ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 21 ное 2017, 10:24

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 26 posts ]  Отиди на страница 1 2 Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Защо?
МнениеПубликувано: 24 юни 2010, 00:07 
Извън линия

Защо форума е на phpBB? Университета има достатъчно ресурси да подържа ASP.NET или ASP.NET MVC? Но, въпреки това защо е и на версия от 2005 година като може да се използва версия от 2010 ...?

ПС:Май ви мързи, а?

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 24 юни 2010, 00:31 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Колко остроумно и адекватно! Най-обичам така някой новак да се появи и да започне да поучава как нещо трябвало да стане и какво трябвало да се ползва... И на всичкото отгоре вече има и заключения относно трудовите ни наклонности и навици.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 24 юни 2010, 00:40 
Извън линия
Потребителски аватар

Колко възхитително - разбрал за някаква технология/научил се на нея и веднага бърза да ни се похвали на всички и да ни напомни, че и ние трябва да я ползваме. :lol:

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 24 юни 2010, 07:29 
Извън линия
Потребителски аватар

Научил се друг път :) Митко, не става само с ядене моето момче ... Не си научил първото инженерно правило: Работи ли - не го пипай! :)

Нагоре
 Заглавие: Re: Защо?
МнениеПубликувано: 24 юни 2010, 10:29 
Извън линия

Milko89 написа:
Защо форума е на phpBB? Университета има достатъчно ресурси да подържа ASP.NET или ASP.NET MVC? Но, въпреки това защо е и на версия от 2005 година като може да се използва версия от 2010 ...?

ПС:Май ви мързи, а?

Мнооого ме кефите новоизлюпените дотнетаджийчета, които мислите, че всичко, което лети се яде. И оная ми работа лети, човече!

п.п. Иди да работиш в ТУ и го направи, като си толкова умен.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 24 юни 2010, 13:16 
Извън линия

Вие май на всяка критика отговаряте с "направи го ти" и "много си отворен". Това, че съм се регистрирал сега не значи нищо. Това което аз знам и разбирам си е само за мен, но когато обслужвате толкова много хора се изисква поне малко зор да си дадете да предоставите нещо добро на хората, при положение че университета разполага с ресурсите.
Knopper доста адекватно запитване съм направил... като ти гледам профила тези сертификати мисля не си ги написал само защото абревиатурите звучат добре.

Нагоре
 Заглавие: Re: Защо?
МнениеПубликувано: 24 юни 2010, 13:30 
Извън линия

hahaha написа:
Мнооого ме кефите новоизлюпените дотнетаджийчета, които мислите, че всичко, което лети се яде. И оная ми работа лети, човече!

п.п. Иди да работиш в ТУ и го направи, като си толкова умен.

мноого ме кефиш как правиш заключения въз основа на един пост и най-вече колко си остроумен относно частите на тялото си

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 24 юни 2010, 13:51 
Извън линия

Milko89 написа:
Вие май на всяка критика отговаряте с "направи го ти" и "много си отворен". Това, че съм се регистрирал сега не значи нищо. Това което аз знам и разбирам си е само за мен, но когато обслужвате толкова много хора се изисква поне малко зор да си дадете да предоставите нещо добро на хората, при положение че университета разполага с ресурсите.
Knopper доста адекватно запитване съм направил... като ти гледам профила тези сертификати мисля не си ги написал само защото абревиатурите звучат добре.

Виж сега, колега. Прав си, че много бързо си направих заключение, но и изказването ти е наивно и патетично, извинявай!

