ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 23 ное 2017, 23:56

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 5 posts ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Дилема
МнениеПубликувано: 16 юни 2014, 20:54 
Извън линия

Хораааа, искам мнение.. Сроковете за подаването на документи наближава, а аз все още не мога да взема решение какво точно искам да уча. Имам 2-3 варианта, които по принцип нямат нищо общо един с друг, но все пак.. :-D :-D Но да си дойдем на думата. Ако бяхте на мое място коя от долу изброените специалности бихте избрали и защо? Благодаря! :)

Специалностите, между които се колебая са:
1. Телекомуникации
2. Авиационна техника и технологии
3. Индустриален менинджмънт

:-D :-D :-D

Нагоре
 Заглавие: Re: Дилема
МнениеПубликувано: 17 юни 2014, 22:07 
Извън линия

2.
1.
3.
Това е моето мнение, защо няма да обяснявам причините са много и са много обширни :) Най-важно е на тебе какво ти се учи прегледай учебните планове, ако не си го направил вече, което ме съмнява.Може да ти помогне да вземеш решение.

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 юни 2014, 22:59 
Извън линия

Телекомуникации - Много интересна,бързоразвиваща се и "в крака" с времето специалност..много лесно ще се реализираш, гарантирам ти го! Преподавателите от Факултета по Телекомуникации са големи пичове с 1-2 изключения..няма да имаш проблеми.

Авиационна техника и технологии - Определено интересна специалност, но за мен лично с тази специалност освен да станеш монтьор на летището в България друга реализация няма..Не че парите са лоши де, но ако си сериозно момче/момиче и искаш да взимаш ти решенията и да се занимаваш с инженерна дейност аз не бих избрал тази специалност.

Индустриален менинджмънт - Тази специалност бих я класирал на 2-ро място след Телекомуникациите, защото ще ти развие мозъка страшно много..можеш да видиш какво се учи и сам ще се убедиш :) Както инженерни предмети , така и бизнес такива и много други. Както и да е, тази специалност според мен е за хора които искат да се занимават със собствен бизнес. Наистина ще ти развие много мозъка и ще ти даде много, стига да си сериозен.

В заключение - Въпреки, че е клише и аз ще ти го кажа - избери нещо, което на теб да ти е интересно и не гледай "къде са парите", защото работният ти ден ще е 1/3 от деня.

1-3-2 е моето предложение :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 19 юни 2014, 22:07 
Извън линия

Моите също са като на Nevermind...
2.
1.
3.
Авиационна техника и технологии има развитие не само в България.Знаеш ли английски и още един западен език или руски, можеш да си намериш работа на много места,стига да имаш късмет.И аз се колебая още,но смятам да кандидатствам в АТТ, ако не ми хареса първата година,винаги мога да се ориентирам към нещо друго.

За Индустрриалния мениджмънт нямам отзиви,а Телекомуникациите са една от най-желаните специалности.Развитието и реализацията са най-добри,но просто специалността е по-ориентирана към мобилните устройства.Определено е много хубава специалност ,но не е за мен.

Извод: От теб зависи !

Нагоре
МнениеПубликувано: 24 юни 2014, 14:02 
Извън линия
Потребителски аватар

За Индустриален мениджмънт забрави, нищо няма да научиш. КТТ и АТТ са си доста различни специалности, и двете си имат плюсове, но всичко опира до това с какво ти искаш да се занимаваш след 10 години? Самата диплома по Авиационна техника нищо не ти осигурява - след като завършиш и евентуално някоя фирма от сферата те избере да работиш за нея ще имаш едни 2 години обучение, после още 5-6 докато наистина научиш нещата и чак тогава можеш да мислиш за развитие. Иначе пари има и там, но ще ти се ебе майката от физическа работа. Щото в България единствено се подържат самолети, не очаквай да проектираш. Навън е почти същото, само дето ще взимаш повече пари.
Телекомуникациите от друга страна са трудна специалност, доста акъл се иска, без програмиране няма да минеш, но работа има за сто години напред и то добре платена.
Въпроса е ти сега от какво разбираш и се интересуваш, и кое смяташ, че ще ти е полезно.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 5 posts ] 

Всички времена са UTC+02:00