ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 20 окт 2017, 06:23

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 21 posts ]  Отиди на страница 1 2 Следваща

Ако сега бяхте 12 клас, щяхте ли пак да кандидатствате в ТУ ?
много ясно! 50%  50%  [ 66 ]
тъпо е, ама къде иначе? 23%  23%  [ 31 ]
луд ли си... 27%  27%  [ 36 ]
Total votes: 133
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 27 окт 2003, 14:44 
Извън линия

ето една тема за обсъждане в съвета: трябва ли да се правим на велик супер университет, след като не сме такъв? Имаме си ве4е фонтанчета :!: , пейки, готина трева, врати с фотоклетки :!: , а вечер ректората е направо невероятен :wink:
ОК, но всъщност ни намалиха стипендиите, в залите е супер студено, в спортната зала рядко се включват прожекторите и едвам се вижда топката, кенефите са ужасни - сиреч пестат се пари от какво ли не, за да може 1-ви блок да свети ве4ер.
Браво 1-ви блок - вие сте гении!

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 28 окт 2003, 15:48 
Извън линия

няма лошо да се облагородява средата - напротив, трябва и трябва да се почне от някъде - защо не от фонтанче ?
но да се дадат щури пари за нови входове и те пак да са недостъпни за хора с увреждания .... Това си е чисто разхищение ...
А за тоалетните съм съграсна - те са недостъпни и за здрави :)

Нагоре
 Заглавие: whodowe+fontani
МнениеПубликувано: 25 ное 2003, 12:31 
Извън линия

ne ste li 4uwali za 10% za tozi kojto uredi pora4ka. Wsa6tnost kolkoto se dogowori6.

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 яну 2004, 20:55 
Извън линия

Pi4ove i pi4ki, taka kato vi 4eta tuka mi se struva, 4e vie mnogo se kefite na TU - programata, prepodavatelite, be izobsto - samo gradinkite sa ni problem. Saglasen.

Нагоре
 Заглавие: vsastnost
МнениеПубликувано: 19 фев 2004, 21:13 
Извън линия

gornoto mnenie e v sarkasti4no-podigravatelen ton.

ot4aivasht e fakta kolko sme bezsilni. mamka mu.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 23 юли 2004, 14:40 
Извън линия

Честно казано от доста време не ми беше стъпвал кракът в ТУ, но тази година ми се налжи да мина през това гнездо на инжинерния гений. Освен ароматизиращото действие на тоалетните целият първи етаж на един от блоковете миришеше на риба. И тъй като трябваше да изчакам изпита за "Колежа" се "поразходих". Честно казано прозорците на една от сградите (блок 4 май), бяха покрити от прораслите в бетона издънки на акации, един от гаражните входове еше блокиран от бурени, а от сградата буквално висяха кабели - някои се спускаха към други постройки, други просто си висяка през прозорците.

Язък за онова слънце, бившия ректор на МЕИ, дето после стана министър и достроява толкова много :?

Но иначе работят асансьорите по-бързо отколкото в УАСГ, да речем :wink:

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 авг 2005, 10:14 
Извън линия

valc написа:
ето една тема за обсъждане в съвета: трябва ли да се правим на велик супер университет, след като не сме такъв? Имаме си ве4е фонтанчета :!: , пейки, готина трева, врати с фотоклетки :!: , а вечер ректората е направо невероятен :wink:
ОК, но всъщност ни намалиха стипендиите, в залите е супер студено, в спортната зала рядко се включват прожекторите и едвам се вижда топката, кенефите са ужасни - сиреч пестат се пари от какво ли не, за да може 1-ви блок да свети ве4ер.
Браво 1-ви блок - вие сте гении!

Колега,
Първо трябва да ти е ясно, че пари се харчат по бюджет.Има бюджет за стипендии, за ремонти, за консумативи и др.Това че се правят ремонти по никакъв начин не влияе на стипендиите.Министерски съвет определя колко пари ще дадат за стипендии.Ние просто ги разпределяме между студентите.
Това че е студено в залите е още една причина да се правят въпросните ремонти.
Не може всичко наведнъж да се ремонтира, просто защото нямаме толкова много пари.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 10 авг 2005, 13:53 
Извън линия
Потребителски аватар

Да, затова почнете първо от фонтаните, нали все още няма случай на фатално подхлъзване или задушаване в тоалетните на втори блок, те могат да почакат. :D

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 20 сеп 2005, 19:51 
Извън линия
Потребителски аватар

Павка,прав си че трябва да се почне от някъде,че има бюджет за всичко,ама все пак трябва да се оправят не само тоалетните,не само да сменят дограмата за да не духа зимата и да не вали дъжд есента. То трябва малко и парното да се пуска,не да мреме от студ.Я кажи - за това колко е отпуснат бюджет,ще имали пари да има топла вода,да може да отидем до тоалетна,която да има врата,да чакаме ж зали кадето е светло и приятно - а може би и топло тази зима.Съгласна съм - пари не стигат за всичко - но все пак...

