ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 21 ное 2017, 10:24

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 45 posts ]  Отиди на страница 1 2 3 Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 11 окт 2008, 07:13 
Извън линия
Потребителски аватар

Мразя Windows! :evil:

И все таки явно ще ми се наложи да го ползвам отново, не и ако зависи от мен де. ;)

Тези дни един господин се появи на една от лекциите и ни припомни, че ни бил казвал, че има начин да получим зарибяващ, студентски лиценз за Windows, чрез университета... мразя Windows! :twisted:

Та мисълта ми е: Някой знае ли кой е този човек, как се казва и как можем да се свържем с него?

Не мога да подчератя това достатъчно силно: МРАЗЯ Windows! :twisted:

Нагоре
МнениеПубликувано: 11 окт 2008, 09:50 
Извън линия

Отиди при гл. ас. Иван Евгениев, до колкото знам вече не се занимава пряко той с тези работи, а има назначени отговорници, но и той ще ти свърши работата.

Нагоре
 Заглавие: Щеше да е...
МнениеПубликувано: 11 окт 2008, 13:59 
Извън линия
Потребителски аватар

Благодаря!

Добре щеше да е да споменеш и къде мога да го търся. ;)

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 11 окт 2008, 15:39 
Извън линия

По принцип е долу при лабораториите на първи етаж във втори блок, обаче сега там правят ремонти и не съм сигурен къде се помещава. Има и кабинет на втория етаж на втори блок - 2230, но нямам наблюдения да седи често там.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 11 окт 2008, 16:41 
Извън линия
Потребителски аватар

А какво по-точно е студентски лиценз на Windows :roll:

Нагоре
 Заглавие: Зарибявка!
МнениеПубликувано: 11 окт 2008, 20:15 
Извън линия
Потребителски аватар

Зарибявка!

Дават ти го докато учиш, че като станеш работник да не знаеш да работиш с друго! :wink:

Без пари е, но това е само на пръв поглед! Също като с първата доза! :twisted:

-------------------------

ФА6а, 1К

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 11 окт 2008, 22:31 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Брей, мислех, че крайните като теб вече са рядкост. Явно съм сгрешил. И понеже вероятно си си навил на пръста, че Linux/Unix/BSD и т.н. дават свободата, от която нашият свят се нуждае, нека и аз кажа: Ние, Microsoft Student Partners, сме лицата за контакт, когато искате да получите софтуер от Microsoft по програмата MSDN Academic Alliance. Списък на студентите-партньори по университети можете да откриете на този адрес (в случай, че не отхвърляте психически идеята да посетите този сайт).

Иначе целта, която преследваме, е не да "зарибяваме" както го наричате, а противно на очакванията, да дадем избор на тези, които искат да се занимават с платформите на Microsoft. Защото ако нямате пари да си купите лицензите, то нямате избор и ще трябва да ползвате свободен софтуер като Linux например.

А това дали ще знаете след време да работите само с Windows, зависи изцяло от вас. Вие сами си поставяте ограниченията. Аз например мога да представя решение за messaging инфраструктура както на Sendmail така и на Exchange Server 2007. Просто даваме възможност да разширите познанията си по технологии, достъпът до които не е така лесен както достъпът до софтуер с отворен код. Пък оставяме на вас да решите с какво да се занимавате в бъдеще. Смятам, че никой не бива да се чувства застрашен, че някой му налага някакви внушения на какво да се учи - имате глави, мислете и решавайте. :)

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 11 окт 2008, 23:52 
Извън линия
Потребителски аватар

Това с даването на избор е до голяма степен теоретично, имайки в предвид, че една голяма част от специализираните приложения ги има само за въпросната Windows платформа. От друга страна Microsoft не е от компаниите, които стриктно спазват стандартите, което прави още по-трудно ползването на алтернативи, които да са съвместими с неговите приложения.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 12 окт 2008, 01:34 
Извън линия

Prop idze написа:
Това с даването на избор е до голяма степен теоретично, имайки в предвид, че една голяма част от специализираните приложения ги има само за въпросната Windows платформа. От друга страна Microsoft не е от компаниите, които стриктно спазват стандартите, което прави още по-трудно ползването на алтернативи, които да са съвместими с неговите приложения.
Майкрософт се *опитва* да спазва стандартите. Проблема е, че корпорация с техните размери не може ей така але хоп да отвори целият код. Точно те имат доста проекти, които са отворени, но разбира се нали трябва да ги оплюеме, все пак те са мизерниците, а Linux/BSD/Solaris/Haiku/Bla е за тия с брадите :lol: :lol: :lol:

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 12 окт 2008, 02:05 
Извън линия
Потребителски аватар

Тази стратегия им е от сравнително скоро, така че е малко рано според мен да се възхвалява, понеже резултати са все още не чак толкова големи. Също така трябва да се има в предвид, че това идва след някои анти-тръстови дела, което някак слага под въпрос дали това е по желание на Microsoft или просто, за да се отърве от съдебни дела и да си придаде по-добър имидж пред правителствата, които търсят "отворени" стандарти.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 12 окт 2008, 02:47 
Извън линия

C# е стандартлизиран от първата си версия ако не се лъжа, WTL е пусната през 2003-а, с още доста home made проекти.Тези действия не са от вчера и не е заради съдебните дела, които те загубиха от ЕС. Антикампаниите са факт, но все пак това е нормално, когато има конкуренция. Ако питаш IBM те ще ти кажат как техните машини също работят по - добре от тези на Sun с java, което е просто смешно.

