Какъв начин на преподаване предпочитате?

Moderator: Глобални Модератори

Post Reply

Как предпочитате да ви преподават?

1) Мултимедия
4
7%
2) Писане по дъска
11
20%
3) Комбинация от двете
39
72%

Total votes: 54

Deam_Sf

Какъв начин на преподаване предпочитате?

Post by Deam_Sf » 04 Oct 2010, 16:35

Как предпочитате да протичат лекциите? Чрез мултимедия или преписване от дъската?
За мен писането по дъска при съвременните технологии е спънка за образованието. От друга страна, дъската може да служи за доразвиване и по-явно изразяване на дадени примери. Има и мнения, че преписването води до по-добро запаметяване.

Koky

Post by Koky » 04 Oct 2010, 18:42

Предпочитам и двете. Вярно, че дъската е малко остарял метод, но причината е в тебешира, не в самата дъска :lol:

Продължавам да давам двама от любимите ми преподаватели за пример- доц.Момчев(ПИК) и проф.Узунов(физика).

Всяка лекция на Узунов минава през прожектора на масата, лазера в ръката му и тебешира на дъската :). Дава ни слайдовете принтирани и ни ги преподава и през прожекторчето. Освен това ни развива всяка формула на дъската и ни я обяснява елемент по елемент - не е ли полезно? :)

Момчев си говори и пише по дъската, говори и пише говори и пише... (разбира се в главите на повечето колеги не остава нищо, но това е друг въпрос)... и върху сухата теория и изписан код на дъската и предупрежденията за грешки, които можем да допуснем - той ни пуща програмата и ни показва нагледно при какъв код какво прави програмата.

Това са два противоположни примера -> единият работи с мултимедия и си помага с дъската, а другият с дъската и си помага с мултимедията :) Кой е по-добрият начин? Сами преценете, но според мен комбинацията е пътят към успеха (и преподавателя, разбира се).

referati

Re: Какъв начин на преподаване предпочитате?

Post by referati » 29 Mar 2012, 20:15

На Мултимедия, ми се струва доста по разбираемо. Не се налага да разчиташ драсканици.
Модератор: Подписът е редактиран (I.6)

Seamaster

Post by Seamaster » 29 May 2012, 22:03

Комбинацията от двете разбира се...
Електронен магазин за часовници на ниски цени - http://www.repligium.com/

Obuone

Post by Obuone » 30 May 2012, 10:33

Проф Узунов ги комбинира двете и става супер

petttto

Post by petttto » 03 Jun 2015, 20:13

Писането по дъската е губене на време Image

Post Reply