ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 19 сеп 2017, 18:24

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 23 posts ]  Отиди на страница Предишна 1 2

Доволни ли сте от обучението в техническия?
да 54%  54%  [ 64 ]
не 46%  46%  [ 54 ]
Total votes: 118
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 19 май 2009, 18:40 
Извън линия
Потребителски аватар

Изключително доволен!

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 11 май 2010, 11:38 
Извън линия

Крайно недоволен. 4 години загубени. 4 години простотия. 4 години борба с теляци. Само ще кажа че сесията май беше от 3 до 8 че ги е срам да си кажат че е 2 дена кавалите загубени

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 14 юни 2010, 17:26 
Извън линия
Потребителски аватар

vins написа:
Аз съм доволен. Трети курс съм - Електроника - ФЕТТ

Ти си болен!

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 14 юни 2010, 17:32 
Извън линия
Потребителски аватар

Не ми харесва нищо в това ТУ :) Но съм се хванал на хорото и ще го играя до края :)

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 19 яну 2011, 18:53 
Извън линия

в сравнение с това което е било преди...
в момента си спомням само колко хора около мен са си говорели на тема безработица и са споменавали "Той има висше, инженер е а няма работа за него"...
говоря малко неясно, затова - онзи ден споменах на познат какво и как го учим, той ме погледна странно, после спомена на колегите си и те се смяха. Общо взето е било много по - трудно, но поне като излезнеш инженер наистина си такъв, а не да гърмят уреди и да падат мостове след теб. По лично мое мнение инженерството е като медицината...добре малко по - леко от към отговорност, тъй като има много варианти за проверка и намаляване на възможността за грешка, но все пак се изискват много знания и най - вече типичното логично, инженерно мислене. Сега просто летвата е толкова занижена...гледам постоянно как се ходи по изпити без да е отворена и 1 страница с материал, често пияни, заляни...и кво няма по цял семестър се пие после " олее как ше го взема тоя изпит " и цяла сесия пак се пие и после " абе аре бе да хвана тройка с преписване"...ми хубу ама като идеш е там да конструираш нещо няма да можеш да го препишеш, тоест ще има от какво, но ти няма да си имаш и представа какво е то. И сега масово се минава така цялото студентство и чак не ми се мисли ако все пак такива хора успяват да си намерят работа в по - отговорните сфери.

Материала който учим през първите 2 години има доста общо с по - нататъчното ни специализирано обучение, но много хора го пренебрегват, той всъщност е останал от старите системи, но според мен си е доста нужен. "Модерните" специализации са толко тясно....специализирани...според мен за да разбираш нещо ти трябва да го разбираш из основи, не само повърхностно.

За преподавателите...да, наистина много корупция и си гледат интересите, често гледат да ти направят гадно и т.н. НО!
Но не всички и най - често това е породено от отношението на студнтите. За 50% от преподавателите ми, познати и приятели ми се оплакват как нямало да си взема изпита и как ржел яко, гонел от упражнения не давал заверки, но никой не споменава своето държание...
И се оказва че тея преподаватели можело и да те харесат и да те оценят точно и правилно...и не, не става дума за подмазване а за колегиалност и добри отношения.

като заключение за който не му се чете тая глупост която изписах :D :
материала - доволен съм, смятам, че почти всеки един предмет който изучаваме си заслужава. От изпитите и допускането на студенти да минават така по ръба не съм доволен, дори това да означава че аз не бих могъл да завърша.
Преподаватели - и аз събирах нерви с някой, и в сравнение с други места определено тук е много "българщината", но не може да се преценя обстановката само от 1 гледна точка.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 20 яну 2011, 14:16 
Извън линия
Потребителски аватар

Университетът - тотално разочарование. Влезнах с амбиции и желание, наслаждавах се на това, че е трудно, но просто отношението на преподавателите и колегите е кошмарно. Искрено се надявам по-скоро да се прехвърля в чужбина, по което се боря от 3 години вече.
Какво да ви кажа за материала? Бачкам си по специалността, пари няма, но пък има някаква душевно удовлетворение. Едва когато всеки един от хората (които са писали по темата, че са доволни от ТУ) отидат да работят инженерна специалност - чак тогава ще разберат колко много незнаят. :)
Поздрави!

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 яну 2012, 18:22 
Извън линия

Който има желание да учи е доволен, който го мързи се оплаква... така е навсякъде. Аз за съжаление съм от оплакващите се :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 юни 2015, 19:31 
Извън линия

mertol написа:
Знам че има вече такава анкета, но отговорите там се застъпват. И според мен мнението на мнозинството от студентите не е включено в тях, защото липсва едно кратко и ясно "не", вместо това дрънканици за конкурентноспособността на техническия. Изтриването на тази анкета само ще покаже нежеланието на техническия да признае, че има още много какво да се желае от обучението.

Доволен съм но реформата е нещо вечно постоянно трябва да се развивате така че има още какво да се желае Изображение

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 23 posts ]  Отиди на страница Предишна 1 2

Всички времена са UTC+03:00