ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 25 сеп 2017, 20:02

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 18 posts ]  Отиди на страница 1 2 Следваща

Доволни ли сте от обучението в Техническия Университе?
Не, за жалост. Нещата не са добре, университета не те учи на почти нищо... 46%  46%  [ 51 ]
Да, дава ми желаните условия и съм конкурентно способен сравнение с колегите от другите университети! 54%  54%  [ 59 ]
Total votes: 110
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 13 фев 2007, 17:49 
Извън линия
Потребителски аватар

Хайде да проверим дали в цялостен план сте доволни от обучението си в Технически Университет София! Нека да гласуваме и да разберем в крайна сметка дали университетът е конкурентен. Чувствате ли се конкурентни сравнение с колегите от другите университети? Мислите ли, че точно нашият ВУЗ изкарва най- добрите кадри???

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 13 фев 2007, 20:20 
Извън линия
Потребителски аватар

засега съм доволна...пък следващите години ще видим :wink:

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 13 фев 2007, 21:19 
Извън линия
Потребителски аватар

А ако съм доволна от обучението (теоретичната подготовка), но не съм доволна от базата, която ми се предоставя? Хубаво ще е да има и такъв възможен отговор:)

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 13 фев 2007, 21:27 
Извън линия

dormouse написа:
засега съм доволна...пък следващите години ще видим :wink:

и аз така :lol: ама е рано да се каже де, 1 семестър не е достатъчен

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 13 фев 2007, 21:28 
Извън линия
Потребителски аватар

прав си.....все пак още и 1вата година не е минала......но в СФ засега вървят добре нещата :)

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 13 фев 2007, 22:01 
Извън линия

В СФ винаги е лесно :)

Иначе да, като се сравни на какво ни учат тук, и с какво се занимават в аналогични специалности в други университети, се оказва, че тук си е най-добре :) Единствено, ако може по-отрано да почнат да ни казват кое за какво го учим, визирам фундаменталните предмети. :)

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 12 юни 2007, 02:00 
Извън линия
Потребителски аватар

Като пишете дали сте доволни или не казвайте и коя специалност сте, за да се разбере от обучението в коя специалност сте или не сте доволни :D

Български Принос В Авиацията

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 12 юни 2007, 07:28 
Извън линия
Потребителски аватар

омг трябваше бая да се замисля какво пише :shock:

по темата....засега мисля,че получавам необходимите знания,но живота сам ще си го покаже дали са достатъчни :wink:

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 12 юни 2007, 11:54 
Извън линия
Потребителски аватар

Качеството е различно за различните предмети. Най-недоволен съм от обучението по математика. Толкова некадърни хора не знам откъде ги изкопаха да ни преподават.

По програмиране нещата бяха по-добре първия семестър; втория определено има какво да се желае. Все пак бих искал много по-високи стандарти по програмиране, защото това е специалността ни все пак.

По физика съм доста доволен, заради лекциите на доц. Копринков. Същото се отнася и за материалознанието. Университета определено насърчи интереса ми в тези две дисциплини.

По ТД, химия, ТПР, машинознание, чуждия език се отбива номера, но това е нормално, защото тези предмети не са толкова важни, а някои са даже излишни.

Като цяло следването ми до момента има предимства и недостатъци, но мисля, че при нас е по-добре отколкото в останалите български университети. На евентуалните кандидат-студенти бих казал, че ако имат намерение да учат и се отнасят сериозно към бъдещето си, няма да съжаляват, ако дойдат тук. Това, че ни карат да учим е добре, защото това възпитава някои полезни навици у нас, дори и да учим глупости.

Чувствате ли се конкурентни сравнение с колегите от другите университети? :arrow: Да, определено.

Мислите ли, че точно нашият ВУЗ изкарва най- добрите кадри??? :arrow: Трудно е да се каже, зависи от самите кадри доколко насериозно са взели въпроса с висшето си образование.

1 курс КСТ съм.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 12 юни 2007, 17:10 
Извън линия

И аз съм КСТ 1-ви курс.

Дали съм доволен от обучението? Не.
В сравнение с другите университети? Има само една алтернатива (СУ) и там също има проблеми, но в последните години правят повече (поне взеха добри учебни планове от чужбина, визирам компютърни науки и софтуерно инженерство, като второто е крайно време да се появи и тук).

Най-недоволен съм от учебния план, Mendeleev преди мен е засегнал някои от проблемите - най-вече има твърде много несвързани със специалността предмети.
По отношение на програмирането бих казал, че всичко, което се преподава за целия 1-ви курс, 15-годишните хлапета го научават за един месец сами. Преподавателите също не са на ниво, включително и тези, които преподават С на КТТ, с които имам задочен контакт ;)

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 04 авг 2007, 12:17 
Извън линия

Да, дава ми желаните условия и съм конкурентно способен сравнение с колегите от другите университети! 60% / 20 човека

---

вярно малко хора са гласували и все пак с извинение "О , боже !?."

... no comment ...

Embedded systems and alternative power/energy source interests , etc .

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 03 сеп 2007, 23:20 
Извън линия
Потребителски аватар

за 2 години в университета не съм научил нищо с което "утре" мога да си вадя хляба ФАКТ

само ще споменя някой неща:

остаряли учебни планове, остаряли учебници, липса на мотивация и желание за преподаване в преподавателите, остаряла материална база...

не съм доволен: ФА

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 04 сеп 2007, 13:26 
Извън линия
Потребителски аватар

Конкурентен съм , но ТУ няма никаква заслуга в това отношение...Единственото, в което ТУ ми помогна, беше засилването на зависимостта ми от кофеина...
Между другото, убеден съм, че и в останалите БГ университети положението не е по-различно, така че никой да не се чувства засегнат от мнението ми.

-- R.W. Hamming

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 25 ное 2007, 04:17 
Извън линия
Потребителски аватар

mouseclicker написа:
Конкурентен съм , но ТУ няма никаква заслуга в това отношение...
Между другото, убеден съм, че и в останалите БГ университети положението не е по-различно, така че никой да не се чувства засегнат от мнението ми.

Аз даже не се и мисля за конкурентен. Честно казано че чувствам доста по-глупав от някои от моите колеги. Това което на мен ми липсва е някой да дойде и да ми обясни кое защо се учи. За остарелите планове и бази ми е ясно. Като вязох да уча Електроника и си мисля - ей ся какви работи ще уча, инжинер ще стана - голяма работа, ама реално нямах (и сега нямам) ни най-малка представа за какво става дума - предплагам че ВС, което го има първи семестър това му е целта, ама ние така и не изкарахме повече от 3 лекции ако не се лъжа. Та в заключение ще кажа, че ТУ просто ти хвърля материала, без да ти казва за какво е и разчита на теб самия да се вземеш на сериозно, малко да се правиш на изследовател да видиш кое за какво и вече сам да ти го учиш. Дали ти дават най-добрия материал и колко са мотивирани преподавателите няма да обсъждаме.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 25 ное 2007, 10:32 
Извън линия

абе ти си изровил всички стари теми

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 18 posts ]  Отиди на страница 1 2 Следваща

Всички времена са UTC+03:00