1) Изобщо не ми пука кога си се регистрирал - звучиш като новак, който токущо е научил нещо ново(и вероятно единствено) [едит]всъщност сега като погледнах наистина кога си регистриран ми направиха впечатление цифрите след ника ти, та да - потвърждават заключението ми. Да не си научил асп-то на курсовете на Наков тоя семестър? :lol: [/едит]
2) Да си видял проблеми с обслужването, че говориш така?
3) Ако имаше истиснки проблем със скалируемостта - защо да е дотнет а не джава? Особено предвид това, че абс. всичко може да се намери безплатно независимо, че университета разполага с достатъчно лицензи. /безплатното много по-често не се избира защото е безплатно а поради куп други причини, като следващата точка на пример/
4) Ти някога да си настройвал хостинг на дотнет или всичко за теб e бутончето RUN в студиото?
6) Имаш ли идея как стои въпросът със сигурността при дотнет?
7) Защо да слагаме отзад и някаква база данни, като MS-SQL, която обикновено върви ръка за ръка с дотнет решенията, като може да е MyQSL/не че не може и с дотнет/, когато вече имаш всичко на готово и трябва само да се инсталира.
8) Май не си работил в държавно учреждение. Плаща се дори и много по-малко от това, за което са се постарали Knopper и колегите му. Освен това заповедта е направи го а не поддръжай го. Ако му стане нещо звъни шефа и казва виж го. И да го наглеждат дори не са длъжни, но да си виждал да е падал форумът някога?

п.п. по 4 точка не съм много компетентен, но познавам твърде много хора, които се отказаха от дотнета за страничните си проекти, точно заради хостинга. :lol: :lol: :lol:

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 24 юни 2010, 14:03 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Милко, оценявам ентусиазма ти, но трябва да призная, че подхождаш малко агресивно. Аз също имах идеи за велики проекти за инфраструктурна оптимизация през 2004г, за които съм писал доста по-дълги постове от твоя, но ми стана ясно, че в ТУ нещата стават бавно и мудно и трябва търпение, а някои дори не са възможни. Така че на въпроса "Защо", най-логичният отговор ми се струва "А защо не?" след като не виждам да има проблем с текущата система. Знам, че всичко трябва да се развива, но трябва да се съобразим със заетостта на работещите в тази област, да не говорим, че в момента пък повечето са доста натоварени с кандидат-студентската кампания и форумът не е с голям приоритет.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 24 юни 2010, 14:46 
Извън линия

hahaha едно по едно :
1) Ника ми целенасочено е с година отзад. Явно преценявате хората според възрастта. Друг е въпроса, че това е просто 'nickname'.
2) Старата максима ... "Когато се появи проблем тогава ще му мислим" ...?
3) Ти виждам ли си програма на Java да работи :). Освен това безплатно в никакъв случай не значи качествено!
4) Хоствал съм много приложения на .NET и мога да те уверя,че настройката се прави много лесно и бързо. IIS-то е достатъчно интуитивно и лесно за администриране. Да не забравяме факта, че е перфектно поддържано и при това върви интегрирано във повечето уиндоуси, пример: Web Server 2008. Лек и оптимизиран точно за тези цели.
6) Да имам си идея. При волно или неволно предизвикана грешка не излиза цялата заявка към sql-а на страницата.
7)n-tier решенията са много по лесни за поддръжка. А относно готовите неща, съществува DotNetNuke и др.
Прав си... не съм работил в държавно учреждение.

Knopper: Не съм искал да звуча агресивно. Извинете ме ако съм ви създал грешно впечатление. Искам да проведем една нормална дискусия относно компютърната мрежа в университета и подобрението, а не да нападате с това ти си новак ти нищо не разбираш(не заслужават ли обяснение хората защо нещата са така, а не иначе). Все пак вие се занимавате с нея. Нещата не опитат до форума само. Спомням си, че когато кандидатствах излезе новината, че оценките от изпитите са публикувани и цял ден не можах да вляза в сайта да си проверя моята.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 24 юни 2010, 15:37 
Извън линия

Смях в залата :-)

"Ти виждам ли си програма на Java да работи . Освен това безплатно в никакъв случай не значи качествено! "
Липса на опит - никакъв опит :-)

Мнението ти(първото) ме дразни поради две причини - едната е спомената от мен детска наивност а втората е изразяването в стил "гледайте какви сте тъпи - направете го по-куул а куул е така, както аз казвам, вижте ме мен, аз знам как" и за това се заяждам с теб и така ще е докато не кажеш нещо умно и обосновано.

