ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 21 ное 2017, 10:25

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 32 posts ]  Отиди на страница 1 2 3 Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Windows 7 Ultimate RC
МнениеПубликувано: 01 май 2009, 18:41 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Официално RC на Windows 7 излиза на 5.май, но тъй като партньорите на Майкрософт го получават по-рано, го споделям с вас на следните два адреса: [*]

Windows 7 Ultimate RC (x86)
SHA1: 7D1F486CA569EFFFFB719CFB48355BB7BF499712

Windows 7 Ultimate RC (x64)
SHA1: FC867FE1AB2E0A9796F9E4D155B44EA6998F4874

Какви са новостите спрямо Windows 7 Beta:

:arrow: Windows XP Mode - стартиране на Windows XP приложения в режим на съвместимост. В помощ на тези, които са решили да прескочат миграцията към Windows Vista и се подготвят директно за 7
:arrow: Remote Media Streaming - достъп до домашни музикални библиотеки през Интернет с по-висока сигурност

За още новости, трикове и съвети за Windows 7, свалете този ZIP.

Забележка: Тази версия ще спре да работи на 1.06.2010. На 1.Март.2010 системата влиза в режим на понижена функционалност и ще се изключва на всеки два часа.

Изображение

[*] Вече не е на разположение. Свалянето е възможно от сайта на Microsoft.

Last edited by Yordan Yordanov on 11 авг 2009, 00:09, edited 5 times in total.

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 01 май 2009, 23:27 
Извън линия
Потребителски аватар

Хм. Мерси за съобщението :) Това с режима на понижена функционалност е интересна идея.

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 01 май 2009, 23:31 
Извън линия
Потребителски аватар

Май няма много смисъл от смяна на XP-то. Като му спрат поддръжката съвсем, ще мина на Ubuntu. Малко по малко правя прехода, но ми липсват някои приложения. :)

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 02 май 2009, 01:21 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Йори написа:
Хм. Мерси за съобщението :) Това с режима на понижена функционалност е интересна идея.

Такова нещо съществуваше при Windows Vista преди SP1, където ако системата не премине успешно проверката за автентичност, на всеки един час потребителят се logout-ва. И десктопът става черен. :) После решиха да го премахнат и май вече не е толкова агресивен.

Само едно допълнение: ако имате 7 Beta, НЕ може да се ъпгрейдва, а трябва да се направи чиста инсталация на 7 RC.

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 02 май 2009, 14:47 
Извън линия
Потребителски аватар

Не знаех. Аз още съм си с XP-то и хич не ми се минава на друга версия. Особено на Виста. 7мичката най-вероятно ще се наложи да си я сложа обаче. Някаква идея кога лаптопите ще почнат да ги прoдават с Windows 7? :D

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 02 май 2009, 15:57 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Е, като излезе окончателно. :) А като се има предвид, че вече сме на ниво RC, няма да се изненадам ако RTM-а бъде пуснат още тази есен. Доста избързаха, но предполагам това се дължи на сравнително лошия пласмент на Vista. Като цяло очаквам и 7 да е една "доизшлайфана" Vista. Има нови неща, но не толкова, колкото имаше при прехода XP-Vista. Неслучайно му казваат "The Vista for Vista haters". ;)

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 02 май 2009, 16:22 
Извън линия
Потребителски аватар

Екстра. Тамън като за мен. :D

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 02 май 2009, 17:12 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Въпреки доста добрите отзиви за 7, като цяло се препоръчва потребителите, които имат намерение да мигрират от XP, да го направят към Vista, тъй като неминуемо ще има начални проблеми дори и след пускането на 7 по магазините. Между другото, SP2 за Vista беше пуснат онзи ден, така че очакванията са нещата там да се подобряват още. 8) Но дори и така да е, аз също предполагам, че по-голямата част от XP потребителите няма да се навият предвид бързината, с която 7 настъпва.

