ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 26 сеп 2017, 05:04

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 76 posts ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 5 6 Следваща

Трябва ли да има квота при прием на кандидат-студенти: "София"-"Провинция"?
Да, провинцията налазва, а "в София е тесно, нема вече место" 21%  21%  [ 23 ]
Да, иначе има проблем с общежитията. 3%  3%  [ 3 ]
Не, защо? 76%  76%  [ 81 ]
Total votes: 107
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 04 фев 2007, 17:53 
Извън линия

Абе какво ми спорите, че не трябва да има квоти. Алоооооо тия дет сте от провинцията искам да ви задам въпрос. Идвате тук и не знаете какво и защо ви е да го учите. Идвате и измествате хора които 5 години са учили това в маааааалко по-специални училища и мааалко по-тежка система и нямат диплома 6, защото са били заети да изучават 100000000 предмета освен математиката, която е най-тегавия предмет в провинциалните училища. А отгоре на всичко твърдите, че сте много наясно с всичко като постоянно преписвате, мазните се на асистентите, и те защото им писва от вас накрая ви пускат да заверите с по 3-4 незаверени протокола. Отделно от това да не забравяме как някои мои "колежки"(ако приличат и могат да се нарекът жени :) ) седят на катедрата, надупени с завряни цици в очите на асистента чакат и изнудват за оценки получени чрез видно преписан материал и много ама много добре "научен" материал, и всичко това откъде идва според вас :?: , аз мисля, че от факта, че явно тези номера са минавали в провинциалната гимназия и си казвате "хм, там мина и тук ще мине" и минава за съжаление. Плюс това идвате тук и учите, за да работите като ИНЖЕНЕРИ, учите 6 години и накрая не се реализирате като такива, а за сметка на това оставате и работите като носачи и пълните София. Защо :?: Защото така е казано.Ако наистина толкова сте способни и любознателни защо от 100 човека 2-3 само ходят на кръжоци. Защо не учите спец.предмети на които се "кефите" и това е вашето бъдеще.Така че не ми вадете конституцията, защото тя е правена от хора много по-достойни от вас и е за хора много по-достойни от вас, които искат да се развиват,мислят и учат за да го направят. Тя не е направена, за да се оправдавате с нея. Тъй че не спорете за нещо, което се знае как е. Бива наглост, но това...... :twisted: Така че по-тихо :D

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 04 фев 2007, 17:55 
Извън линия

Голяма част от техникумите в София (пък и извън София), от които идват повечето студенти в ТУ са под всякаква критика... Голяма част от колегите ми в транспортния факултет, за които е много престижно това че били учили в техникума по автомобили и кари "Вилхелм Пик" (ако не се лъжа така се казва, покрай тях чак му научих името...) в първи курс си мислеха че се завива наляво. Някои от малкото които останаха все още не са наясно накъде се завива и развива, обаче кво от това нали са учили във Вилхелм Пик, то това си е голяма гордост... Така, че не ми разправяйте на колко високо ниво са училищата в София (особено пък техникумите...) и как по останалите градове пишели 6 щото майка ти е доктор. Това го знам, че не е така от личен опит, защото и майка ми и баща ми са доктори.
За мене единствените училища дето като цяло що годе са на ниво и в София и в провинцията са математическите и езиковите гимназии.

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 04 фев 2007, 18:01 
Извън линия

пусни го още веднъж... че може някой да не го е видял

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 04 фев 2007, 18:04 
Извън линия

Не е от мен, а от нет-а.Извинявам се. :oops:

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 04 фев 2007, 18:39 
Извън линия

Не се хващайте за думите.

Last edited by steves on 04 фев 2007, 22:07, edited 1 time in total.

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 04 фев 2007, 19:14 
Извън линия
Потребителски аватар

steves написа:
Алоооооо

Едва ли ще успееш да превърнеш монолога си в просташки диалог, от другата страна няма кой да застане. И аз също няма да му отговарям. Само искам да ти пожелая късмет в страната на steves-солипсизма.:))) Ще ти трябва. Мноооого

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 04 фев 2007, 21:35 
Извън линия
Потребителски аватар

steves е прав за кръжоците и за колежките. Изобщо не е рядкост.

