ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 24 ное 2017, 04:07

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 15 posts ] 

Работите ли по специалността си и доволни ли сте от работата си ?
Да, работя по специалността си, но НЕ съм доволен от заплащането ми. 10%  10%  [ 4 ]
Да, работя по специалността си, но НЕ съм доволен от началниците ми. 0%  0%  [ 0 ]
Да, работя по специалността си, но НЕ съм доволен от позицията ми. 7%  7%  [ 3 ]
Да, работя по специалността си И съм доволен от работата си. 36%  36%  [ 15 ]
Не не работя по специалността си. 48%  48%  [ 20 ]
Total votes: 42
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 03 авг 2011, 20:37 
Извън линия
Потребителски аватар

Нека да си направим една анкета, за да видим какво е истинското положение на пазара на труда в България, поне в инженерния отрасъл, защото по вестници и сайтове се скъсаха да пишат статии за това колко много инженери се търсели и как взимали поне по 5000 лв. заплата на месец, пък аз като отворя jobs-а виждам, че се търсят 100 пъти повече програмисти, а инженерните позиции са от рода на customer support само. За заплащането също съм чувал (а и знам от първа ръка) че е доста противоречиво. Така че ви питам - Работите ли като инженери и харесва ли ви работата. Като във втората част на въпроса идват по-специалните неща като удовлетворени ли сте от заплащането, от начина по който се държат началниците с вас (мениджмънта, ако отворите форумите на karieri и bgrabotodatel ще разберете, защо питам за това) и разбира се не на последно място - дали сте доволни от длъжността, която заемате (аз исках да проектирам устройства, пък всъщност сега съм client support и по цял ден пиша мейли и copy-past-вам).

Който иска да добави нещо повече освен това да избере даден отговор, нека напише коментар.

calc
The COOL Google Chrome

Нагоре
МнениеПубликувано: 03 авг 2011, 23:34 
Извън линия
Потребителски аватар

надявам се да започна работа идната седмица, ще трябва известно време, за да мога да кажа нещо

Нагоре
МнениеПубликувано: 03 авг 2011, 23:46 
Извън линия

Не не работя по специалността си.
Гласувах така.
Дипломата си я държа в рамка на стената.
Имам "инж." във визитката си и с това се изчерпва обучението ми.
Всичко останало съм го придобил след "15-си годин" трудов стаж и борба за оцеляване, най-вече с любимата ми държавна администрация.
Губил съм няколко дела, по които съм бил безспорен печеливш.
Печелил съм дело, по което по всички правила, трябва да го загубя, просто защото съдийката от ВАС така реши. Но с това тя създаде такъв прецедент, че просто свят да Ви се извие.
Е, след 15 год. Ви казвам "Е няма такава държава". И не само че няма, но и никога няма да се появи такава.
Успехи на всички.
Не позволявайте на който и да било да Ви виси с пари. Просто в тази част на Европа наречена българия/нарочно с малка буква/ Вие имате малко права срещу длъжника си.

Нагоре
МнениеПубликувано: 03 авг 2011, 23:55 
Извън линия
Потребителски аватар

otvintendivak написа:
надявам се да започна работа идната седмица, ще трябва известно време, за да мога да кажа нещо

Е надявам се да не си ти гласувалия с "Да, работя по специалността си И съм доволен от работата си.", защото просто няма да е честно след като реално не работиш още и не си имал достатъчно време да прецениш дали ти харесва и ако не какво не ти харесва в работата.

Моля ви, да гласуват само тези които са завършили наскоро и/или са поне 3 курс и работят от известно време (поне 6 месеца, е ако имате впечатления и от по-рано пак може да ги споделите).

calc
The COOL Google Chrome

Нагоре
МнениеПубликувано: 04 авг 2011, 00:34 
Извън линия
Потребителски аватар

Казвал съм го вече и пак ще го кажа. Относно търсенето - има много работодатели, особено за програмисти, дето си търсят балъци - някой да работи и да не му плащат, или пък плащат прекалено много. И не само с програмистите е така. Надяват се, че като си програмист, хал хабер си нямаш от нищо друго и за да оцелееш, трябва да работиш това. А безработни програмисти - бол. Все някой ще се върже.

Нагоре
МнениеПубликувано: 04 авг 2011, 16:33 
Извън линия

Да, работя по специалността си И съм доволен от работата си.

