ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 26 сеп 2017, 04:59

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 76 posts ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 5 6 Следваща

Трябва ли да има квота при прием на кандидат-студенти: "София"-"Провинция"?
Да, провинцията налазва, а "в София е тесно, нема вече место" 21%  21%  [ 23 ]
Да, иначе има проблем с общежитията. 3%  3%  [ 3 ]
Не, защо? 76%  76%  [ 81 ]
Total votes: 107
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 05 фев 2007, 00:25 
Извън линия
Потребителски аватар

Към steves

Отговор на върпосите ти, към "тия дет сте от провинцията".

Роден съм в Плевен. Завърших с 6.00 една от най-престижните гимназии в града и повярвай, никак не ми бе лесно. Ходил съм на повече от 15-20 регионални, национални и международни състезания. Главно по физика, химия, информатика и екология. Имам 1 сребърен медал, 3 първи и 3 трети места от тези състезания. Приеха ме заради подобни състезания без изпит в Пловдивски университет и Софийски университет, но аз твърдо си исках ТУ, кандидаствах и ме приеха.

В момента живея в София, в мой собствен апартамент в ж.к "Св.Тройца". Работя, като Delphi програмист(защото се налага) и съм първи курс Електроника.

Мисля, че с нищо не заслужавам да бъда третиран, като по-различен по критерии, къде съм роден.

Всичко, което каза е грешно и невярно. В процентно отношение преписвачите от т.н. от вас "провинция" и София са 1:1. Същото е и за тези, които ходят на кръжоци. На един допълнителен курс по специалността ни ходим полвината група. Като нито един от тези, които идват не е от София. Всички сме от провинцията. Аз вече не ходя, но за това си имам други причини.

Конституцията е за всички и мисля, че всеки който може да я чете и разбира е достатъчно интелигентен за да я използва за своя защита, тъй като това е основния закон на страната ни!

Не мисля, че сме нагли и също така не мисля, че трябва да спираме да спорим. Спор винаги ще има до тогава до като една от страните млъкне. Но аз не мога да млъкна при положение, че постоянно има някой говорейки неверни неща по мой адрес.

Стереотипите, които сте си изградили са много грешни и това, че не го усъзнавате, говори само колко ниско е образованието ви по Психология, Философия и Логика. Но иначе, постоянно натяквате, колко много учите горките и колко сме тъпи от провинцията, защото ни пишат шестици ей така, само за присъствие.

Някакси се чувствате застрашени от нас, защото постоянно квоти та квоти, постоянно нещо ви пречим.

Знам, че с това изказване няма да променя мнението ти. Вие просто винаги, ще ни смятате за нещо по-нисшо.

И европейците не ни искат нас в Европа. И като чуят българин си представят циганите, които сме им пратили. Представят си ги как крадят, как не са къпани, колко са необразовани и тн. А кой да обесни на европейците, че това са просто стереотипи и че ние колкото и те заслужаваме, с нашите ценностти и обичай да се считаме за граждани на Европа.

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 05 фев 2007, 01:59 
Извън линия
Потребителски аватар

Гласувах с НЕ по две причини:
1) От провинцията съм;
2) Защото няма смисъл.

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 05 фев 2007, 07:25 
Извън линия
Потребителски аватар

НЕ
1-ва причина от провинцията съм (офф: баце Цкорп кога ще полееме изпите)
2-ра защо някой "столичанин" не се пробва да се премести в "провинциално" училище, за да види как седят нещата

ПП дипломата ми е далече от 6.00 и само благодарение на изпита ме приеха, това което исках да уча, а не каквото се "падне"

рестекпа

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 05 фев 2007, 10:37 
Извън линия
Потребителски аватар

vins, първо - пишеш с правописни грешки. Второ - никой не говори за теб, това за общият знаменател - никой не обича, но се налага, след като сме 8 милиона. Не виждам защо го приемаш лично. А друго нещо - какво толкова скачате срещу София, първата блгарска столица е била В.Търново! Там е създадена и първта българсска конституция, която е била първата най-демократична конституция в Европа! И е била еталон за останалите! Първото училище е открито в Пловдив! Първото висше учебно заведение също не е в София! Трето - вие се делите, не ви делим ние. Прочети предните мнения по темата. Четвърто - спреете да се хващате за думите! Така става глупав кръчмарски спор! Поне да се седне да се пие на маса, тогава който иска да скача колкото високо може!:D

