КСИ - въпрос към горните курсове

В този форум се обсъждат: информация за предлаганите в ТУ специалности, преместване от една специалност в друга, преместване между факултети на ТУ, декани на факултетите, факултетни съвети

Moderator: Глобални Модератори

Post Reply
Barona

КСИ - въпрос към горните курсове

Post by Barona » 13 Sep 2015, 11:13

Въпросът ми е към по-горните курсове. Влязох КСИ тази година. Искам да попитам къде задължително трябва да ходя, всички дни от седмицата ли ще имам някакви ангажименти в ТУ, понеже работя и ми е важно да си направя графика?
Това е програмата:
http://tu-sofia.bg/weeklyprogram/2015-2 ... kurs-1.pdf

Благодаря!

Велинов28

Re: КСИ - въпрос към горните курсове

Post by Велинов28 » 13 Sep 2015, 12:07

Упражненията са задължителни. Отбелязани са с "лб" или "у" в съответната кутийка. Лекциите по принцип не са задължителни, но все пак конкретен преподавател може да реши да пусне присъствен списък, който да послужи за бонус към оценките на присъстващите в него.

Barona

Post by Barona » 13 Sep 2015, 12:17

Значи и "лб" и "у" са абсолютно задължителни? А мога ли да говоря с някои от преподавателите да не присъствам всеки път на лекции или упражнения? И каква част от оценката са "отсъствията" от тези списъци?

vaslence

Post by vaslence » 14 Sep 2015, 02:53

Да, задължителни са. Можеш да говориш с асистент/преподавател да не ходиш, но после тези часове трябва да ги вземеш пак. Нарича се отработване и в повечето случаи е неизбежно. :Х

*Btw има асистенти по математика, които не правят проблеми. Моят случай беше такъв, всеки си ходеше, когато иска.
Но се оказа, че сме единствените облагодетелствани по такъв начин. :D
КСИ, 4 курс :P

Post Reply