ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 26 сеп 2017, 23:01

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 6 posts ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 04 окт 2007, 16:03 
Извън линия

Става въпрос за малко нестандартно приложение но както и да е :)
Захванал съм се да сглобя мотоциклет с двигател от Пежо 1.8Д и голямата главоблъсканица е какво да има между двигателя и колелото. Вариантите са няколко:
1. Оригиналната скоростна кутия - няма да е много удобно и безопасно с ръчни скорости.
2. Автоматична скоростна кутия - оказа се че да се намери автоматик за този двигател е почти загубена кауза въпреки че има такива.
3. Мотоциклетна скоростна кутия - доста сложна преработка, други предавателни числа и захващане към двигателя, а и не е ясно дали ще издържи на натоварването.
4. Хидравлична връзка - може би ще стане ;)
Имам някакви познания за хидравличните системи но винаги е добре и някой по запознат да си каже мнението.
Двигателя е 59hp/44kW дизел, максималната скорост която ме устроива е 150км/ч при което задното колело трябва да се върти с 1250 об/мин
Стигнал съм до тази схема: регулируема помпа и хидромотор ако се наложи ще се правят и редуктори. Доста неща не са ми съвсем ясни, примерно: въртящия момент на хидромотора зависи ли от неговите обороти, дали ще може да се получи този диапазон 0 - 1250 об/мин на изходящия вал само от регулация на помпата (предполагам че се регулира дебита но може и да не е така), как да се подберат помпата мотора и допълнителните елементи, какви са предимствата и надостатъците на отворената и затворената система, коя ще е по подходяща.
Айде стига толкова за сега ;)
ПП Един осъществен проект http://thekneeslider.com/archives/2007/05/22/hydrostatic-drive-diesel-motorcycle/

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 13 ное 2007, 18:23 
Извън линия

Според мен доста повече шансове имаш да постигнеш нещо функциониращо с безстепенна предавка (CVT). На модерните АТВ-та са такива, точно в този диапазон на мощност работят. Изключително трудно ще е пригаждането така или иначе, но поне повечето от детайлите ще можеш да намериш в готов вид. Схеми и идеи можеш да намериш от който и да е продавач на китайски атв-та. С техните части можеш да почнеш за експерименти, но стане ли сериозна работата ще ти трябва и по-сериозна конфигурация, нещо от Кавазаки например, или поне да копираш такова.
Системата е същата и при скутерчетата. Говоря за АТВ просто понеже там ремъците и останалите компоненти ще издържат.

Друг е въпроса че нагаждането на тежестите и твърдостта на пружините е цяла наука.

Но според мен основен проблем ще ти е баланс на двигателя в рамката, и изолиране на рамката от вибрации. Такъв дизел като този съм виждал монтиран в Лада Самара (правеха ги във Франция, специално за местния пазар) - все едно яздиш Хилти. Как ще го изолираш този двигател в мотоциклетна рамка не знам.
Успех

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 28 мар 2010, 21:22 
Извън линия

Здравейте на всички, виждам, че темите са доста стари но аз имам въпрос на,който не мога да намеря отговор.А самия въпрос е: Мога ли от зъбната помпа на трактор да задвижвам хидромотор, а той от своя страна да задвижва почвообрапотваща фреза.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 29 мар 2010, 18:23 
Извън линия
Потребителски аватар

ако са със съгласувани параметри ,няма никакъв проблем :)

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 24 юли 2011, 16:43 
Извън линия
Потребителски аватар

dianianev написа:
Здравейте на всички, виждам, че темите са доста стари но аз имам въпрос на,който не мога да намеря отговор.А самия въпрос е: Мога ли от зъбната помпа на трактор да задвижвам хидромотор, а той от своя страна да задвижва почвообрапотваща фреза.

Естествено че може, даже мисля в интернет видях нещо подобно направено но не се сещам да ти дам линк

Нагоре
МнениеПубликувано: 06 дек 2012, 13:29 
Извън линия

nice post-------------

Join 352-001 exam online training to pass istqb dumps in easy and fast way. Download the 642-999 dumps to pass the real test on first try.For more details visit MICROSOFT now University of California, Berkeley and wikipedia best wishes.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 6 posts ] 

Всички времена са UTC+03:00