по едно време... почна да ги изкарва тия глупости. Сега проблема е доста неприятен понеже утре е контролното по ОИП, а нямам представа към кой да се обърна, че не работят тия тестове. До колкото разбрах не съм само аз така, което ме навежда на мисълта, че проблема идва от едновременното логване на много хора. Някои да има някакви идеи? :roll:

Най-тъпото е че тия тестове би трябвало да могат да се цъкат и офлайн, а не могат (или поне аз не знам как)

lub4oo

Re: Спешно! СОПКО (тестовете по ОИП не работят!)

Post by lub4oo » 30 Nov 2011, 18:32

И миналата година сървърът се скапа един ден преди контролното. :D

Велинов28

Post by Велинов28 » 01 Dec 2011, 17:00

Всъщност не се "скапва" а го спират с цел. В началото ни говореха, че ден преди изпита се ограничава достъпът на студенти.

ef

Post by ef » 04 Dec 2011, 14:30

LOL....

Аз пък мисля, че се скапва. Дори асистента нещо недоволстваше, че се е скапало СОПКО-то. Ако го спират нарочно... жалка история. Честно казано дори и от това не бих се учудил. В тая дупка, наречена университет, нищо не е наред. Както и да е, добре, че бях понаправил някои тестове преди да спре и успях да си ги направя тестовете.

Велинов28

Post by Велинов28 » 05 Dec 2011, 23:39

Ако влезеш в сайта на СОПКО и прочетеш коментарите ще видиш, че и преди 3-4 години ги е имало същите "скапвания" непосредствено преди изпит. Едва ли от толкова време не могат да оправят този "проблем". А и колко човека биха влезнали по едно време да правят тест? Колко хора изобщо знаят за този сайт?

Yordan Yordanov
Администратор

Post by Yordan Yordanov » 06 Dec 2011, 00:06

Този проблем най-вероятно се появява при претоварване на сървъра. Тъй като е нормално преди изпит да има повишен интерес и съответно повишено натоварване, тогава се появява и проблемът. Ако беше ръчна намеса със сигурност щеше да има друго съобщение.

Велинов28

Post by Велинов28 » 06 Dec 2011, 22:33

Knopper wrote:Този проблем най-вероятно се появява при претоварване на сървъра. Тъй като е нормално преди изпит да има повишен интерес и съответно повишено натоварване, тогава се появява и проблемът. Ако беше ръчна намеса със сигурност щеше да има друго съобщение.
Ми не.

posles

Post by posles » 10 Feb 2014, 18:08

спират сървара за това преди това влизайте , нека да се вдигне темата че да не патят и други хора

blackrosegul

Post by blackrosegul » 08 Jan 2015, 07:13

че и преди 3-4 години ги е имало същите "скапвания" непосредствено преди изпит. Едва ли от толкова време не могат да оправят този "проблем". А и колко човека биха влезнали по едно време да правят тест? Колко хора изобщо знаят за този сайт????

Post Reply