ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 19 сеп 2017, 18:28

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 66 posts ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 5 Следваща

С какво преписвате?
с пищов хармоника 27%  27%  [ 80 ]
от лекции 5%  5%  [ 16 ]
от учебника 5%  5%  [ 15 ]
от другарчето до мен 19%  19%  [ 57 ]
Не преписвам 44%  44%  [ 131 ]
Total votes: 299
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 06 юни 2005, 23:36 
Извън линия
Потребителски аватар

5 човека слангосват яко :lol: :lol: :lol:

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 09 юни 2005, 03:44 
Извън линия

За момента (една година зад гърба ми) съм преписал само и единствено веднъж...някакво откачено определение по химия, но явно се оказа, че не е вярно и имах тройка :)
Толкова от мен и нещастния опит за преписване.. :D

Last edited by Мартин Лазаров on 11 юни 2005, 13:32, edited 1 time in total.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 11 юни 2005, 00:58 
Извън линия

Само 1 пат сам преписвал за 2 години в ТУ и то на отвратителната механика на флуидите понеже не ми се учеха тия безкраини формули задачите сам си ги реших :D

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 05 ное 2005, 10:00 
Извън линия

Hora poprincip za men prepiswaneto e mnogo tapo ne6to

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 21 яну 2006, 19:24 
Извън линия
Потребителски аватар

С какво преписвам ли...както дойде..с малки листчета, от колегите около мен...Все пак - който както се уреди. В никакъв случей не съм против преписването, все пак има толкова много неща, които ги учим и едва ли някога ще са ми от полза..

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 27 яну 2006, 16:58 
Извън линия
Потребителски аватар

Каквото и да се приказва, винаги се преписва ако не си учил. Това си е аксиома! Добавям, ако не си учил достатъчно! Т.е. всичко...няма какво да увъртаме. Всеки изпит ще си го вземаш без да могат да те бутнат и с пръст. Който и да било. Когато си го знаеш и си убеден, можеш да си отстояваш позицията по всяко време. А знаеш ли, няма нужда да преписваш! Това само може да те изнерви. Трябва да гледаш постоянно да не те сгащят и така може да объркаш много неща.
Моето мнение, е, че преписват само тия които не са подготвени. И съм твърдо убеден в това!!!
Поздрави

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 29 яну 2006, 11:21 
Извън линия

Аз съм имала до тук само един изпит по математика и един по физика при Лорчето. Преписах по математика само доказателството на една теорема, че теорията малко трудно се ианучава, иначе задачите сама си ги реших. Имам 3 и се радвам, че поне сама съм си я изкарала.. За физиката смятам, че няма смисъл да казвам колко имам при условие, че се знае при коя доцентка съм.. :) А това, че тези, които не преписват са тъпи......... пълни глупости. Тези които преписват са тъпите, щото не може нищо да им влезе в кухите глави.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 18 май 2006, 13:40 
Извън линия
Потребителски аватар

Понякога, но принципно не, не виждам смисъл, ся дошли сме да учим нещо, а не да избутаме нали. :idea:

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 18 май 2006, 17:04 
Извън линия
Потребителски аватар

Celeborn Dumbledore написа:
Понякога, но принципно не, не виждам смисъл, ся дошли сме да учим нещо, а не да избутаме нали. :idea:

Така е, ама нещо не мога да науча около 100 ф-ли по физика 1, за да си взема изпита, защото нашата мила преподавателка само тях гледа и категорично отказва да чете разни неща написани на разбираем български ;)

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 08 юни 2010, 11:25 
Извън линия
Потребителски аватар

Искам да отбележа нещо, което го чух от един професор по математика в техническия, на който шапка му свалям. Системата и преподавателите в технически университет София сами са си създали преписвачите!!! Може ли Пешева да намаляма оценката само защото си ползвал справочника ? Това е безумие. Дори на кандидат-студентския ми изпит позволяваха да ползваме съотвентия справочник. Така че не са преписвачите виновни и не са тъпи, защото аз съм на мнение, че за да преписваш си трябва умения и известна степен знания, да не те хванат и в същото време да знаеш от къде да препишеш :) Аз преписвам! Условията го позволяват и аз се възползвам! Някои квестори се правят, че не виждат преписвачите? Защо аз да си уча и в същото време преписвача до мен да има 5, а аз 3? Да, нещата са до достойнство, но все пак като си уча и си знам що да не препиша за по-сигурно. Реално погледнато ако се загледате в света извън техническия ще видите, че преписвачите са навсякъде! Ако не станеш един от тях само ще загубиш, а и системата не ги спира да преписват! (само погледнете какво се случва в страната ни - същото е и в университета) Идеяата е да създадеш идеалните условия за преписване :) и така ще спреш преписвачите. Това, че преписвачите са тъпи пак казвам, че е глупост, все едно да кажеш, че всички преподаватели в техническия са свестни, а не е така и дадох пример по-горе. :lol:
Така, че не ми говорете за чест и тем подобни, че преписвачите били тъпи, че били какви ли не!!! При положение, че ги има и никой не прави нищо, за да се променят нещата в този университет показва, че това остава най-добрия начин да си вземеш изпита :wink:
П.П. Относно начина за преписване ---> фен на хармониката :) и добрите колеги 'дето като се наредим сме като телефон ( сещате се онази игра) :lol:

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 08 юни 2010, 11:54 
Извън линия
Потребителски аватар

1) От къде ги изкопаваш тея теми от преди 4 години.
2) Не ме убеждавай, че хем преписваш - хем учиш. Не се връзват никак двете неща. Всеки си избира. Аз избрах и в университета и извън него да не "преписвам". Не знам кой курс си, ама като се дипломираш и като си потърсиш работа и като поработиш 1-2 годинки, ще видиш че си сгрешил с избора си - да преписваш - и че тая оценка от дипломната, няма да ти помогне или навреди в изпълняването на служебните задължения.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 08 юни 2010, 12:58 
Извън линия

IDR написа:
2. На хората, които казват не на преписването- те завиждат- или са мноо ама мноо тъпи или не могат да преписват.

Всъщност адски тъпи са тези, които преписват (-; Тъпи са тези които хем не могат, хем не знаят, хем се опитват.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 09 юни 2010, 10:27 
Извън линия

Аз по принцип не мога да преписвам, затова гледам да уча, колкото мога. Но съгласете се, че понякога има толкова безсмилени предмети, които не са необходими да се учат толкова... И не че нещо, но когато ходиш и на работа не ти е само до зубрене по цял ден! Не знам за вас, но аз съм Приложна математика и не разбирам за какво ми е необходима механика и физика! Също когато Трендафилов те скъса 3 пъти, а си учил за всяка поправка, ами по някое времне просто спираш и чакаш и се надяваш да дойде твоя ред, когато ще те пусне!
Който не се е сблъсквал с Трендафилов и Пешева няма много думата относно преписванегто и ученето! Както каза колегата по-горе, системата е такава, рано или късно се принуждаваш!

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 09 юни 2010, 11:26 
Извън линия

sesil05 написа:
Не знам за вас, но аз съм Приложна математика и не разбирам за какво ми е необходима механика и физика!

Защото си приложна математика а механиката и физиката са приложение на математиката. А и не ми казвай, че си очаквал нещо друго.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 09 юни 2010, 14:44 
Извън линия

В повечето предмети трябва да се решават задачи, там и да искаш не можеш да препишеш.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 66 posts ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 5 Следваща

Всички времена са UTC+03:00