ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 21 ное 2017, 00:38

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 2 posts ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Въпрос за проект
МнениеПубликувано: 04 мар 2012, 13:31 
Извън линия

Здравейте.
Сглобявам една машина с хидравлично задвижване,но имам някой затруднения и неизвестни.
Как мога да сметна дадена зъбна помпа от каква номинална мощност се нуждае за да покрие характеристиките си.
Обратния клапан с хидр.управление- еднакъв ли е за хидр.цилиндър и хидромотор.За цилиндъра знам ,че се монтира за задържане /заключване/ , а при някой строителни машини,при спукване на маркуч,цилиндъра да не пропадне отведнъж.На мен ми трябва този клапан да се ползва за спирачка и реверс на хидромотора.Името на клапана на руски е -гидрозамок!
И последния ми въпрос,нужно ли е една помпа да надхвърля данните на това ,което задвижва или е нужно да е под тях-пример-
помпата е с дебит от 60л/мин трябва да задвижи 2 еднакви хидромотора,които могат да понесът максимален дебит от 60л/мин всеки.
Ако данните не са достатъчни мога да приложа всички сметки и спецификации ,които имам -на хидравлики и задвижване!
Обърнах се и тук,защото разните производители и търговци на такива елементи си нямат хал хабер какво ги питам, и само ме канят по разни изложения и експота за да ми губят времето , а в действителност се подиграват.....
Мога да сглобя нещата ,с това което разполагам ,но по добре е да имам отговор на горните въпроси или поне насока за учебници, където да ги търся!
Лек ден и късмет!

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 мар 2012, 10:06 
Извън линия

sparow написа:
Сглобявам една машина с хидравлично задвижване,но имам някой затруднения и неизвестни.
Как мога да сметна дадена зъбна помпа от каква номинална мощност се нуждае за да покрие характеристиките си.

P=Q*p/(кпд*600), [kW]

Където:

Q - дебитът на помпата в l/min
p - наляхането в bar
кпд - коеф. на полезно действие. Състои се от 2 компоненти - механичен и обемен.

sparow написа:
Обратния клапан с хидр.управление- еднакъв ли е за хидр.цилиндър и хидромотор.За цилиндъра знам ,че се монтира за задържане /заключване/ , а при някой строителни машини,при спукване на маркуч,цилиндъра да не пропадне отведнъж.На мен ми трябва този клапан да се ползва за спирачка и реверс на хидромотора.Името на клапана на руски е -гидрозамок!

Тука поне на мен ми трябва преводач. Нищо не разбрах. Покажи схемата да се ориентирам. Предполагам че това за което говориш е подпорен клапан ама само гадая.

sparow написа:
И последния ми въпрос,нужно ли е една помпа да надхвърля данните на това ,което задвижва или е нужно да е под тях-пример-
помпата е с дебит от 60л/мин трябва да задвижи 2 еднакви хидромотора,които могат да понесът максимален дебит от 60л/мин всеки.

Няма проблем, че ще подаваш по-малко дебит към моторите. Въпрос на сметки е от колко имаш нужда за конкретния случай.
Това е възможно най-простата зависимост.

nм=Qп/Vм

Пиши ми на ЛС да се разберем да ми изпратиш схемата да я погледна

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 2 posts ] 

Всички времена са UTC+02:00