Racing, изборът си е твой къде да учиш. Словосъчетанията не ги пише в органайзера. Шопски е софийският регион. Ако така ще ти е по-лесно да го намериш....провери в тълковен речник! :lol:

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 05 фев 2007, 10:43 
Извън линия
Потребителски аватар

svinski написа:
Racing,sritu защо се заяждате? Има една приказка - "Гузен - негонен бяга." А ако не познавате приказките за Хитър Петър, май не сте чели достатъчно като малки :lol: Защо реагирате така агресивно и защо се правите за смях? Май нещо в мнението на steves ви е засегнало пряко, а? Кое ли?:lol:
:arrow:
RACING написа:
софиянци и простолюдието...

Ако ви харесва да се изживяте като шопски жертви...ваша воля! Не забравяйте, че по свое желание сте дошли тук да си търсите място под слънцето! Има и ТУ - Варна и ТУ - Габрово.

Джаф-джаф! Джаф-джаф! Джаф-джаф.... :lol: :lol: :lol:

Svinski, я пак прочети какво е писал steves и си помисли кой се заяжда. Ще ти цитирам някои моменти: "преписвате", "мазните се на асистентите", "ако приличат и могат да се нарекат жени", "хора много по-достойни от вас и за хора много по-достойни от вас", имаше нещо и за носачи. На теб, ако ти изръсят подоби простотии, може също да реагираш. Което едва ли ще има общо с гузност. Как мислиш? И никои не се изживява като жертва, явно нещо в съзнанието ви е изкривено или и аз не знам вече къде е проблема. Имала съм съученици от по-малки градове, а мисля, че 1-2 и от села, НИКОГА не е имало подобно разграничение, обсъждане на това кой от къде е и всичко, на което ставам свидетел сега.
Steves, защо въобще правиш разделение- хора от сф, хора от провинцията (които съответно разделяш на добри и лоши, като втората група, както гледам, е доста по-голямата според теб), защо просто не разделяш хората според качествата им, без значение откъде са

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 05 фев 2007, 10:56 
Извън линия
Потребителски аватар

svinski написа:
vins, първо - пишеш с правописни грешки. Второ - никой не говори за теб, това за общият знаменател - никой не обича, но се налага, след като сме 8 милиона. Не виждам защо го приемаш лично. А друго нещо - какво толкова скачате срещу София, първата блгарска столица е била В.Търново! Там е създадена и първта българсска конституция, която е била първата най-демократична конституция в Европа! И е била еталон за останалите! Първото училище е открито в Пловдив! Първото висше учебно заведение също не е в София! Трето - вие се делите, не ви делим ние. Прочети предните мнения по темата. Четвърто - спреете да се хващате за думите! Така става глупав кръчмарски спор! Поне да се седне да се пие на маса, тогава който иска да скача колкото високо може!:D

Racing, изборът си е твой къде да учиш. Словосъчетанията не ги пише в органайзера. Шопски е софийският регион. Ако така ще ти е по-лесно да го намериш....провери в тълковен речник! :lol:

Всъщност, знаеш ли, мисля, че никой не приема нещата, които говорите чак толкова лично. Поне аз не, защото ги намирам за абсолютно погрешни. Както и да е, дано някои ден вече спрете да използвате думата "провинция" в този смисъл, в който сега я употребявате. Въобще не ти разбирам примера за Търново и Пловдив, но и нямам желание. Не знам дали просто не можете да си изкажете мнението както трябва или самото ви мнение и на вас не ви е много ясно. Както и да е, тази тема си е абсурдна поначало.