[color=#0000BF]tu-sofia ruLllZZzZ 4LifE[/color]
Аз не пиша във фоурми след злоупореба с аклохол...никога.

Нагоре
МнениеПубликувано: 04 авг 2011, 17:09 
Извън линия
Потребителски аватар

Не съм гласувал още и ще изчакам да мине време, особено да почне и учебната година и да мине известно време на съчетаване на двете, за да мога да кажа нещо. Иначе ако ме вземат, ще работя за Институт по металознание, съоръжения и технологии "Акад. Ангел Балевски" като оператор на металорежеща машина с ЦПУ

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 авг 2011, 19:04 
Извън линия
Потребителски аватар

otvintendivak написа:
Не съм гласувал още и ще изчакам да мине време, особено да почне и учебната година и да мине известно време на съчетаване на двете, за да мога да кажа нещо. Иначе ако ме вземат, ще работя за Институт по металознание, съоръжения и технологии "Акад. Ангел Балевски" като оператор на металорежеща машина с ЦПУ

Хах, добро място си избрал за да добиеш представа за българската действителност. Работих там малко повече от година и станах свидетел на какви ли не безумия. Като се започне, че на няколко пъти ни намалиха заплатите и ни принуждаваха да си взимаме по 3 дена неплатен отпуск в месеца, защото нямало пари за заплати. В същото време се даваха луди пари за откриване на паметник пред института, за градинката пред входа, тротоарите, плочки във фоайето и т.н., защото някой министър идваше на посещение.
Всички началници си имат и частни фирми и си гледат собствените интереси. През половината време правиш неща за частните им фирми. Отделно като се появи някоя апетитна поръчка и си я прехвърлят към фирмите.
Друго какво да ти разкажа... при нас имаше голям проблем след като се получи „анонимен донос” срещу някои мои колеги, че са си присвоили пари на института. В БАН доносите са си в реда на нещата. Е имаше проверка и всичко си беше наред, но това не попречи на уволнението на някои колеги.
И още – цели печеливши звена от института са пред закриване, защото тяхната дейност може да минава през частни фирми.
Отделно като дойде време за съкращаване първо най-младите си заминахме. Затова пък останаха достатъчно много пенсионери, някои от тях с по три трудови договора, включително и от ТУ. Ама какво да се прави, те били изтеглили кредит за да купят апартаменти на дъщерите си и трябва да им се помога, даже ако може от някъде и 4ти договор да им се намери.
А да ти разказвам ли за онези член кореспонденти, които имат доживотно право на кабинет и сътрудници. Някои от тях пристигат с по 3 патерици и въпреки че официално не получават заплата не се отказват от БАН. Защото има пари за „усвояване”.

Нагоре
МнениеПубликувано: 11 авг 2011, 22:29 
Извън линия
Потребителски аватар

Е та само 15 души ли работят ? Давайте по-смело, ако само гласувате, без да поствате мнение си е направо анонимно, никой няма да разбере.

calc
The COOL Google Chrome

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 дек 2011, 22:35 
Извън линия
Потребителски аватар

Колебаех се между 2 отговора, все още съм там, вече сигурно пети месец съм започвал

Нагоре
МнениеПубликувано: 04 яну 2012, 12:01 
Извън линия

За сега не работя по специалността си : ))

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 яну 2012, 18:21 
Извън линия

Инженерите са доволни от работата си, но това че има голямо търсене е малко преувеличено.

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 яну 2012, 18:27 
Извън линия
Потребителски аватар

В интерес на истината аз знам, че за вбъдеще ще има голямо търсене, но и на този етап не се оплакват :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 08 ное 2012, 18:17 
Извън линия
Потребителски аватар

Well i am happy with my job and my pay.

Нагоре
МнениеПубликувано: 14 ное 2017, 15:20 
Извън линия
Потребителски аватар

Не си работя по специалноста по ред причини - когато завърших семестриално имах изпити за чистене и не можах да завърша МТФ навреме. Завърших лятото на тази година(5 години след семестриално завършване), но това е друга тема :)
една година след като завърших изкарах два курса в Телерик академията и станах системен администратор и не съжалявам защото взимам най-висока заплата от всички мои колеги, които успяха да се реализират като машинни инженери.
Сега карам магистър във ФМИ и се надявам да мога да започна работа като embedded инженер след като придобия определени умения.

Каквото и да учите има смисъл - просто гледайте да е нещо актуално и да се търси от работодателите.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 15 posts ] 

Всички времена са UTC+02:00