ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 25 сеп 2017, 21:58

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 12 posts ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 22 сеп 2010, 09:59 
Извън линия

Защо вратите на всички аварийни изходи са заключени? При едно силно земетресение, при пожар или друго бедствие, какво правиме - чакаме да се случи най-лошото и почваме да търсим виновни...

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 22 сеп 2010, 10:55 
Извън линия
Потребителски аватар

Ами като стане силното земетресение, ние няма да търсим виновни, защото вече ще сме част от сандвича в някой от блоковете в ТУ.
И аз съм си задавал много често този въпрос, при положение, че нищо не коства да се отварят тези врати. Само мързела на чистачките да отключват сутрин и вечер...

Last edited by Morpher on 22 сеп 2010, 11:05, edited 1 time in total.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 22 сеп 2010, 10:57 
Извън линия
Потребителски аватар

Вие къде в БГ сте видели отключени аварийни врати :lol: Питам сериозно, аз досега съм попадал само веднъж - беше в хотел в Слънчев Бряг, където бяха отседнали приятели. В този, в който бях аз, също си бяха доволно заключени :lol:

Нагоре
МнениеПубликувано: 25 сеп 2010, 22:02 
Извън линия

Deam_Sf написа:
Защо вратите на всички аварийни изходи са заключени? При едно силно земетресение, при пожар или друго бедствие, какво правиме - чакаме да се случи най-лошото и почваме да търсим виновни...

По стар българси обичай задъжително някоя от мерките за безопастност ще бъде пренебрегната и няма да се спазва.

Нагоре
МнениеПубликувано: 19 сеп 2011, 17:50 
Извън линия

Е ще започне да се спазва все някога, но първо трябва да стане някъде нещо, да загинат много хора заради него и тогава започва да се спазва.... за известно време :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 20 сеп 2011, 14:33 
Извън линия
Потребителски аватар

UfotO написа:
Е ще започне да се спазва все някога, но първо трябва да стане някъде нещо, да загинат много хора заради него и тогава започва да се спазва.... за известно време :)

И така до другото бедствие :roll:

Нагоре
МнениеПубликувано: 23 май 2012, 13:11 
Извън линия

Във връзка с последното земетресение, искам да ви напомня, че аварийните изходи на ТУ-София са недостъпни :!:

Нагоре
МнениеПубликувано: 23 май 2012, 13:58 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Както и тоалетните за трудноподвижни хора. Както винаги, усвояваме средства и отчитаме дейност, режем лента, снимаме с камера и после всичко си е постарому. Няма друга нация, която да владее това изкуство до такова съвършенство...

Нагоре
МнениеПубликувано: 07 авг 2012, 20:55 
Извън линия

Вижте сега, моите уважения към трудноподвижните хора - съчувствам им искрено, но всяко нещо си има финансовите граници на разумност. Да направим асансьори, рампи, ескалатори, удобни за тях тоалетни, и т.н. - би било хубаво. Но колко души ще ги използват реално? Става малко като местата за инвалиди пред МОЛ-ове и хипермаркети - вечно свободни. Изобщо има нещо сбъркано в тази философия.

Според мен много по-добре е вместо тези хора да се мъчат да се движат сами и вместо ние да пръскаме милиони, за да им облекчаваме мъката, просто ДА ИМ ПОМАГАМЕ! Като видите, че някоя баба ходи трудно - ами просто й помогнете да пресече улицата. Няма нужда от изграждане на надлез с два асансьора и денонощна охрана срещу вандали - нека си остане светофара и нека има поне един нормален случаен човек до бабата. Толкова е просто.

Имам познат човек, който е сляп. Той иска да го наричаме така, не обича цитирам "лицемерното незрящ". Та той също ми каза веднъж следното:

- Ние слепите сме малцинство, значи ние трябва да се научим да живеем нормално сред вас, а не вие да се съобразявате с нас. Иначе просто се удължава агонията на интеграцията ни.

Същият е противник на всякаквите "удобства" като например пищящите светофари. За тях цитирам "обиждат ме - на другите места, където няма такива пищялки, мислите ли, че не мога да пресека?"

П.П. Не е по темата, но с оглед на последното мнение...

А по темата - ами заключени ще са. Като ги отключат и Ганьо Балкански (в студентския му образ) започва да ги използва активно.

Нагоре
МнениеПубликувано: 08 авг 2012, 20:23 
Извън линия
Потребителски аватар

И кое е по-лошо ? Хората да ползват авариен изход като редовен такъв, или в аварийния случай да няма аварийни изходи.
А за местата за инвалиди в магазините е планирано да бъдат вечно свободни - като дойде инвалид, да има къде да паркира. Това е цялата идея.
Сега ако успееш и да ми обясниш как точно ще помогнеш на инвалид да се качи до 5тия етаж, ако няма асансьор. Не искам и да знам как плануваш да помагаш за тоалетните...

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 юни 2016, 12:25 
Извън линия

дааа, или там където трябва да има пожарогасители няма никой. Пожарогасителите са в нечии кабинети, незнайно къде и защо.

Нагоре
МнениеПубликувано: 22 юли 2016, 11:47 
Извън линия

Остава ни само да се надяваме да не ни се налага да се сблъскваме с аварийните изходи и скритите пожарогасители :roll:

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 12 posts ] 

Всички времена са UTC+03:00