Ignite написа:
Май няма много смисъл от смяна на XP-то. Като му спрат поддръжката съвсем, ще мина на Ubuntu. Малко по малко правя прехода, но ми липсват някои приложения. :)

Да знаеш, че разширената поддръжка на XP изтича на 8.04.2014, така че си помисли дали ти се чака толкова. :D Струва ми се, че от XP няма да можеш да ъпгрейдваш до 8 или както ще се казва тогава. ;)

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 02 май 2009, 18:52 
Извън линия
Потребителски аватар

Най-вероятно до края на годината или началото на следващата ще има продажби на лаптопи с 7, тъй като от acer анонсираха продажбата на Z5600 за 23-ти октомври с Windows 7, макар и от Майкрософт дата да не са казали :)

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 02 май 2009, 19:40 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

До края на годината със сигурност, както е тръгнало. Има доста спекулации относно датата на пускане, като често се говори за Юли-Август-Септември, по-рано съответно към OEM-ите и после като самостоятелен продукт по магазините. Ако им го пуснат през лятото, ще имат време за драйвери и подготвяне на инсталациите, така че есента изглежда съвсем реалистично да има лаптопи с финален 7. И сега може да се доставят с инсталиран 7, обаче ще си е Beta или RC. :) Аз не бих си купил с такъв, тъй като след година ще трябва да се преинсталира, иначе спира да работи.

Допълнение, 3.05.09, 02:02: За мен е огромна изненада, че една сериозна част от даунлоудите до този момент са от китайски мрежи. И това не е за първи път. Много ми е интересно как някакви китайци налазват линковете от форумите на ТУ-София?! :shock:

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 04 май 2009, 12:37 
Извън линия

Личното ми мнение е че win 7, докато е безплатна е супер решение.
От 2-3 месеца съм с бета 7000 и нямам почти никакви проблеми.
Плюсовете за мен са:
-върви без проблем на 1.2 ghz cpu(вървящ на 600mhz) със 1гб ddr ram + 17gb partition
-много от системните програми на IBM за лаптоп са значително подобрени в сравнение с XP
-много приятен интерфейс и подобрения в използваемостта в сравнение с VISTА и XP

Най-големия негатив е че нямам Stand-By за момента( но пък хибернацията работи перфектно). Имах някой проблеми с инсталиране на open office, но portable версията му върви без проблем(както и на flash, ilustrator и други).

На кратко - слагайте ако имате място и час време, няма да загубите. Лично аз от както съм с него съм минавал на XP само за 1 ден :)

Весели празници!

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 04 май 2009, 13:31 
Извън линия
Потребителски аватар

Това което на мен най-много ми хареса е, че ако в една локална мрежа двама човека свалят един и същ файл (страница, песен, филм ...) втория не е нужно да го сваля от нета а го сваля от другият компютър с което скоростта е като за локална мрежа :) Освен това трабълшутинга е много подобрен и възможността за генериране на репорт на действия при проблем (не помня точното име) имат време да го развалят, но да се надяваме, че това няма да се случи ... :)

п.с. адд-она на скайп не работи с ИЕ8
п.с2 вчера видях и първият син екран под 7 причината още не съм имал време да я разбера ...

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 04 май 2009, 21:57 
Извън линия

хм.имам някакъв проблем,не знам от 7-цата ли е или от инсталирането ми...Сложих тоя RC1.Опитвам се да инсталирам Deamon Tools,иска ми рестарт на компа преди да продължи,рестартирам,продължава инсталацията,стига до определено място и отново иска рестарт.така около 5 пъти,ядосах се,опитах се да сложа Alcohol 120%,но същият проблем.Ако може някой бистър ум да ми каже проблем в американците(Windows) ли е или в моите познания по инсталиране :D

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 05 май 2009, 02:11 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Тъй като този тип емулиращ софтуер инсталира драйвер за виртуалното утройство, най-вероятно този драйвер е несъвместим с Windows 7. А драйверът е доста капризен тип софтуер и за да работи коректно трябва да е изграден за конкретната система. :) Ще трябва да изчакаш да се актуализира за 7 или да потърсиш алтернатива.

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 05 май 2009, 12:18 
Извън линия

намерих алтернатива-по стара версия на Алкохол-а :).Но пък сега друг проблем-видеото.Самият Уин си инсталира някакви драйвъри,но нещо не са наред.Показва ми че имам 8 МБ видео памет(което не е вярно).Пробвах с драйвъри от сайта на видео картата ми,но пак не става(въпреки че пише,че са съвместими с Уин 7)...

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 32 posts ]  Отиди на страница 1 2 3 Следваща

Всички времена са UTC+02:00