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 05 фев 2007, 11:12 
Извън линия
Потребителски аватар

svinski написа:
Четвърто - спреете да се хващате за думите! Така става глупав кръчмарски спор! Поне да се седне да се пие на маса, тогава който иска да скача колкото високо може!:D

Мнението ми е пределно ясно, за този, който иска да го прочете. София не винаги е била столица и просветните ни центове никога не са били в София => защо се скача с/у София, след като историята показва, че Софийският регион не е сред първенците по просветна дейност? Всеки си е роден някъде и трябва да се гордее с това.

Вие се делите от нас, не ние. Ако ние се деляхме, никога нямаше да се позволи да останете и да се интегрирате.

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 05 фев 2007, 11:23 
Извън линия
Потребителски аватар

svinski написа:
svinski написа:
Четвърто - спреете да се хващате за думите! Така става глупав кръчмарски спор! Поне да се седне да се пие на маса, тогава който иска да скача колкото високо може!:D

Мнението ми е пределно ясно, за този, който иска да го прочете. София не винаги е била столица и просветните ни центове никога не са били в София => защо се скача с/у София, след като историята показва, че Софийският регион не е сред първенците по просветна дейност? Всеки си е роден някъде и трябва да се гордее с това.

Вие се делите от нас, не ние. Ако ние се деляхме, никога нямаше да се позволи да останете и да се интегрирате.

Но хората се гордеят с местата, откъдето са!!! Защо мислиш, че се срамуват?? Естествено, че има и такива (хора всякакви), но те са с ограничени виждания.
Ето, пак- "вие", "ние". Проблема е по-голям, отколкото си мислех. Дано някой ден го осъзнаеш. (и нека подчертая, понеже няма как да го чуеш- тона ми не е заядлив, това би било твърде низко). Наистина- досега подобно нещо не бях виждала, а съм имала съученици от различни по-малко населени места. Интегриране.... боже......започвам да се отчайвам.
Не виждам смисъл да продължа да участвам в тази тема. Точка от моя страна

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 05 фев 2007, 11:24 
Извън линия
Потребителски аватар

svinski написа:

На steves му е агресивно мнението, но е и обяснил защо икакво е видял. Просто и той е разобарован като цяло от образованието ни, предполагам. А и от "вашите има доста агресивни мнения, но не се обиждаме, нали?
Quote:
добре де а колко често се виждаш с твойте мама и тати???? всеки ден може би по 5- 6 часа на ден ..... а тея дето са на общежитие кво правят ???
отговор:
Quote:
чакай малко...тук никой не ви говори за дискриминация кой откъде е и подобни...или поне не аз...само се оплаках от пътуването.....и повярвай ми от малка съм свикнала да виждам наште малко,защото бачкат в смени различни от мойта така.

Quote:
Значи, един от глупавите спорове, които най-много мразя са за между София и така наречената 'провинция'.

Това е преобладаваащото мнение на "софиянци". Спорът е глупав, защото зависи кой какво може, а не откъде е.

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 05 фев 2007, 11:30 
Извън линия
Потребителски аватар

svinski написа:
svinski написа:

На steves му е агресивно мнението, но е и обяснил защо икакво е видял. Просто и той е разобарован като цяло от образованието ни, предполагам. А и от "вашите има доста агресивни мнения, но не се обиждаме, нали?
Quote:
добре де а колко често се виждаш с твойте мама и тати???? всеки ден може би по 5- 6 часа на ден ..... а тея дето са на общежитие кво правят ???
отговор:
Quote:
чакай малко...тук никой не ви говори за дискриминация кой откъде е и подобни...или поне не аз...само се оплаках от пътуването.....и повярвай ми от малка съм свикнала да виждам наште малко,защото бачкат в смени различни от мойта така.

Quote:
Значи, един от глупавите спорове, които най-много мразя са за между София и така наречената 'провинция'.

Това е преобладаваащото мнение на "софиянци". Спорът е глупав, защото зависи кой какво може, а не откъде е.

Да, Няма ваши и наши, има хора! Хубаво, че ползваш кавички. Както аз насочвам репликите си конкретно към вас със steves, а не съм "софиянци". Ясно ми е, че повечето мислят като Knopper, все пак живеем във век далеч след онзи, в които е имало граница - плебеи и патриции. Дано другите, които я слагат, да намалеят, ако не изчезнат съвсем. хайде, точка наистина, казах каквото имах.

