ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 25 сеп 2017, 20:03

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 76 posts ]  Отиди на страница 1 2 3 4 5 6 Следваща

Трябва ли да има квота при прием на кандидат-студенти: "София"-"Провинция"?
Да, провинцията налазва, а "в София е тесно, нема вече место" 21%  21%  [ 23 ]
Да, иначе има проблем с общежитията. 3%  3%  [ 3 ]
Не, защо? 76%  76%  [ 81 ]
Total votes: 107
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 03 фев 2007, 01:18 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Анкетата е предложена от svinski.

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 03 фев 2007, 01:28 
Извън линия
Потребителски аватар

Интересна анкета!
Принципно съм против налазването на провинциалисти, но такива които са неквалифицирани и с месеци за безработни. Нормално е в столицата да са най-добрите университети и е хубаво повече хора да имат желанието да се образоват и да успеят да постигнат това на добро ниво.

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 03 фев 2007, 02:23 
Извън линия
Потребителски аватар

да ви кажа честно незнам дали да има.....би било хубаво,защото хората от провинцията са амбицирани да дойдат в столицата на всяка цена и затова яко се стяга за изпитите,а ние софиянци ни подмръзва малко :lol: .....разбира се това беше шега,защото си зависи много от хората,но мисля,че може да сложат някаква квота......

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 03 фев 2007, 04:43 
Извън линия
Потребителски аватар

Каква е тая дискриминация спрямо местожителство? По-голямо значение има откъде идваш, или колко си способен?

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 03 фев 2007, 09:54 
Извън линия
Потребителски аватар

нямам против хората които живеят на село ... имам против и то много селтаците и гражданята :twisted:

а иначе с много от колегите които са от провинцията се разбирам идеално :)

след 1вата седмица даже почнах да разбирам какво ми говорят 8)

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 03 фев 2007, 11:40 
Извън линия
Потребителски аватар

ае при положениее , че имаше някой от моите колеги (едната типична софиянка , живее нейде из младост) които тей и не разбраха че не съм от София..... един ден ме питат : "Ама ти не беше ли от София , ама аз си мислех че ...." :lol: :lol: :lol:

П.С.:Анкетата е безсмислена защото за да кажеш че си софиянец за мен това е НЕ твойта мама и тати да са се преселили от селото у големия град щот видиш ли тук мноо по-лесно се изкарвали пари , а поне две или три поколения назад !!!!

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 03 фев 2007, 11:54 
Извън линия

Това е абсурдно и нереализируемо!

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 03 фев 2007, 14:06 
Извън линия
Потребителски аватар

xxx написа:
Това е абсурдно и нереализируемо!

Думата,която ти трябва, е НЕЛЕПО.

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 03 фев 2007, 18:07 
Извън линия
Потребителски аватар

Не, разбира се!!!

Обаче има друг проблем и пак е дискриминация - защо само тези, които не са от София имат право на общежитие??? А тези от София да плащат по 500 лева квартира, ако не живеят с родителите си, което на студентска възраст е съвсем очаквано и нормално. За това ми е интересно какво ще кажете :wink:

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 03 фев 2007, 18:13 
Извън линия

BSG написа:
Не, разбира се!!!

Обаче има друг проблем и пак е дискриминация - защо само тези, които не са от София имат право на общежитие??? А тези от София да плащат по 500 лева квартира, ако не живеят с родителите си, което на студентска възраст е съвсем очаквано и нормално. За това ми е интересно какво ще кажете :wink:

Ми сещай се сам!
Идва момент, в който общежитията свършват и идва умния, кадърен, не много паричен Пешо от Пичковци и кво да си ходи ли? При положение, че Гошко от жълтите павета си е взел общежитие да си прави купоните само в него.

По темата: Не мисля, че има нужда, но виж друго е да се въведе нещо, което отличава дипломата от различните училища...

Last edited by Pantalei on 03 фев 2007, 18:24, edited 1 time in total.

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 03 фев 2007, 18:24 
Извън линия
Потребителски аватар

Какви са тия теми с дискриминационен характер тук и то пуснати от модератор. А момчето, което я е предложило да вземе да разгледа конституцията на страната.

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 03 фев 2007, 18:47 
Извън линия
Потребителски аватар

до колкото знам анкети само модератор може да пусне това е причината и да я е пуснал модератор :)

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 03 фев 2007, 19:50 
Извън линия
Потребителски аватар

Quote:
КОНСТИТУЦИЯ на Република България

Чл. 48.(3) Всеки гражданин свободно избира своята професия и място на работа.

Чл. 35. (1) Всеки има право свободно да избира своето местожителство, да се придвижва по територията на страната и да напуска нейните предели. Това право може да се ограничава само със закон, за защита на националната сигурност, народното здраве и правата и свободите на други граждани.

:!: :!: :!:

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 03 фев 2007, 20:20 
Извън линия
Потребителски аватар

BSG написа:
Не, разбира се!!!

да...и аз искам общежитие за софиянци.....писна ми да бия 1.30 часа в едната посока на ден и то ако няма задръствания.....просто е тъпо....София не е малък град......да не говорим,че някои колеги от съседните градчета стигат по-бързо от мен :(

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 03 фев 2007, 23:52 
Извън линия
Потребителски аватар

dormouse написа:
BSG написа:
Не, разбира се!!!

да...и аз искам общежитие за софиянци.....писна ми да бия 1.30 часа в едната посока на ден и то ако няма задръствания.....просто е тъпо....София не е малък град......да не говорим,че някои колеги от съседните градчета стигат по-бързо от мен :(

добре де а колко често се виждаш с твойте мама и тати???? всеки ден може би по 5- 6 часа на ден ..... а тея дето са на общежитие кво правят ??? ако звъннат по джисимиту да се чуят с тях за две минути , това им е иначе чак след месец-два когато имат малко свободно време да се приберат до прословутата "провинция" :evil: :evil: :evil:

а и не само това ае да направим анкета на каква част от "софиянците" в този форум техните мама и тати са се родили в софия а не са се преселили от некой краварник :evil: :evil: :evil:

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 76 posts ]  Отиди на страница 1 2 3 4 5 6 Следваща

Всички времена са UTC+03:00