ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 19 сеп 2017, 18:22

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 67 posts ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 5 Следваща

Харесва ли му на някого МЕИто
Не 41%  41%  [ 98 ]
Да 59%  59%  [ 139 ]
Total votes: 237
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 15 юни 2005, 14:40 
Извън линия

Единственото което мисля че съм написал тук има за цел да представи моето мнение. не плюя по Университета. Простата истина според мен е, че ако продължава в същия дух, то той ще се "...провалите вдън земя...". Всичко което съм писал тук е като предупреждение и с удоволствие бих искал някой да ме оправдае, но уви.... И моля те посочи ми поне на едно място където съм пожелал: "Да се провалите вдън земя дано и вие и университета".

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 21 юли 2005, 20:03 
Извън линия

Тази тема е много интересна...Жалко,че съм кандидат-студент и съм пред голям избор,който ще предопредели моето бъдеще.От всичко,което съм чел и съм чул разбрах едно-в ТУ се преподават много излишни неща и че човек трябва да се стреми към самообразование,а не да очаква ТУ да му налее в главата знания.Знам,че ще ми бъде много трудно,но ще опитам да тръгна по правилния път,който не се и съмнявам ще бъде отрупан с много препятствия.Искам само да помоля преподавателите да не ни създават трудности,за които после ще се окаже,че е хвърлен ненужен труд.Желанието от мене за учене го имате.Това е от мене засега.Чао

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 18 авг 2005, 23:49 
Извън линия

И аз сега се записах в ТУ , но имам ясна представа какво е положението ... някъде по-нагоре из мненията четох за един "затворен кръг" - при мен също се получи нещо от сорта ... но както и да е ... мнението ми е , че за да си с Ту трябва да имаш яко нерви и да можеш да си траеш/на което и аз трябва да се науча/ ...

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 08 сеп 2005, 21:55 
Извън линия
Потребителски аватар

Би могло да бъде много добър университет, в който да те учат на нещо. Но, уви, към настоящия момент не е. Проблемите не са един или два, и не могат да се решат със смяната на дограмата на II блок. Проблемът е в принципите и в липсата на ясна концепция.

Huic ergo parce, Deus:
Pie Jesu Domine:
Dona eis requiem. Amen.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 08 сеп 2005, 22:01 
Извън линия
Потребителски аватар

Незнам ама аз и на дограмата се радвам (щото факултета ми е в 2 блок) .... :lol:

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 08 сеп 2005, 22:05 
Извън линия
Потребителски аватар

Хубава си е дограмата - нищо лошо не казвам за нея. :wink: Ама, за жалост, май няма да мога да й се радвам идната година.

Qua resurget ex favilla

Judicandus homo reus.

Huic ergo parce, Deus:

Pie Jesu Domine:

Dona eis requiem. Amen.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 09 сеп 2005, 00:16 
Извън линия
Потребителски аватар

в България университетите са пълна пародия
като почнеш от кандидатсването и се стигне до завършването ... тъжно но факт!
безмислено е да казвам защо и как който е кандидатствал знае ...

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 11 сеп 2005, 13:43 
Извън линия
Потребителски аватар

Kovalski написа:
в България университетите са пълна пародия
като почнеш от кандидатсването и се стигне до завършването ... тъжно но факт!

Точно така е, за жалост. Проблемите в другите университети по нищо не отстъпват на тези в ТУ. Висшето образование в България е на свтлинни години от това в западноевропейските държави и Америка.

Qua resurget ex favilla

Judicandus homo reus.

Huic ergo parce, Deus:

Pie Jesu Domine:

Dona eis requiem. Amen.

Нагоре
МнениеПубликувано: 22 окт 2005, 17:18 
Извън линия

Вижте сега всички. Този университет сравнение с другите като вид на външност е най-добре от другите в България.Това с протоколите, че е гадно Да, но преподавателите не са виновни за това, а МИНИСТЕРСТВОТО на ОБРАЗОВАНИЕТО. Те са виновни. Колкото до обучението, тук никой няма да те научи на нищо, ами ти сам трябва си седнеш на гъза, и да прочетеш повече от това което ти преподават за да ми станеш инженер, ТОВА Е..... Иска се ЖЕЛАНИЕ и РАБОТА а не ОПРАВДАНИЯ, защото аз не съм видял преподавател на който да му се зададе въпрос и той да не ти отговори, защото така му харесва.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 24 окт 2005, 02:41 
Извън линия
Потребителски аватар

Според МЕН обучението в ТУ-София се държи на прилично ниво. Това с протоколите и другите "глупости" си има своите цели, и несъмненно една от тях е да ни набият поне нещо малко в главите през семестъра, та да ни остане за по-дълго, а да препишем или назубрим всичко в сесията, както е практиката в МНООГООО други български университети. Е да, на пръстите на едната ръка се броят университетите които почват толкова рано и свършват толкова късно като нас, ама нали все пак инж.-и излизаме!!!
Обаче наистина

shivacha написа:
трябва си седнеш на гъза

shivacha написа:
за да ми станеш инженер

Щото иначе никой не може да ти помогне

Не се сърди, когато говорят зад гърба ти! Това значи, че ти все още си пред останалите!

Който не ме харесва да ме вземе у тях, за да не ме гледат другите.

Нагоре
 Заглавие: TU
МнениеПубликувано: 11 ное 2005, 23:04 
Извън линия
Потребителски аватар

Kakto vsqko ne6to TU si ima i hubavite i lo6ite strani,tova e koeto moje da se kaje!

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 18 май 2006, 13:34 
Извън линия
Потребителски аватар

Не мислех да пиша в тази тема, но хвърлих едно око и ми се вдигна кръвното. Аман от философи, казвам го и то нека да бъде прието еднозначно: "На който не му харесва, прав му път." .

И е точно така, стига сте критикували Университета, на ФМИ му падна покрива, врати падат, ИС то прехвалено, нямаше парно цяла зима, и моето училище в частност също. А ТУ не е толкова зле, от държавните Университети си е направо за връх.

Залязвал, това ми хареса, много си тъп бе! Той покачва студентите погледни статистиката само, а мнението на един двама или петима студенти не е меродавно. Те са като всички останали минават и заминават.

Освен това, тук във форума е много лесно, хайде отидете нещастници такива и кажете на дадения преподавател какво мислите за него направо в очите, ама не, страх ви е, и то защото самите вие не знаете какво мислите.

Както казах, защо сте влезнали тук, след като не ви харесва, явно само тук са ви приели, и понеже и вашето ниво не е много високо, сте тръгнали с големи изисквания, ама то това е нормално де. Те тъпаците и двойкарите само критикуват.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 18 май 2006, 17:10 
Извън линия
Потребителски аватар

Лелеее, от всички, които учат в ТУ-София и пишат в този форум само 2-ма ли сме хората, които си харесваме унито??? Ако е така... лошо за другите, защото доброволно си губят времето и си късат нервите с нещо, което не им харесва. Както обичам да казвам - щом не ви изнася не се занимавайте.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 18 май 2006, 20:49 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Еми вижте анкетата - 60% си го харесват. И аз си го харесвам. Е, има и недомислици доста, ама аз не съм злопаметен, а и нали трЕбва да гледаме положителното.;)

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 19 май 2006, 12:54 
Извън линия
Потребителски аватар

В Софийския са повече, във ВИАС са на нашето ниво, само в НБУ няма чак толкова глупости ма ако искат да дават 1000 кинта на семестър.

Нашия университет си е много добре даже.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 67 posts ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 5 Следваща

Всички времена са UTC+03:00