ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 20 ное 2017, 19:34

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 26 posts ]  Отиди на страница Предишна 1 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 25 юни 2010, 00:40 
Извън линия
Потребителски аватар

Milko89 написа:
...уиндоуси, пример: Web Server 2008.....

Мисля, че каза най-мръсната дума за нет администратора в този цитат :lol: Преди години съм бил на разни курсчета, които бяха безплатни, и всеки караше на принципа "моето си е най-хубаво", като бяха достатъчно убедителни :lol: В крайна сметка, от 6 такива курса, се отказах да ходя на три от тях, те просто натякваха "купувайте, така се прави". И джава програмите работят, достатъчно добре. Ама защо ли не работят под уиндоус :lol: И като не е уиндоус /M$/ базирано решението, не е задължително да е "безплатно". Безплатен обяд няма. Най-малкото времето е пари. Това с настройката, споменато горе, също ми хареса :)

п.п. форума перфектно си изпълнява задачата, за която е поставен. Не виждам смисъл да се пипа, няма нужда от разни шаренийки и тем подобни екстри...

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 25 юни 2010, 02:28 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Да спрем междуличностните вражди и да видим какво може да се каже по темата "Защо?". Ще отговоря с риск да обидя колегите си, но все пак това е фактор - заплащане. Парите не са единственият мотиватор в една работа, но липсата им може да е много силен демотиватор.

Според мен има един вид омагьосан кръг - за да се развиват услугите и технологиите, трябва да има компетентни специалисти, които да са достатъчно запознати с планиране, внедряване и управление на въпросните услуги. Наличието на такива предполага те да бъдат заплатени адекватно, защото инвестициите, които са вложили за да достигнат дотам никак не са малки - като финансови средства, усилия и време. От друга страна (по принцип), за да ти повишат заплащането, трябва да се докажеш, да проявиш инициатива, да бъдеш иновативен. А съвсем отделен е въпросът, че специално за ТУ (и може би в повечето публични и държавни организации) това не важи в особена сила, защото и тоя дето си клати краката по цял ден и оня дето си скъсва задника от работа могат спокойно да получават еднакво възнаграждение. И кръгът се затваря - нито има развитие и усъвършенстване, нито някакви стимули за такова нещо.

Друг проблем, следващ от горния е, че много от хората, заети в подобни длъжности имат допълнителна заетост, за да могат да си набавят необходимия стандарт за живот. Това не им оставя време да си актуализират знанията, дори и да искат, защото има такива, които не смятат, че е нужно.

И още нещо - дават се купища пари за техника и за софтуер. Пари за тези неща има наистина. Но за съжаление или щастие концепцията за напълно автоматизирани и самовнедряващи се и самоподдържащите се системи все още не е развита и трябват хора, които да се занимават с тях. А за мотивирането на хората в ТУ не се прави почти нищо - пари за тях просто не се отделят.

И ако аз все още мога да си позволя да не работя в съответствие със заплатата си и да давам каквото мога от себе си без да чакам 24то число, то има хора, които издържат семейства и не могат да си позволят тоя 'лукс'. Дали са прави или не - не знам, но се опитвам да им вляза в положението и да не ги обвинявам. Но всичко се променя и ТУ не само няма да се развива, но според мен ще има и сериозни проблеми да извършва основната си дейност, защото хората идват и си отиват, а ръководството му така и не е осъзнало кой точно е най-ценният му актив.

Ето затова...

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 25 юни 2010, 10:47 
Извън линия
Потребителски аватар

Sad but True...

Може би университета трябва да почне да приема "дарения" като УНСС :-D

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 25 юни 2010, 10:50 
Извън линия

Това исках да чуя, благодаря. Ако искате може да се срещнем да поговорим. В катедрата ми има доста преподаватели които мисля че биха били готови да дадат едно рамо за доброто на университета и развиването на учебния процес.

Милене вярно е че много хора се опитват да пробутат техния си продукт,но ще ти споделя един цитат от мой преподавател:" На Майкрософт им трявбаха 20 години за да се научат да пишат софтуер, но сега са най-дорбите."Склонен съм да вярвам на тази фраза тъй като първо преподавателят се ползва с голям авторитет и според някой е най-дорбия специалист по операционни системи и вградени системи, и второ политиката им е така ориентирана така че винаги клиента е на първо място, имат постоянна подръжка и постоянно развитие. Мисля, че Телерик до голяма степен също следват тази концепция.
Аз не твърдя че форума е скапан и не върви. Върпоса ми е защо е phpBB. В себе си той крие последователност от въпроси на които мисля Knopper отговори.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 26 юни 2010, 20:00 
Извън линия
Потребителски аватар

Може би аз нещо не съм видял, но къде написахте защо искате нов/а вид/технология/софтуер/хардуер и т.н.?
Кое не Ви харесва сега?

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 09 ное 2010, 23:28 
Извън линия

Форума ви е доста добър и наистина критиката на колегата е малко пресилена. Щом нещо варви, не се пипа !

Нагоре
 Заглавие: Re: Защо?
МнениеПубликувано: 01 мар 2012, 23:33 
Извън линия

Две години по касно, някакво развитие ? Още сме на php, ЗАЩО? И айде пуснете най-накрая публична регистрация на имейл с domain tu-sofia.bg, с факултетен номер примерно, стига сте се стискали :P.

Нагоре
МнениеПубликувано: 02 мар 2012, 14:01 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Ние не дочакахме тоя feature и изнесохме факултета в cloud-a. Може би някой ден ще се случи и на по-генерално ниво. :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 юли 2012, 17:21 
Извън линия
Потребителски аватар

Копър, имам чувството, че няма кирилизатор. С гугле хрома и с ИЕ "цъкам" и няма бутона за кирилицата. Или е изчезнал отдавна и аз сега чак го виждам?

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 юли 2012, 17:27 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Да, за съжаление липсва от почти година, след ъпгрейда на форума. Не съм сигурен дали онзи аплет се поддържа от тази версия. Ще проуча какви са алтернативите за кирилизация.

Нагоре
МнениеПубликувано: 22 окт 2013, 10:08 
Извън линия

Ей изядахте го момчето.
Нов е има амбиции, решил е че може и знае как.
Оставете го.
Знаем, че много ама много знаете и не може да ви се правят забележки.
Но по някога, само по някога е добре да се взима в предвид, че може и да грешим.
Принципно всичко се развива - операционни системи, програми, форуми и т.н.
Хубаво е да се движим в крак с новото.
Редно е след като има нови версии на дадена програма или форум да се придържаме към нея.
За това е хубаво форума да се развие в тази насока.
;D

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 26 posts ]  Отиди на страница Предишна 1 2

Всички времена са UTC+02:00