Ако мечтата ти е да изграждаш университетската информационна система на дотнет - първо трябва да пробваш да започнеш да работиш там.

Не ми отговори, от къде знаеш асп.нет, че си толкова уверен и колко продъкшън системи си пуснал с любимото ти интуитивно и лесно IIS. Може да споменеш и хардуера и софтуера. Кажи и за бекенда и това също би било интересно.

Може да пробваш и да изредиш някое и друго конкретно предимство пред сегашната система, ако изобщо имаш някаква идея каква е тя, защото публичнодостъпните системи не са всички, изграждащи я.

п.п. "1) Ника ми целенасочено е с година отзад" - със сигурност не е годината на регистриране :lol:

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 24 юни 2010, 22:20 
Извън линия

Ти на интервю за работа ли ще ме взимаш та толкова те интересува професионалната ми квалификация. Спри да се дразниш и да се фукаш с някaкви плоски лафове с които се опитваш да затапиш... не става. Не си ти единствения който разбира от компютри. Както казах бих предпочел да получа отговор на въпроса си и да се дискутира какво може да се направи,а не колко съм умен и какво разбирам? Доста е наивно да очакваш, че ще тръгна да ти обяснявам!

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 24 юни 2010, 23:36 
Извън линия

Milko89 написа:
Ти на интервю за работа ли ще ме взимаш та толкова те интересува професионалната ми квалификация. Спри да се дразниш и да се фукаш с някaкви плоски лафове с които се опитваш да затапиш... не става. Не си ти единствения който разбира от компютри. Както казах бих предпочел да получа отговор на въпроса си и да се дискутира какво може да се направи,а не колко съм умен и какво разбирам? Доста е наивно да очакваш, че ще тръгна да ти обяснявам!

Факт е, че не можеш да отговориш, което само потвърждава мнението ми за теб ТОЧКА

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 24 юни 2010, 23:59 
Извън линия
Потребителски аватар

От мерене на пи*ки, което демонстрирате в момент, според мен, няма никакъв смисъл...
Ако ще обсъждате нещо и ще говорите като хора...моля, заповядайте, в противен случай всичко това е безсмислено.
Факт е, че има университети в БГ, които са много по-напреднали от гледна точка на организация на учебния процес, на облика, който представят пред външните хора, както и пред студентите си. Не знам защо в ТУ-София не действат повече за модернизация или по-скоро актуализация, имайки се в предвид технологиите, които вече навлязоха в другите университети, от гледна точка на начина на протичане на изпити и т.н.
Факт е, обаче, и това, че студентите също трябва да изискват, за да им бъде дадено.... Но под "изискват" нямам в предвид анонимно плюене по форумите.
Имаме СС тяхна работа е да ни представляват и да ръчкат управата и да я подсещат, че вече не сме в комунистическо време и хората, които влизат в технически вуз очакват нещо, за което си струва да се дадат пари.
Така, че единна позиция по тия въпроси и не с държание като на дъртите бабички, които седят пред блока и клюкарят минаващите.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 25 юни 2010, 00:05 
Извън линия

Като не искаш/можеш да ми отговориш на въпроса кажи си и не си губи времето в даване на класификации и определения в които явно си много добър. Явно си от тези които критиката не ги мотивира и при най-малкия намек за нещо започват да дават необмислени и плоски определения за хората за да ги откажат от какъвто и да е диалог.
Форума е публичен и ако някой има желанието да отговори на въпроса ми адекватно ще се радвам да го прочета, ако не затваряй темата и да не си губим времето...

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 26 posts ]  Отиди на страница 1 2 Следваща

Всички времена са UTC+02:00