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 05 фев 2007, 11:41 
Извън линия

Quote:
Там е създадена и първта българсска конституция, която е била първата най-демократична конституция в Европа!

Е да като изключим, че е копи-пейст от белгийската :lol: :wink:

Рейсинг - не с лошо за техникумите щото хората от там са единствените, които знаят за какво са тук, какво учат и какво и как се работи. За прехвалените езикови гимназии - по-малоумно нещо от да си загубиш 5 години от живота, за да научиш 1 език и още един на средно ниво не знам, да не говорим, че масата са там зарад мама и тати щот така са им казали че требе и са точно тия хора дет си мислят че всичко е учене учене и видиш ли ше стане - това не е език, брат, требе и разбиране. МГ-тата сори ма не възприемам хора, които решават задачки за удоволствие. Ся някой ще се обиди и ще каже "ма аз знам един дето такова" ... говоря за общия случай.

Да в София има некъдърни у-ща, но до колкото знам и най-некадърното софийско е елит в сравнение със селското килийно у-ще. Сигурно има изключения, но просто се вижда пропастта като дойде детето от провинцията да учи средно в Сф - пак говоря за общия случай. А ти може 5 години да си вириш краката и да си изкараш 6.00 пък както са правели повечето, ако не и всички - ходят 2 години на частни по математика и изкарват някак си изпита. - Пак не е честно си мисля.

Айде ся, провинцията почна да си търси правата. Пак сме мразени, пак ощетени. Пичове, ако ние ви третирахме в София като сте, както вие ни третирате в провинцията ще настане геноцид в столицата. Като сте в София сме онеправдани, като сте си на собствена почва - "Ае къф си ти бе софианиц, на много важин ли са правиш, ко като си от София бе, шопе!" Абе що никой не ме нарича шоп като съм в София, а изляза ли в провинцията веднага ставам долен шоп? Но не сте виновни вие, това е насадено от родителите ви и прародителите, които още живеят в соц-а и си мислят, че има софийско гражданство. Присъствал съм и съм бил дълго време жертва на такова насъскване, така че не си измислям.

Аиде и аз да поразлая кучетата 8)

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 05 фев 2007, 11:54 
Извън линия
Потребителски аватар

Pantalei написа:
Е да като изключим, че е копи-пейст от белгийската :lol: :wink:

Ама нашата е станала по-добра :D И нашата е служила за еталон. Съветвали се се и с "демократична" Америка:)

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 05 фев 2007, 12:33 
Извън линия
Потребителски аватар

Аз съм от София, но гласувах с НЕ. Като цяло смятам, че въобще няма смисъл дори да се разисква тази тема....абсурдна е ;) Навсякъде има кадърни и амбизиозни хора, а също и безделници, които нямат цел в живота...и в София ги има, и извън нея...

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 05 фев 2007, 14:31 
Извън линия

Много са ми интересни някои "хора" дето ми се правят на големите граждани понеже са от София! Първо, аз лично не познавам хора които да са коренни жители на София (3-4-5... поколение). Да не говорим, че познавам "софиянци" дето говорят толкова развален български колкото дори и в провинцията няма. Особено тези от по далечните квартали на София.
Колкото до общежитията, това че на някой си му е писнало да живее с мама и тате не е причина да ми се даде общежитие. Помислете колко от провинциалистите щяха да живеят на квартира ако учеха по родните си градове и села. Ако аз бях останал в Бургас щях да си живея при мама и тате ...
На мен лично не ми харесва това, че хората бягат от провинцията в столицата, но ето че и аз смятам да го направя. Макар да съм от голям град за мен е проблем да си намеря работа там. Неприятно е, но просто София се оказва мястото където има възможност за развитие. Може би някога в бъдещето, някой ще успее да създаде възможност за развитие и в останалите градове, но засега нещата са такива.

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 05 фев 2007, 15:47 
Извън линия
Потребителски аватар

Има много възможности, но се иска здрава работа, усърдие и креативност! Навсякъде е така.

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 76 posts ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 5 6 Следваща

Всички времена са UTC+03:00