ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 16 дек 2017, 18:52

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 46 posts ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 15 фев 2012, 09:31 
Извън линия
Потребителски аватар

присъединявам се къ мнението, че това е голяма глупост :!: всеки кандидат-студент предполагам е заинтересуван да ги разглежда, а и не само той

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 фев 2012, 09:59 
Извън линия

До силов електрончик: Вероятно си прав за кандидат-студентите, че трябва да се запознаят с учебните планове по които ще се обучават. Но да речем дали кандидат -студентът ще разбере като види следното: " "Основи и конструиране на CAD", "Водоподготовка и водохимичен режим на топлоенергийни и ядреноенергийни системи", "Теория на автоматичното регулиране", "Материалознание" и други дисциплини от уч. планове. Не ситам , че децата са вундеркини и тези дисциплини им говорят нещо и много важно, че не са ги видели. Така че , по-скоро трябва основно те да се запознаят с кандидат-студ. справочник, където нещата са написани достъпно за тях, перспективите за факултетите, реализацията и т.н. Поставената тема тук, лично аз я възприемам като поредната тенденциозност. Въпреки, че личното ми мнение не подкрепя в случая това решение. Но вероятно е имало някакъв мотив - не знам.

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 фев 2012, 10:13 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Обикновено критикуваме онези студенти, които са влезли без да са се запознали с учебния план, без да знаят какво ще учат и съответно после се оплакват. Сега дори и да искат да се запознаят, това няма как да стане преди да започнат. Не разбирам какво положително ще произтече от това решение.

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 фев 2012, 10:33 
Извън линия

г-н Knopper ! Ти като прочете дисциплината от даден учебен план " ТММ 2+1+0"..какво разбра и кое те насочи, за да избереш съответната специалност? /говорим за кандидат - студент/

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 фев 2012, 11:16 
Извън линия

Още нещо, защо считам, че темата е поставена "изкуствено". Еми само до преди 10 дена учебните планове бяха "видими" за всички. Би следвало да са се "запознавали, запознавали, чели, гледали хорариуми и то през последните 10 г. най-малко". Е и? Я вижте каква е успеваемостта по факултетите и какъв е средния успех по курсове? За това казвам, че дискусията трябва да е на съвсем друга плоскост и цялата олелия показва нищо друго, освен тенденциозност и то не от случайни лица.

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 фев 2012, 14:03 
Извън линия
Потребителски аватар

аз лично като кандидатствах ги разглеждах и се интересувах някои от предметите какво значат :wink: отделно по време на следването също съм го поглеждал, особено в 4-ти курс, когато става разделянето на специализации.

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 фев 2012, 14:19 
Извън линия

adi написа:
Но да речем дали кандидат -студентът ще разбере като види следното: " "Основи и конструиране на CAD", "Водоподготовка и водохимичен режим на топлоенергийни и ядреноенергийни системи", "Теория на автоматичното регулиране", "Материалознание" и други дисциплини от уч. планове. Не ситам , че децата са вундеркини и тези дисциплини им говорят нещо

Много добре ще го разберат! В професионалните гимназии се учат подобни предмети. А каквото не им е ясно ще имат база да питат.

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 фев 2012, 14:57 
Извън линия

Да бе да, то студентите не могат да ги разберат, камо ли кандидат-студентите....

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 фев 2012, 15:14 
Извън линия

Браво на Силовия електрончик! Знаех си аз , че електрончиците винаги са били в "А" група!

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 фев 2012, 20:31 
Извън линия

Не съм съгласен с adi, защото ако един кандидат-студент е решил, че иска да учи компютърна специалност и се чуди дали да бъде ФМИ или ФКСУ, то точно от учебните планове ще разбере какви са разликите. Мисля си, че все ще различи "Основи и конструиране на CAD" от "Дискретна математика" например и вече сам може да прецени дали му се учат електротехники, чертане, машинознание - Технически или му се учат 10 математики - Софийски. Отделно този форум е точно за това - ако не знаеш нещо да попиташ, да потърсиш съвет.

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 фев 2012, 22:57 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Да, аз гледах учебните планове тогава и те ми дадоха по-голяма яснота. И нека сега да не обръщаме темата на "ама за какво са ви на вас тия учебни планове". Проблемът е много по-сериозен. Тези планове трябва да са на разположение на всеки, който ги иска. Няма значение дали в момента ни трябват или не - трябва да е ясно, че ако ти трябват, ще можеш да ги намериш. Нещо много на милиционерщина взе да мяза управлението на тоя университет напоследък. Един поглед и в другите теми и ще стане ясно за какво става въпрос...

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 фев 2012, 23:27 
Извън линия

Knopper написа:
Да, аз гледах учебните планове тогава и те ми дадоха по-голяма яснота. И нека сега да не обръщаме темата на "ама за какво са ви на вас тия учебни планове". Проблемът е много по-сериозен. Тези планове трябва да са на разположение на всеки, който ги иска. Няма значение дали в момента ни трябват или не - трябва да е ясно, че ако ти трябват, ще можеш да ги намериш. Нещо много на милиционерщина взе да мяза управлението на тоя университет напоследък. Един поглед и в другите теми и ще стане ясно за какво става въпрос...

Съгласен съм... Най-вече на кандидат студентите ще им трябват, но и на нас също...

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 фев 2012, 05:15 
Извън линия

Ще се сетите всички Вие за какво става дума........ама късно.

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 фев 2012, 09:34 
Извън линия

Вижте аз също не съм съгласна с решението и го казах много ясно. Но не мисля , че това е нещо толкова фатално и затова си позволих да дам няколко примера. И ще дам още един. Във ФЕТТ отпуснатата квота за европейските стипендии не е запълнена и знаете ли защото, защото се оказва че няма толкова студенти с всички положени изпити и с успех мин. 4.00. Е като е имало планове да ги четат, да се ориентират, да се самоподготвят и т.н...какъв е резултата. Децата, които са мотивирани и са дошли да учат с планове, без планове са си все добри студенти. Ето още нещо! Даде се възможност да се плащат таксите за обучение чрез е-pay. И какво? Елате да видите от няколко дни какви орди са по коридора да се внасят таксите в касата на Университета. А като се има пред вид, че вече след 6-ти клас ще се преминава и с 2 .... просто не ми се мисли за какво да говориме. Мисълта ми е, че това което е взето като решение за уч. планове е бял кахър. Кучето е заровено на друго място.

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 фев 2012, 09:54 
Извън линия

Дано да не досаждам, но ще кажа още едно свое мнение, за милиционерщината. Аз мисля , колкото и крайно да звучи, че българина е за диктатура, до там сме се докарали, защото всички ние, демокрацията, я превърнахме в слободия, без ред, без правила, без отговорност, без наказания, а се научихме само и единствено да искаме и да гледаме в чуждата паница. И когато нещо е скапано тотално и най-вече мисленето, дори и милиционерщината май няма да ни оправи, за съжаление.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 46 posts ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 Следваща

Всички времена са UTC+02:00