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 04 фев 2007, 21:38 
Извън линия

сега разбрах каква е основната разлика между софиянци и простолюдието... софиянците ходят на "кръжоци" !!!
ROFL

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 04 фев 2007, 22:01 
Извън линия
Потребителски аватар

steves написа:
Абе какво ми спорите, че не трябва да има квоти. Алоооооо тия дет сте от провинцията искам да ви задам въпрос. Идвате тук и не знаете какво и защо ви е да го учите. Идвате и измествате хора които 5 години са учили това в маааааалко по-специални училища и мааалко по-тежка система и нямат диплома 6, защото са били заети да изучават 100000000 предмета освен математиката, която е най-тегавия предмет в провинциалните училища. А отгоре на всичко твърдите, че сте много наясно с всичко като постоянно преписвате, мазните се на асистентите, и те защото им писва от вас накрая ви пускат да заверите с по 3-4 незаверени протокола. Отделно от това да не забравяме как някои мои "колежки"(ако приличат и могат да се нарекът жени :) ) седят на катедрата, надупени с завряни цици в очите на асистента чакат и изнудват за оценки получени чрез видно преписан материал и много ама много добре "научен" материал, и всичко това откъде идва според вас :?: , аз мисля, че от факта, че явно тези номера са минавали в провинциалната гимназия и си казвате "хм, там мина и тук ще мине" и минава за съжаление. Плюс това идвате тук и учите, за да работите като ИНЖЕНЕРИ, учите 6 години и накрая не се реализирате като такива, а за сметка на това оставате и работите като носачи и пълните София. Защо :?: Защото така е казано.Ако наистина толкова сте способни и любознателни защо от 100 човека 2-3 само ходят на кръжоци. Защо не учите спец.предмети на които се "кефите" и това е вашето бъдеще.Така че не ми вадете конституцията, защото тя е правена от хора много по-достойни от вас и е за хора много по-достойни от вас, които искат да се развиват,мислят и учат за да го направят. Тя не е направена, за да се оправдавате с нея. Тъй че не спорете за нещо, което се знае как е. Бива наглост, но това...... :twisted: Така че по-тихо :D

Ивайло Недялков , роден в град Варна - носител на Мини Нобелова награда за научни постижения

не ми се искаше да намесвам него в спора но щом всеки друг град освен София е провинция от която както казваш идват хора и незнаят какво и защо да учат ....... то "Бива наглост, но това...... "

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 04 фев 2007, 22:12 
Извън линия

тоя от Варна сигурно е ходил на "кръжоци"...

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 04 фев 2007, 22:21 
Извън линия

Значи, аз критикувам определен кръг от хора, които си клатят краката. Сред тях не включвам хората, които искат да се занимават с това, което учат. Самият аз имам много добри приятели, които не са от София и с тях с удоволствие дискутирам различни тематики. Нарочно написах "Така че не ми вадете конституцията, защото тя е правена от хора много по-достойни от вас и е за хора много по-достойни от вас, които искат да се развиват,мислят и учат за да го направят." Тези хора, които са от провинцията и постигат това, за което се борят и учат са от втория тип хора, за които съм споменал и аз самия се прекланям пред тях. Но ето че те са хора, които са се реализирали в това, което са учили, т.е. не са учили само, за да имат висше. Не съм "за" за хора, които идват да учат в София без да знаят защо.

А относно кръжоците. Там ходят тези, които искат да знаят а не тези, които са от София. Плюс това, специално за един кръжок знам че има хора от провинцията, с които е приятно да се контактува.

RACING чети преди да коментираш. Мисля, че "..тоя.." си има достойно за уважение име.

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 04 фев 2007, 22:31 
Извън линия

какво в софия няма гора които си клатят краката браво бе софиянец голяма работа сте

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 04 фев 2007, 22:33 
Извън линия
Потребителски аватар

Racing,sritu защо се заяждате? Има една приказка - "Гузен - негонен бяга." А ако не познавате приказките за Хитър Петър, май не сте чели достатъчно като малки :lol: Защо реагирате така агресивно и защо се правите за смях? Май нещо в мнението на steves ви е засегнало пряко, а? Кое ли?:lol:
:arrow:
RACING написа:
софиянци и простолюдието...

Ако ви харесва да се изживяте като шопски жертви...ваша воля! Не забравяйте, че по свое желание сте дошли тук да си търсите място под слънцето! Има и ТУ - Варна и ТУ - Габрово.

Джаф-джаф! Джаф-джаф! Джаф-джаф.... :lol: :lol: :lol:

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 04 фев 2007, 22:45 
Извън линия

Quote:
Ако ви харесва да се изживяте като шопски жертви...ваша воля! Не забравяйте, че по свое желание сте дошли тук да си търсите място под слънцето! Има и ТУ - Варна и ТУ - Габрово.

не мене не ми е зле, ако ми е зле има каде да отида винаги...
Това "шопса жертва" ми звучи като шопска салата ама не мога да си го намеря в органайзера... svinski само информативно да ти кажа и през ТУ-Варна съм минал, не че нещо ама гледам го спомена...
Мисля да тръгвам по кръжоци аз, дано изплувам от лайната най-после.

Last edited by RACING on 04 фев 2007, 22:56, edited 2 times in total.

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 04 фев 2007, 22:49 
Извън линия

тва беше спам не тряяше да го пускам

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 76 posts ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 5 6 Следваща

Всички времена са UTC+03:00