Все пак и аз като теб не ползвам продуктите на Microsoft, защото просто мога да си намеря алтернатива в повечето случаи. Сега в университета се предоставят свободно на ftp сървъра, но май това няма да промени нещата. Дразнещо е обаче да се говори така остро за труда на другите ;). По тая логика и gcc не е стандартен компилатор понеже предлага благинки като extension над стандартните библиотеки.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 12 окт 2008, 03:26 
Извън линия
Потребителски аватар

Май имаш в предвид glibc, защото разширенията на gcc са от малко по-различен род, иначе що се касае до крос платформеното програмиране на C/C++ това е доста трудно, тъй като стандартите покриват твърде малко и за в бъдеще няма да се подобри положението, тъй като стандартизирането върви твърде мудно. От тази гледна точка не стандартизираните езици за програмиране са значително по-гъвкави и се развиват по-бързо, но я няма гаранцията, че код написан преди, да речем, 20 години ще се компилира и днес.

П.П. Основните приложения, които са необходими за съвместимост с Windows са wine, samba и офис приложенията на въпросната платформа, на която и двамата работим, така че не съм имал в предвид C# в предишните си мнения.

Last edited by Prop idze on 12 окт 2008, 13:47, edited 5 times in total.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 12 окт 2008, 08:20 
Извън линия
Потребителски аватар

Knopper написа:
Брей, мислех, че крайните като теб вече са рядкост. Явно съм сгрешил. И понеже вероятно си си навил на пръста, че Linux/Unix/BSD и т.н. дават свободата, от която нашият свят се нуждае, нека и аз кажа: Ние, Microsoft Student Partners, сме лицата за контакт, когато искате да получите софтуер от Microsoft по програмата MSDN Academic Alliance. Списък на студентите-партньори по университети можете да откриете на този адрес (в случай, че не отхвърляте психически идеята да посетите този сайт).

Иначе целта, която преследваме, е не да "зарибяваме" както го наричате, а противно на очакванията, да дадем избор на тези, които искат да се занимават с платформите на Microsoft. Защото ако нямате пари да си купите лицензите, то нямате избор и ще трябва да ползвате свободен софтуер като Linux например.

А това дали ще знаете след време да работите само с Windows, зависи изцяло от вас. Вие сами си поставяте ограниченията. Аз например мога да представя решение за messaging инфраструктура както на Sendmail така и на Exchange Server 2007. Просто даваме възможност да разширите познанията си по технологии, достъпът до които не е така лесен както достъпът до софтуер с отворен код. Пък оставяме на вас да решите с какво да се занимавате в бъдеще. Смятам, че никой не бива да се чувства застрашен, че някой му налага някакви внушения на какво да се учи - имате глави, мислете и решавайте. :)

Ама че си промит мозък! :lol:
И к'во главният ти коз е, че нямам пари и за това избирам свободния софтуер, така ли? За твое сведение от средата на Юни не ходя на работа и съм похарчил, за ежедневни глупости (разбирай само около 2 000 лв. могат да се нарекат инвестиция) почти 10 000 лв. Ти с какъв бюджет разполагаш? :roll:

Всички, които залагат на Microsoft без да са проучили внимателно алтернативите са [автоцензура]! :twisted:

ФА6а, 1К

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 12 окт 2008, 16:12 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Е, добре, остани си със злобата. :) Аз харесвам Linux и работя с него ежедневно. Признавам предимствата и на двете системи. Нито аз ще те убедя да ползваш Windows, нито ти ще ме отучиш. Това, което не мога да проумея при повечето като теб е, защо трябва веднага да посягате към обидите и *автоцензурата*, само защото някой е избрал път, различен от вашия и има интереси и гледни точки, които се различават от вашите.

Иначе аз разполагам с по-ограничен бюджет. Мисля, че съм похарчил около 300 лева последния месец. Скромно, а? Извинявай, ако съм те обидил на "финансово състояние". :oops:

Нагоре
 Заглавие: Ама не е ли тъпо?
МнениеПубликувано: 13 окт 2008, 19:11 
Извън линия
Потребителски аватар

Приема се! Ама, признай, не е ли тъпо да зявиш, че щом някой не може да си позволи Windows... няма такъв, който не може! Аз няма да го инсталирам на моя компютър, дори и пари да ми дават! :lol:

ФА6а, 1К

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 45 posts ]  Отиди на страница 1 2 3 Следваща

Всички времена са UTC+02:00