ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 21 ное 2017, 23:29

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 76 posts ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 5 6 Следваща

Трябва ли да има квота при прием на кандидат-студенти: "София"-"Провинция"?
Да, провинцията налазва, а "в София е тесно, нема вече место" 21%  21%  [ 23 ]
Да, иначе има проблем с общежитията. 3%  3%  [ 3 ]
Не, защо? 76%  76%  [ 81 ]
Total votes: 107
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 05 фев 2007, 17:07 
Извън линия
Потребителски аватар

svinski, знам че правя много правописни грешки... :oops:

Сега, като размислих, нито едната страна, нито другата е права. Затова не мисля, да споря повече по тази тема.

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 05 фев 2007, 18:41 
Извън линия

Pantalei написа:
Quote:
Там е създадена и първта българсска конституция, която е била първата най-демократична конституция в Европа!

Е да като изключим, че е копи-пейст от белгийската :lol: :wink:

Рейсинг - не с лошо за техникумите щото хората от там са единствените, които знаят за какво са тук, какво учат и какво и как се работи. За прехвалените езикови гимназии - по-малоумно нещо от да си загубиш 5 години от живота, за да научиш 1 език и още един на средно ниво не знам, да не говорим, че масата са там зарад мама и тати щот така са им казали че требе и са точно тия хора дет си мислят че всичко е учене учене и видиш ли ше стане - това не е език, брат, требе и разбиране. МГ-тата сори ма не възприемам хора, които решават задачки за удоволствие. Ся някой ще се обиди и ще каже "ма аз знам един дето такова" ... говоря за общия случай.

8)

абсолютни глупости!!! много се лъжеш че хората от техникумите знаят за какво са тук и какво учат. и 5те години в техникум са си губене на време, айде не обиждай гимназиите...

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 05 фев 2007, 21:54 
Извън линия
Потребителски аватар

Не пипайте гиманизиите, истинските езикови гимназии (всички знаят за кои става дума), преди години това бяха училищата на едно световно ниво! Завършилите в тях излизаха с приравнено немско, испанско, френско средно образование. На достатъчно състезания учениците от тези гиманзии нямаха равни и печелеха наред, просто нивото е наистина високо.

А там човек се научава на много неща... И в крайна сметка в ТУ не му е толкова страшно :wink: И знае за какво е в ТУ :wink:

Хихи, а тва за техникумите... Ми... знаят за какво става въпрос, ама ужким. В повечето случаи имат неподплътено самочувствие...

И все пак не трябва да се генерализира, не може да се поставят на всички категории, не е коректно. Цедка някаква има, който мине-мине. Ако е зле... ами тогава цедката е рехава :lol:

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 05 фев 2007, 22:37 
Извън линия
Потребителски аватар

Ква квота, кви 5 лева? На какво основание? Какво общо имат общежитията със самото следване?

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 06 фев 2007, 11:09 
Извън линия

Хайде ако обичаме да не обиждаме техникумите! Съгласен съм, че половината от учащите там просто гледат как да изкарат поредната оценка и да преминат в следващата учебна година, но навсякъде е така. Вижте МЕИ половината от студентите даже нямат представа какво точно правят там, какво учат, защо го учат и как да го приложат. А за езиковите гимназии - 80% от учащите там са разглезени деца на мама и тате, 30% са наркомани и т.н. Ето ви и един действителен случай, въпрос зададен от един родител на друг(записващ детето си в СМГ) - "Вашата дъщеря изкара ли си изпита или я приемат с ДАРЕНИЕ".

Във всяко учебно заведение било то висше или средно, пък дори и основно има цветя има и плевели. Да вярно, че в някои по-престижни заведения положението е по-добро(повече цветя и по-малко плевели), но не може всички да са ученолюбив и любознателни.

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 06 фев 2007, 19:19 
Извън линия
Потребителски аватар

Абе хора!!! Кой ви кара да питате такива глупости !!!
Айде , сесията свърши ама
работа нямате ли си ??!!

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 06 фев 2007, 19:59 
Извън линия
Потребителски аватар

Death написа:
А за езиковите гимназии - 80% от учащите там са разглезени деца на мама и тате, 30% са наркомани и т.н.

Яяяяя, ти какво си мислиш? Всезнаещия! По - кротко с квалификациите, ако обичаш! Какво излезе, от техникумите излизали тъпанари, от гимназиите глезльовци и наркомани! 80%+30%=110%. Ти с основно образование ли си?!

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 06 фев 2007, 21:06 
Извън линия
Потребителски аватар

Death написа:
А за езиковите гимназии - 80% от учащите там са разглезени деца на мама и тате, 30% са наркомани и т.н.
:shock: :shock: :shock:
Явно 10% са и в двете категории... :shock: :lol:

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 06 фев 2007, 22:37 
Извън линия

svinski написа:
Яяяяя, ти какво си мислиш? Всезнаещия! По - кротко с квалификациите, ако обичаш! Какво излезе, от техникумите излизали тъпанари, от гимназиите глезльовци и наркомани! 80%+30%=110%. Ти с основно образование ли си?!

