ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 21 ное 2017, 23:28

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 66 posts ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 5

С какво преписвате?
с пищов хармоника 27%  27%  [ 80 ]
от лекции 5%  5%  [ 16 ]
от учебника 5%  5%  [ 15 ]
от другарчето до мен 19%  19%  [ 57 ]
Не преписвам 44%  44%  [ 131 ]
Total votes: 299
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 23 юли 2012, 19:18 
Извън линия
Потребителски аватар

kalata23 написа:
Да ви кажа, като си правиш пищов, пак малко или много научаваш нещо, само от преписването някоя буквичка те удря по главата. А и за да препишеш от пищова, трябва да можеш да се ориентираш какво търсиш, за да можеш да се ориентираш, пак трябва да си погледнал и да си прочел нещо. Не подкрепям преписването, не обичахм преписвачите, които минават с пищови, но не съм и против. Все пак, образованието е така направено в България, че редом с предметите, които изучаваш по специалността има и други такива, които се чудиш кой е решил да ги учиш .

Нали не вярваш в това, че научаваш нещо от правенето на пищови!? 0.o По принцип образованието в България е на такова ниво, че те карат да зубриш някакви въпроси по 2 листа или ти дават тестове, които не са по-сложни от тест за интелигентност. Обаче съм виждал преподаватели, които наистина те карат да мислиш по изпитите им и тогава се вижда наистина кой колко струва. Според мен, в днешно време информация има адски много. Човек трябва да се научи как да борави правилно с тази информация, а не просто да я помни. Не виждам смисъл примерно да се помнят някакви константи или формули. Вместо това времето което си отделил за запомняне, можеш да го използваш, за да научиш къде практически това се използва и как. Паметта не трябва да се използва за reference, в днешно време има доста неща, които могат да ти влезнат в нужда - smartphone, tablet, лаптоп, дори лист и химикалка. Обаче тука още не сме напреднали достатъчно за тези неща.

Нагоре
МнениеПубликувано: 23 юли 2012, 21:26 
Извън линия

Както казах, за да можеш да използваш пищовите, трябва поне малко да си учил преди това, за да можеш да се ориентираш. Освен ако разликата между пищова и изпитната ти работа не е подписа на преподавателя.

Нагоре
МнениеПубликувано: 08 ное 2013, 11:35 
Извън линия

със микро слушалки :D

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 мар 2015, 08:37 
Извън линия

.... с уокитоки...

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 апр 2015, 23:09 
Извън линия

Най-лесно ми е с телефона :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 30 май 2015, 18:39 
Извън линия

;) Какво е това приписвам Изображение

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 66 posts ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 5

Всички времена са UTC+02:00