ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 25 сеп 2017, 20:00

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 19 posts ]  Отиди на страница 1 2 Следваща

Съласни ли сте с новия закон за тютюнопушенето?
Да 66%  66%  [ 40 ]
Не 26%  26%  [ 16 ]
Не ме интересува 8%  8%  [ 5 ]
Total votes: 61
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 02 юни 2012, 11:33 
Извън линия
Потребителски аватар

Какво ще кажете по този въпрос?

Нагоре
МнениеПубликувано: 02 юни 2012, 22:32 
Извън линия

Не пуша и за това чесно казано не ме интересува

Нагоре
МнениеПубликувано: 03 юни 2012, 00:31 
Извън линия
Потребителски аватар

На мен ми звучи като разумно решение. Всички възможни мнения против този закон не издържат и елементарна критика. Държа да подчертая, че съм пушач.
Подкрепям всичко, което ще намали тютюнопушенето - също както спирането на рекламите на цигари по телевизията.
Цигарената индустрия е огромен бизнес, който носи милиарди на производителите и нито една полза на нас - потребителите/жертвите й.

Нагоре
МнениеПубликувано: 04 юни 2012, 18:33 
Извън линия
Потребителски аватар

В крайна сметка ние избираме да пушим или не ... една реклама не би ме подтикнала да си купя цигари, има други фактори, които влияят върху това да изберем да пушим или не (поне според мен)

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 юни 2012, 18:53 
Извън линия

Подкрепям закона. Не съм пушач и мразя да се умирисвам на цигари всеки път като изляза някъде да разпускам.

Нагоре
МнениеПубликувано: 29 юли 2012, 19:03 
Извън линия
Потребителски аватар

Както си спомняте преди да наложат този закон имаше зали за пушачи и за непушачи, тека че малко трудно да си се умирисвал на цигари, освен ако не си сядал в залата за пушачи.

Нагоре
МнениеПубликувано: 29 юли 2012, 19:17 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Заведенията, които имаха наистина адекватно действащо разделение на двете помещения, се брояха на пръсти. В повечето случаи или вратата на залата за пушачи стоеше отворена или такава врата просто липсваше. Така димът може да се усети и в залата за непушачи. Естествено не толкова силно, но като останеш няколко часа, все пак в дрехите се просмуква и пак е зле. Реално старият закон беше по-коректен спрямо пушещото население и съм съгласен с него само ако се спазва както трябва.

Нагоре
МнениеПубликувано: 29 юли 2012, 22:29 
Извън линия

Поредната измислена глупост. Защо не се измислят заведения, където не се пуши? Все пак На всички заведения, където се пуши или няма разделения за непушачи пише:
В заведението се допуска тютюнопушене, което е забранено за лица под 18 години.
А след като пуснаха тъпия закон какъв е резултатът? Доста от заведенията са пред фалит, някои имат клиентела само след 12, т.е хората са се изпонапили навън и после отиват само да денсват и т.н. Хайде сега е топло и хората могат да пушат отвън, ами когато стане -5 градуса?
Преди си беше направен много добре законът. Имаше места за пушачи и за непушачи. Като отида и в най-долнопробното кафене има къде да седна и да изпуша една цигара или да не го правя.
А даже имаше и случаи, където непушачи сядаха в залата за пушачи и си пиеха кафето, а непушачите нямаше къде да седнат и седяха на крака да изпушат една цигара и да се върнат на масите си, които са за непушачи.
Сега повечето заведения ще станат частни клубове и какво? Пак ще се пуши, а непушачите пак ще се тровят.

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 сеп 2012, 18:52 
Извън линия

По принцип ми е все едно, но ето че се заговори за премахване на закона против тютюнопушенето. Мисля че се очакваше, зимата много от заведенията няма да издържат, ако остане

Нагоре
МнениеПубликувано: 30 сеп 2012, 17:13 
Извън линия

Мен повече ме интересува закона за забрана на работа на дискотеките в Студ.град?

Нагоре
МнениеПубликувано: 03 окт 2012, 16:38 
Извън линия

+1 дискотеките вън от студентски град

[color=#0000BF]tu-sofia ruLllZZzZ 4LifE[/color]
Аз не пиша във фоурми след злоупореба с аклохол...никога.

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 окт 2012, 21:21 
Извън линия

Пълна глупост ама какво може да се направи.

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 дек 2012, 17:45 
Извън линия

Няма как да се разчита на заведения за пушачи и непушачи, защото много рядко има приятелска компания, в която пушачите да са склонни да излезнат дружно в заведение за непушачи. Нуждата на пушачите от цигари надделява и цялата група отиват на място, в което се пуши и непушачите поемат канцерогенните вещества.
В Български блог има няколко статии по темата, това са държавите, в които има забрана за пушене, има доводите на пушачите и непушачите за протестите за и против забраната за пушене и анкета за забраната за пушене във Facebook.

Нагоре
МнениеПубликувано: 07 яну 2013, 10:00 
Извън линия

Определено идеята е много добра, то тя е и добра защото са я измислили по-умни глави от тези на нашите управници.

Нагоре
МнениеПубликувано: 07 яну 2013, 10:22 
Извън линия

kalata23 написа:
Поредната измислена глупост. Защо не се измислят заведения, където не се пуши? Все пак На всички заведения, където се пуши или няма разделения за непушачи пише:
В заведението се допуска тютюнопушене, което е забранено за лица под 18 години.
А след като пуснаха тъпия закон какъв е резултатът? Доста от заведенията са пред фалит, някои имат клиентела само след 12, т.е хората са се изпонапили навън и после отиват само да денсват и т.н. Хайде сега е топло и хората могат да пушат отвън, ами когато стане -5 градуса?
Преди си беше направен много добре законът. Имаше места за пушачи и за непушачи. Като отида и в най-долнопробното кафене има къде да седна и да изпуша една цигара или да не го правя.
А даже имаше и случаи, където непушачи сядаха в залата за пушачи и си пиеха кафето, а непушачите нямаше къде да седнат и седяха на крака да изпушат една цигара и да се върнат на масите си, които са за непушачи.
Сега повечето заведения ще станат частни клубове и какво? Пак ще се пуши, а непушачите пак ще се тровят.

Никога няма да разберете, че не може е така си си праиш кефа на чужд гръб...

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 19 posts ]  Отиди на страница 1 2 Следваща

Всички времена са UTC+03:00