Какво искате да се случва в университета извън лекциите ?

Moderator: Глобални Модератори

Post Reply

мероприятия със социална насоченост (кръводаряване, боядисване на пейки,...и други)
3
5%
отворени мероприятия (походи, разходки, пикници)
6
9%
тематични партита(като тези в Cotton club, маскиния бал на СС)
9
14%
презентации на фирми и организации свързани с усъвършенстване на уменията на студентите и кариерното им развитие
28
42%
"Бизнесът в действие" решаване на казуси от компании и получаване на базисна идея за работата в тях
11
17%
"Работилници" и "Зелен месец" съвместни на студ. организации провокиращи креативизъм
3
5%
Спортни дни, състезание по шах...
6
9%

Total votes: 66

deskata

Post by deskata » 18 Sep 2010, 22:31

Макар и всички да твърдят "нямам време" все ни остава по малко, което искаме не искаме трябва да прекарваме в университета. И искате ли да не се сещате за университета само като онова скучно място с онези "изпити тежки", в което стоите срещу преподавателя, в повечето случаи и слушате дълги лекции по цял ден :) . Искате ли да поемете инициативата и да помислите как да прекарате по приятно вашето студентство и на какви мероприятия бихте се радвали да присъствате и да се направят за да опознаете както се казва "другарчето от другия факултет"...дори и без да взимате онова по мисленето на всички студенти "огромно" време прекарвано в някоя от студентските организации в университета.
'"Въображението е по-важно от знанието." Албърт Айнщайн

ghost_rider

Post by ghost_rider » 19 Sep 2010, 00:31

Според мен най-полезно би било: "презентации на фирми и организации свързани с усъвършенстване на уменията на студентите и кариерното им развитие"

Това с партитата не е лошо, но нали се сещата, че и с организиране и без, всеки намира начин и място да се забавлява ;)
Магистър, I курс КПТМ.

Aerie

Post by Aerie » 19 Sep 2010, 20:10

Хм, горе мога само за 1 да гласувам, ама аз пък съм нахална и ще си ги кажа всичките:
Спортни дни, походи (и не само по Витоша) и онова с уъркшопите :P

Deam_Sf

Post by Deam_Sf » 19 Sep 2010, 22:37

1) "презентации на фирми и организации свързани с усъвършенстване на уменията на студентите и кариерното им развитие"
+
2) Състезание по редене на ханойски кули или подобни логически :idea:

Morpher

Post by Morpher » 20 Sep 2010, 00:35

Аз не мисля, че това
тематични партита(като тези в Cotton club, маскиния бал на СС)
е много "в" университета, имайки предвид, че не помага на студентите.
Факултет Автоматика

deskata

Post by deskata » 20 Sep 2010, 08:41

Morpher wrote:е много "в" университета, имайки предвид, че не помага на студентите.
Но се организира доста редовно с подкрепата на СС .... и аз незнам с какъв замисъл, но все пак факт.

FRESH_MaNiAk

Post by FRESH_MaNiAk » 20 Sep 2010, 09:51

отворени мероприятия (походи, разходки, пикници) - позитивизъм
15.07.2011 ROGER SANCHEZ aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Swedish House Mafia

Dedo Mrak

Post by Dedo Mrak » 21 Sep 2010, 15:02

какво искам да се случи в унито ли?
На първо време искам да се разкарат мазните гелосани нахалитети раздаващи листовки на входа между 1 и 2-и блок(автора на темата знае кои са) и агитиращи най-вече неориентираните първокурсници с плоски сектантски трикове. То и организацийката им е такава.
Друго което искам ама вече надали ще стане е да се разкарат всички криви анадолски муцуни от кафето в 1-и блок за да не се чудя аджеба аз в ТУ-София ли съм или в Долмабахче Анталия(квото и да значи)....
А защо не пуснете и примерно следното в анкетата- Организирано посещение на библиотеката(повечето студенти и не знаят къде е) или там музеи, изложби и т.н. културни мероприятия?
:D :D :D
Ддипломиран инженер...

deskata

Post by deskata » 21 Sep 2010, 17:47

Не съм ограничила това да се добавят и други интересни неща, които вълнуват студентите.....дори е по-добре да се чуват други неща различни от горе посочените.

ПС: анкетата не е с някаква цел, а от лично любопитство.
а за горния пост : Как реши че тази организация е "секта" и имаш ли някаква идея с какво се занимава все пак или типично по български съдиш на сляпо и отричаш всичко, което дори и не разбираш.

Shadow91

Post by Shadow91 » 21 Sep 2010, 20:48

FRESH_MaNiAk wrote:отворени мероприятия (походи, разходки, пикници) - позитивизъм
+1
Some things are just worth fighting for

Image

MorningEnergy

Post by MorningEnergy » 22 Sep 2010, 00:01

deskata wrote:
Morpher wrote:е много "в" университета, имайки предвид, че не помага на студентите.
Но се организира доста редовно с подкрепата на СС .... и аз незнам с какъв замисъл, но все пак факт.
Е какъв мислиш, че е замисъла?
Някой иска да си рекламира дискотеката сред един от най-големите университети в България където има най-много потенциални клиенти.
Дали този някой няма да бъде благодарен на този който му помогне ? :D
Завършил магистър ЕЕЕО -The end of the game..

Dedo Mrak

Post by Dedo Mrak » 22 Sep 2010, 11:04

Какво се чудите какъв е замисъла на тези мероприятия в разни кръчмета и вертепи?
Някой от ръководството има уговорка с шефовете на тези заведения и намазва ръчичката от провеждането на висококултурни мероприятия от тип Мис ТУ-Трътка, Мистър Чеп и т.н. Докарва му примерно 200 човека Х10 кинта(кола+водка) и после делкат със собствениците...
А автора на анкетата как ще ме обори че скапаната им организацийка не е секта като набира членове и действа точно като такава?
За по-любознателните студенти ето да прочетат откъде и какви са прототипите на тези тъй наречени студентски клубчета по интереси.(студенти интересуващи се от икономика - това само мозък болен от Алцхаймер може да го измисли)
Та ето ТУК четете...
:D :D :D
Ддипломиран инженер...

petttto

Re:

Post by petttto » 04 Nov 2015, 12:37

Aerie wrote:Хм, горе мога само за 1 да гласувам, ама аз пък съм нахална и ще си ги кажа всичките:
Спортни дни, походи (и не само по Витоша) и онова с уъркшопите :P
:G Нопълно съгласен Image

Post Reply