ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 26 сеп 2018, 11:54

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 89 posts ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 5 6 Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 03 авг 2010, 23:04 
Извън линия
Потребителски аватар

ramos написа:

Радвай се тогава на последните си дни хубав живот до края на ваканцията :lol:

Колко обнадеждаващо :shock:

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 12 авг 2010, 09:44 
Извън линия

Здравейте искам да ви попитам някой знае ли датата на поправката по Механика тоя септември ?

Нагоре
 Заглавие: ..
МнениеПубликувано: 02 сеп 2010, 15:46 
Извън линия

Моята ситуация е следната:завършил съм УНСС и имам диплома за бакалавър специалност "Икономика на индустрията" и искам да кандидатствам по една от двете двугодишни магистърски програми във френския факултет за които се споменава тук:

Цитат:
Две двугодишни магистърски програми след Бакалавър или Професионален Бакалавър - "Информационни и комуникационни технологии" и "Електроника, Автоматика и Електротехника". Приемът е по документи. Приемат се и бакалаври от други специалности след изравнителна година.

Възможно ли е да ме приемат в тези специалности при положение ,че съм завършил в друг университет и съм с икономическа квалификация?

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 07 дек 2010, 12:06 
Извън линия
Потребителски аватар

Здравейте и от мен.Аз към КСТ съм се насочил, тази година завършвам.В езикова гимназия с френски съм и много ме блазни този френски факултет на ТУ. Декана на университета и един студент направиха нещо като презентация в моята гимназия, и бях доста очарован от възможността, която има човек с кетапа на този факултет в ръка. Много се чудя и се мая да се пробвам ли в този факултет или не... Всеки случай влизането като гледам не е проблем и то не ме притеснява, но от коментарите нагоре малко започнах да се отказвам. Но все пак това си е една добра възможност. Искам да попитам дали има разлики в образуването на бала ( м/у КСТ на бг и на френски) ?

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 07 дек 2010, 18:45 
Извън линия
Потребителски аватар

В образуването на бала няма разлика, но трябва да държиш изпит по френски (или матура, или евентуално, ако имаш делф). Oценката няма значение (взел/невзел). Неочаквай, че всички преподаватели ще имат перфектен френски, но се приготви за цял ден в университета и доста учене ..

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 08 дек 2010, 13:22 
Извън линия
Потребителски аватар

Аз Делф Б1 имам и няма да имам изпит по френски. Еми аз ще ставам студент, за да стана човек не като колегите от УНСС ( да не се обидят само) да отиват за купона. Купоните са си купони и винаги има време за тях, но трябва и да се лишаваме малко от такива работи :)

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 09 дек 2010, 17:16 
Извън линия
Потребителски аватар

tipers написа:
ramos написа:
По успех ли се определя какво ще се учи 3 курс ? Предполагам в ИК влизането е по-трудно ?

По успех и желание.Доколкото знам в ИК се влиза по-лесно и се излиза по-лесно :wink:

Не бих казал така. Местата в ИК са доста по малко и се води по-елитната специализация, а за излизането по-лесно не мога да кажа, че е така. Просто работата е там че в ИК ни дават повечето работа за самоподготовка и т.н., а относно завършването бих казал че който е завършил ИК е започнал работа в едни от най добрите фирми и са на доста добри позиции.

Не мога да кажа че е обратното за колегите от ЕЕА, но определено за момента реализацията е на много добро равнище.

А относно влизане и излизане.... информатиката е толкова трудна, колкото електротехниката и автоматиката, но уви това е защото информацията и възможността да упражняваш себе си в тази сфера е много по голяма от колкото да си позволиш някои неща нужни на тези които учат електротехника и автоматика (най вече автоматика). Ако трябва да сме точни зависи колко сериозно искаш да се занимаваш и колко време искаш да отделяш за подготовка.

Не искам да обиждам колегите от ЕЕА, но за самоподготовка в тази насока се изисква много време ровене (а информация и за там има много), но повечето там не са токлова мотивирани за самоподготовка. А за реализацията и там хората се реализират доста добре, но процентната успеваемост и реализация не е толкова голяма колкото в ИК.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 11 дек 2010, 21:45 
Извън линия
Потребителски аватар

А как се определя колко да са местата за ИК :roll:

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 12 дек 2010, 04:39 
Извън линия
Потребителски аватар

мисля че се поема 1/3 от хората, не повече

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 13 дек 2010, 17:20 
Извън линия
Потребителски аватар

shturo написа:
мисля че се поема 1/3 от хората, не повече

Благодаря :)

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 30 юни 2011, 13:35 
Извън линия

Някой разполага ли с извадки на основната лексика, която е необходима в началото - термини по химия, физика, информатика и т.н. Нали в началото има подготовка от няколко седмици? Ако си пазите записките от тази подготовка, бих била много благодарна да ми дадете да си ги снимам, за да ги попреглеждам през лятото.

Тази година най-вероятно ще уча във френския първи курс, но се притеснявам как ще наваксам с езика, защото идвам от немска гимназия и не знам и един термин на френски (повечето неща и на български не съм ги учила, а само на немски).

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 30 юни 2011, 19:32 
Извън линия
Потребителски аватар

Миналата година такъв курс нямаше. За термините не се притеснявай, повечето лектори ги дават. Аз идвам от математическа гимназия и също не знаех нито един термин. Повярвай ми, френският ще ти е най-малкия проблем.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 06 юли 2011, 16:44 
Извън линия
Потребителски аватар

Айде да пишат тук хората, които ще влизат (или вече са влезли :lol: ) във Френския Факултет да се запознаем :)

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 13 юли 2011, 00:10 
Извън линия

Много съм навит за този факултет и по-специално автоматиката.Леле немога да спя от тази мисъл.Интересува ме дали базата е добра?Лабораторий,преподаватели.Има ли стажове във Франция след 2-ри курс както бях разбрал.Имам огромно желание но имам и нужда от инфо.Разбрах че има добра библиотека?Дали всичко е на френски,по френски учебници ли се учи?Всички занятия ли са в новият блок-12.Благодаря предварително.Успех на всички.:)

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 13 юли 2011, 09:58 
Извън линия

Базата не е мн яка ама върши работа , има лаборатория на шнайдер в 12 блок , но така и още не сме правили нищо там ; ) . Учи се здравата , има и кофти преподаватели , но повечето са готини . Трябва да ходиш мн на лекции и упражнения, иначе не е сиг че вкъщи сам ще се справиш,освен ако не си мн упорит .Тия стажове във Франция и мен ме заблудиха в началото когато кандидатсвах , да ти кажа честно сам си търсиш стаж и изобщо не излизат обяви за стаж свързани с автоматика или общо инженерство.Като цяло декана на факултета е информатик и там нещата са по задвижени. ; 0 .Има няколко учебника , които може да ти свършат работа , но като цяло моето мнение за библиотеката е ,че тя е под всякаква критика ... има няма сиг около 50-60 у4ебника , от които да са ти полезни 5-6 . В този факултет френския да ти е проблем ; ) .Преспокойно си уча от същите учебници като тия , по които учат голяма част от българските факултети и никакви оплаквания нямам.Ако очакваш и да ти препоръчат някой учебник като в училище , рядко ще стане , сам трябва да си ги намираш , което е и добре от една страна . Сам избираш по- малкото зло . ; )(Има мн учебници , които са сложнички за нетренирано око ; ) ).Има специален стаж във Франция след 3ти курс или 4ти ли беше , и аз не помня точно , но ако французите останата доволни от теб имаш възможност да правиш дипломна защита във Франция.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 89 posts ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 5 6 Следваща

Всички времена са UTC+03:00