ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 23 ное 2017, 15:15

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 48 posts ]  Отиди на страница 1 2 3 4 Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: издръжка
МнениеПубликувано: 07 авг 2011, 00:53 
Извън линия

с каква издръжка мога да изкарвам месеца,като съм на общежитие и съм от провинцията?

Нагоре
 Заглавие: Re: издръжка
МнениеПубликувано: 07 авг 2011, 01:57 
Извън линия
Потребителски аватар

е то зависи на какъв стандарт на живот си свикнал...

Нагоре
МнениеПубликувано: 07 авг 2011, 02:18 
Извън линия
Потребителски аватар

Ако си готвиш и сам си правиш всичко, имаш около 5-6 кинта ядене на ден, има и столове, където менюто последно беше 1,50, на места е по-далавера отколкото да си го сготвиш сам. Изпробвано, не се умира от такава храна - ей ме, жив пример съм :lol:
- наем за общежитие около 40-45 лева за тристайните и 55-60 за двустайните квартири;
- 15 кинта за нет, ако не го ползваш сам;
- 3-4 кинта за пране + сушене на дрехи
- учебници, учебни материали - поне 5 кинта месечно;
- карта за градския - 7/10/22 лева според това дали е за една/две/всички линии + метро (не съм много сигурен за цифрите, виж в сайта на СКГТ)
- вечер в дискотека - поне 15 кинта (две малки и разредител); ако черпиш и някоя колежка - може би над 50 :lol:
- глоба за купон вкъщи (изключение прави 13-ти блок), след като полицията е идвала поне два пъти вечерта - 50 кинта (и вероятно ходене в дискотека, може да се върнеш на горната точка)
- ако пиеш ракия и тате (мама/баба/дядо) прави - много добре, зелето и марулята през подходящ сезон са доволно евтино мезе :lol: Бирата си е г/д като у вас, сам можеш да си направиш сметката.
Пътните, ако си ходиш до у вас си, са допълнителен разход, сам можеш да си го сметнеш. С ходенето се пестят ядене и пране, вероятно и някой друг купон, дето няма да го включиш в сметките за оцеляване в студентски :mrgreen:

Нагоре
МнениеПубликувано: 07 авг 2011, 13:15 
Извън линия
Потребителски аватар

Aко не черпиш колежките ще спестиш малко :D

Нагоре
МнениеПубликувано: 07 авг 2011, 13:51 
Извън линия
Потребителски аватар

Само да уточня, че колегата под двустайни и тристайни квартири има предвид 1 стая с две или три легла.
Бтв това "3-4 кинта за пране" какво ще рече ? Нима има някакви "обществени перални" по щатския модел, тук в студентски ?

calc
The COOL Google Chrome

Нагоре
МнениеПубликувано: 07 авг 2011, 13:56 
Извън линия
Потребителски аватар

За пушачите и около 150 лева за цигари (кутия на ден) ;)

Нагоре
МнениеПубликувано: 07 авг 2011, 14:45 
Извън линия
Потребителски аватар

RaDe0N* написа:
Само да уточня, че колегата под двустайни и тристайни квартири има предвид 1 стая с две или три легла.
Бтв това "3-4 кинта за пране" какво ще рече ? Нима има някакви "обществени перални" по щатския модел, тук в студентски ?

офф... от малките часове е, имал съм предвид с две или с три легла :lol:

За пералните - да, точно, отгоре на всичкото са на всяка крачка :-D За пране и сушене взимат толкова, ако в стаята си можеш да вместиш и сгъваем простор се спестяват по още 1-1,50 на пране :mrgreen:

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 авг 2011, 10:18 
Извън линия

около 800/месец (алкохол+цигари+партенца+к*рви) редовно как си треа

[color=#0000BF]tu-sofia ruLllZZzZ 4LifE[/color]
Аз не пиша във фоурми след злоупореба с аклохол...никога.

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 авг 2011, 19:21 
Извън линия
Потребителски аватар

400 лв на месец минимум ще ти трябват, за да преживяваш горе-долу прилично. Обаче ако си падаш по "живеенето" и не си свикнал да се лишаваш от почти нищо - умножи по 3,14 :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 19 авг 2011, 19:04 
Извън линия
Потребителски аватар

vansky9 написа:
с каква издръжка мога да изкарвам месеца,като съм на общежитие и съм от провинцията?

300-350 лв ти е минимума ( 50лв общежитие + 13-15лв нет + 30 х 8-9 лв на ден) ако не си много по излизането на дискотеки и масови разточения ... си стигат перфектно.

Нагоре
МнениеПубликувано: 29 авг 2011, 21:08 
Извън линия

Ако си непушач и не ходиш по купони всяка вечер 300 лева са ти напълно достатъчни. То зависи от тебе си все пак де. А...също ткаа и пътните много зависят ако си ходиш всяка седмица и си по - далечко само те ще ти правят 150 лева примерно...

Ето ги и моите сметки:
за 5 лева на ден си се наяждаш добре на стол, за по капризните храната не става там, нали искат да ядат само храна от ресторант :), но ако питаш мен си е добре. Е разбира се всеки стол си има някои храни които не са много добре, но се научават и си преценяш вече какво кога ти се яде. Та ядене 150 лева - събота и неделя също можеш да си се наядеш за 5-6 лева от фантастико например.
интернер+общежитие+ карта за градския близо 100 в зависимост къде си н а общежитие и кой сезон е ( зимата се вдига яко сумата за общежитие ) няма да минават 100 но пък често спадат до 70-80 лева.

