С какво преписвате?

Moderator: Глобални Модератори

С какво преписвате?

с пищов хармоника
80
27%
от лекции
16
5%
от учебника
15
5%
от другарчето до мен
57
19%
Не преписвам
131
44%

Total votes: 299

p.w4rrior

Re: С какво преписвате?

Post by p.w4rrior » 23 Jul 2012, 19:18

kalata23 wrote:Да ви кажа, като си правиш пищов, пак малко или много научаваш нещо, само от преписването някоя буквичка те удря по главата. А и за да препишеш от пищова, трябва да можеш да се ориентираш какво търсиш, за да можеш да се ориентираш, пак трябва да си погледнал и да си прочел нещо. Не подкрепям преписването, не обичахм преписвачите, които минават с пищови, но не съм и против. Все пак, образованието е така направено в България, че редом с предметите, които изучаваш по специалността има и други такива, които се чудиш кой е решил да ги учиш .
Нали не вярваш в това, че научаваш нещо от правенето на пищови!? 0.o По принцип образованието в България е на такова ниво, че те карат да зубриш някакви въпроси по 2 листа или ти дават тестове, които не са по-сложни от тест за интелигентност. Обаче съм виждал преподаватели, които наистина те карат да мислиш по изпитите им и тогава се вижда наистина кой колко струва. Според мен, в днешно време информация има адски много. Човек трябва да се научи как да борави правилно с тази информация, а не просто да я помни. Не виждам смисъл примерно да се помнят някакви константи или формули. Вместо това времето което си отделил за запомняне, можеш да го използваш, за да научиш къде практически това се използва и как. Паметта не трябва да се използва за reference, в днешно време има доста неща, които могат да ти влезнат в нужда - smartphone, tablet, лаптоп, дори лист и химикалка. Обаче тука още не сме напреднали достатъчно за тези неща.

kalata23

Post by kalata23 » 23 Jul 2012, 21:26

Както казах, за да можеш да използваш пищовите, трябва поне малко да си учил преди това, за да можеш да се ориентираш. Освен ако разликата между пищова и изпитната ти работа не е подписа на преподавателя.

isoqo

Post by isoqo » 08 Nov 2013, 11:35

със микро слушалки :D
Модератор: Подписът е редактиран (I.6)

hrpankov

Post by hrpankov » 17 Mar 2015, 08:37

.... с уокитоки...

RokliOnline

Post by RokliOnline » 16 Apr 2015, 23:09