:lol: :lol: :lol:
Сега кажи, че си го писал това под въздействието на химий или в момент на психическа и умствена нестабилност, че ще те ебават хората дълго време при това заслужено :lol: :lol: :lol:

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 07 фев 2007, 08:46 
Извън линия
Потребителски аватар

svinski написа:
vins, първо - пишеш с правописни грешки.
Имам новина за теб, братле...и ти пишеш с правописни грешки :!:

-- R.W. Hamming

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 07 фев 2007, 11:07 
Извън линия
Потребителски аватар

То в състояние на такъв афект ти какво очакваш :wink: :lol: :lol:
Майка ми докато ме е кърмела, конус след конус :lol: Той и Боб Марли сигурно толкова трева не е виждал :wink: А вечер преди лягане - едни велеси гъбки ми е давала - че да се пренеса по-лесно в страната на сънищата :lol: :lol: Аз и Питър Пан го помня - знаеш ли как хвърчеше ....страшен! Викахме му Пешо Облака. Беше луд на тема наргиле! Ама така и не каза какво слага вътре хиената. Винаги беше на черешата :lol:

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 07 фев 2007, 20:49 
Извън линия
Потребителски аватар

Тая тема стана един спор , едни нападки столичани-провинция направо нямам думи :roll:

Според мен хората от провинцията в никакав случай не могат да бъдат сложени "под един знаменател" , лично аз познавам и от двата типа: наглите и озлобени към софиянци хора от провинцията и втория тип - отзивчиви и умни, които нямат нищо против никого и по-важното
първите ги виждам на "мойто село" докато вторите (някой от които пак от село) ги виждам в ТУ и основната причина за това е именно приемния изпит той наистина отсява "интелигентните" от "простите хитряги" а дори да влезнат, то до 2ри курс ще ги "очистят" и пак ще останат хора обединени от едно нещо - да учат според мен които има това за цел не може да бъде "нагъл и т.н."

А и още нещо това което ми направи силно впечатление от хората които са живели в провинцията, че са много по-открити и искрени от нас кореняците софиянци,което наистина е жалко явление ........... :(

P.S.: Аз лично гласувах с "Не защо?"

calc
The COOL Google Chrome

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 01 апр 2007, 05:42 
Извън линия
Потребителски аватар

Да делите хората на такива от столицата и от провинцията е тъпо. Нормално е да се делят по успех при прием в ТУ. Не трябва да има привилегии за някой, независимо дали е от София или не е от София. В крайна сметка ако ги делите по този тъп начин трябва да останете и без преподаватели, защото повечето от тях не са софиянци, а просто живеят в София. Деленето на столица и провинция, на градове и села е комплексарска работа отвсякъде. Мога да ве уверя, че също има и много софиянци, които учат извън София. Мисля, че няма да им е хубаво ако и тях ги делят в града, в който учат. Както има една поговорка:" Няма стари и млади - има можещи и неможещи".

Нагоре

МнениеПубликувано: 21 авг 2013, 02:56 
Извън линия

:)
Това явно някой го е забравил. :D
Някакъв форум пуснат от МЕИ и Човека вече го няма. :)

P.S.
Като бивш възпитаник на ОТЕ "Вилхелм Пик", магистър инженер автомобилна техника, магистър авиоинженет, мога да споделя няколко неща.:
1. ОТЕ "Вилхелм Пик" е велик.
2. При 1вата ми магистратура имаше реплики от провинциалните гимназии: "Какво е това молив на кадастрон и туш на паус?". (това е достатъчно показателно за нивото на гимназиите през периода 1993-1999г.
3. ОТЕ "Вилхелм Пик" е велик.
4. При 2рата ми магистратура имаше реплики: "Мога ли да запиша за следващата година с 10 не взети изпита?"
5. ОТЕ "Вилхелм Пик" вече го няма - останаха само хората УЧИЛИ някога там. :(
6. Към днешна дата няма значение кой-къде е учил. Всички са тръгнали към нивото на първобитните хора(американците).

P.S.: P.S.:
Това нямаше да го напиша, ако "google" не ми изкара резултата от "вилхелм пик - химн" и ме беше хванала носталгията към образованието преди 10г., когато ОБРАЗОВАНИЯТО ПОЧИНА. Мир на праха му!!!!!

Нагоре

МнениеПубликувано: 22 авг 2013, 14:31 
Извън линия
Потребителски аватар

krashburn написа:
:)
P.S.: P.S.:
Това нямаше да го напиша, ако "google" не ми изкара резултата от "вилхелм пик - химн" и ме беше хванала носталгията към образованието преди 10г., когато ОБРАЗОВАНИЯТО ПОЧИНА. Мир на праха му!!!!!

Да, образованието те чакаше точно теб да зъвършиш и почина. До преди това беше ок, а след теб потоп. "Сегашните ученици/студенти нищо не могат, едно време ние как учехме..." Тази история се повтаря 10 хиляди години и ако беше истина половината от времето, нямаше да има цивилизация.

А въпросът на анкетата е абсурден. Нямам какво да коментирам по него.

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 76 posts ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 5 6 Следваща

Всички времена са UTC+02:00