Остават 50-80 лева. Обикновено с карта за намаление пътуването с влака ти е не повече от 10 лева до най - крайните точки на страната. Ако се прибираш през седмица ( което смятам че е напълно нормално ) ще даваш около 40 лева. И уж излиза че оставаш почти без пари за харчене за пиене и други работи, но не е така. Като се замислиш, че събота и неделя няма да даваш пари за храна, защото си си у вас и също че може да си вземеш храна от вкъщи с която да си караш 1-2 дена в студентски. А също можеш да си вземеш и прането за вкъщи. Излиза, че билетите ти се изплащат, че и си на плюс.

Учебници от библиотеката, а за учебни материали само първия месец от семестъра ще се ръснеш20-тина лева макс за тетрадки плюс някое ръководство.

Което те оставя с да речем 50-60 лева за глупости ( а тук забравих да допълня и сапуни шампоани глупости смятам че повече от 20 лева на месец не ти трябват ). Стигат ти да се съберете на домашно + да излезнеш и на бар няколко пъти, освен ако не искаш да се напереш като свине там...ама нали повечето за това отивали, нз. Както и да е аз често си карах с 300-350 лева на месец и ми стигаха преспокойно. Сега пък както ходя на работа бачкам през нощта и спя през деня и почти не харча защото не ми се и яде и нз може и до по - ниско да съм ги свалил разходите :D

П.П. Карта за градския транспорт я слагам 21 лева това е за всички линии за цял месец, но аз например първите 2 семестъра си карах без нея защото не си заслужаваше, ползвах градски транспорт само като ходех до киното или до централна гара.

Айде поздрави.

Нагоре
МнениеПубликувано: 30 авг 2011, 00:39 
Извън линия
Потребителски аватар

BloodOnFire написа:
Ако си непушач и не ходиш по купони всяка вечер 300 лева са ти напълно достатъчни. То зависи от тебе си все пак де. А...също ткаа и пътните много зависят ако си ходиш всяка седмица и си по - далечко само те ще ти правят 150 лева примерно...

Ето ги и моите сметки:
за 5 лева на ден си се наяждаш добре на стол, за по капризните храната не става там, нали искат да ядат само храна от ресторант :), но ако питаш мен си е добре. Е разбира се всеки стол си има някои храни които не са много добре, но се научават и си преценяш вече какво кога ти се яде. Та ядене 150 лева - събота и неделя също можеш да си се наядеш за 5-6 лева от фантастико например.
интернер+общежитие+ карта за градския близо 100 в зависимост къде си н а общежитие и кой сезон е ( зимата се вдига яко сумата за общежитие ) няма да минават 100 но пък често спадат до 70-80 лева.

Остават 50-80 лева. Обикновено с карта за намаление пътуването с влака ти е не повече от 10 лева до най - крайните точки на страната. Ако се прибираш през седмица ( което смятам че е напълно нормално ) ще даваш около 40 лева. И уж излиза че оставаш почти без пари за харчене за пиене и други работи, но не е така. Като се замислиш, че събота и неделя няма да даваш пари за храна, защото си си у вас и също че може да си вземеш храна от вкъщи с която да си караш 1-2 дена в студентски. А също можеш да си вземеш и прането за вкъщи. Излиза, че билетите ти се изплащат, че и си на плюс.

Учебници от библиотеката, а за учебни материали само първия месец от семестъра ще се ръснеш20-тина лева макс за тетрадки плюс някое ръководство.

Което те оставя с да речем 50-60 лева за глупости ( а тук забравих да допълня и сапуни шампоани глупости смятам че повече от 20 лева на месец не ти трябват ). Стигат ти да се съберете на домашно + да излезнеш и на бар няколко пъти, освен ако не искаш да се напереш като свине там...ама нали повечето за това отивали, нз. Както и да е аз често си карах с 300-350 лева на месец и ми стигаха преспокойно. Сега пък както ходя на работа бачкам през нощта и спя през деня и почти не харча защото не ми се и яде и нз може и до по - ниско да съм ги свалил разходите :D

П.П. Карта за градския транспорт я слагам 21 лева това е за всички линии за цял месец, но аз например първите 2 семестъра си карах без нея защото не си заслужаваше, ползвах градски транспорт само като ходех до киното или до централна гара.

Айде поздрави.

Искаш да кажеш, че можеш с 50 свободни лева да изкараш цял месец??? Та това са около 1.65 лв. на ден. N/C

Нагоре
МнениеПубликувано: 30 авг 2011, 00:46 
Извън линия
Потребителски аватар

Има шанс, ако заредиш цяло мазе буркани под леглото :D

Нагоре
МнениеПубликувано: 30 авг 2011, 04:42 
Извън линия

IWFU написа:
Искаш да кажеш, че можеш с 50 свободни лева да изкараш цял месец??? Та това са около 1.65 лв. на ден. N/C

Aми да стигат ми, особено като предпочитам да излезна с приятелите на разходка някъде пред това да кисна в кафетата дето плющи чалга. 2-3 дена си седиш и си учиш излизаш някъде се разхождаш, на края на седмицата си имаш пари и да се съберете да хапнете и да пийнете някъде по човешки....не като говеда да се налеете. И тук говорим за минимално за живеене. Ако искаш да караш с по - малко пари много ясно че ще ти стигат даже и 0 лева на ден за кафета и пиене.

Нагоре
МнениеПубликувано: 31 авг 2011, 12:03 
Извън линия

50 лева отиват за един макс два дена (smoke)

[color=#0000BF]tu-sofia ruLllZZzZ 4LifE[/color]
Аз не пиша във фоурми след злоупореба с аклохол...никога.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 48 posts ]  Отиди на страница 1 2 3 4 Следваща

Всички времена са UTC+02:00