Нагоре
 Заглавие: Ремонти!
МнениеПубликувано: 12 окт 2005, 11:41 
Извън линия
Потребителски аватар

Хора, има нещо, което ви убягва май, ми се струва. Аз, съм човек, който вече 6 години учи тук, две от които съм изкарал в Студентски съвет, и искам да ви кажа, че ако има човек, учил някога или все още тук, който да е критикувал тази институция повече от мен, лично ще му стисна ръката и ще го почерпя стабилно в най-скъпия ресторант в България, който ще му дам възможността той сам да си избере. Но не трябва да се критикува за щяло и не щяло, критиката винаги трябва да бъде градивна, дори аз го осъзнавам, защото понякога се оливам в такава. И все пак - да, фонтанчетата са много красиви, правят гот на университета, фасадата му е прекрасна и т.н. и т.н., че не всички стълби са достъпни за хората с увреждание - да, и това е вярно, хиляда работи мога да кажа по въпроса, но да не се разпростирам. Да, за тоалетните всички, които си мислите, че трябва незабавно да се ремонтират, сте абсолютно прави. Аз също, в интерес на истината, съм на това мнение. Верно, че от друга страна ме гложди сериозно мисълта "Добре, ама как да ги опазим тези тоалетни от студенти олигофрени, защото дайте да не се лъжем, има доста такива при нас (все пак там, където има много хора, има много паплач, нали знаете)? Ето, сега слагат дограми по блоковете и питаме се дали ще е достатъчно, но... ще видим. Стига засега, друг път пак ще пиша още по въпроса.

Нагоре
 Заглавие: Леко, пародично..
МнениеПубликувано: 12 окт 2005, 20:48 
Извън линия
Потребителски аватар

Да се изкажа и аз за тоалетните :o
Напоследък забелязвам, че вместо да вляза в женската тоалетна, влизам в мъжката, но не защото съм руса, не; не защото се правя на интересна или от любопитство да видя какво има там (плътско :P и като материална база-дали е по-различна от нашите-женските, например).
НЕ.
Просто във всеки блок, почти на всеки етаж, има по 1на затворена/заключена/ тоалетна, било то женската или мъжката.
Аз, понеже си имам доста зор напоследък (студеничко ми е и навън, и в залите), доста често употребявам тоалетната (по-малка нужда, държа да уточня :lol: :lol: :lol: -не ми се смейте), но да ви разкажа кратичката история.
Влизам си аз, в конкретната тоалетна преди ден-два, заедно с моя колежка. Понеже тоалетната е на 2я етаж в 4ти блок, т.е. тоалетна, която досега не съм употребявала, по простата причина, че не сме имали занятие в близост до нея на етажа, и се изчакваме с колежката.
И излизаме си тъкмо, но сме в близост до самите "уреди" за ползване (тоалетните чинии), вече готови да си ходим (за чешма да не говорим-не беше активна) и влиза някакъв преподавател. Доцент ли е бил, асистент ли, не знам, (а и защо ли ми трябва), мъж, на видима възраст около 55-60год., според моята преценка.
Насочен да влезе в помещението с "уредите", вижда нас, леко се притеснява, обръща се към вратата и проверява дали не е сбъркал. Увери се, но ни попита "Това е мъжката тоалетна, нали?", за да се убеди отново вероятно, а може би, за да избегне взаимното неудобство.
Не, че се смутихме, но представете си каква представа е добил за нас човекът, то и без това ни имат за нахални студентите множеството преподаватели. Ние му обяснихме каква е всъщност ситуацията.
Защо уважаемият ни, Г-н Ректор не посещава тези тоалетни!!! Дали ще му е комфортно!!!
Вярно, че в доста обществени заведения за развлечения, тоалетните са общи, но след като на разположение са предоставени 4 тоалетни помещения (1но за чистачките-стая в повечето случаи, 1на-за "служебна", мъжка, женска), защо само 1на е активна. Пести се от материалите ли (тоалетна хартия-ТХ, почистващи препарати, вода)?

Не искам да намирам "кусури" на университета ни, нито да се заяждам или "хващам за дреболии", както доста хора биха казали (особено по-активно четящите този форум). Просто исках да споделя.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 12 окт 2005, 21:01 
Извън линия
Потребителски аватар

А иначе тоалетните в моя факултет ЕФ, са на супер ниво. Чак да ти е кеф да ходиш да се учиш там. :twisted: (проявявам ирония, не ме разбирайте погрешно, за последното изречение)!

Но аз вече избрах друго... :)

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 13 окт 2005, 12:15 
Извън линия
Потребителски аватар

Виж какво, nqkoq, зная, че положението с тоалетните в момента е в някаква деградация в това отношение, но се надявам това в скоро време да се оправи. Е, нали се сещаш, че и за това трябват пари, но нашия мил нов ректор не вярвам да го направи, защото е малко зает в момента с други дейности, ама нейсе. Не искам да плюя по никого, но това в скоро време не го виждам. Е, всички знаем, чужденците как процедират в това отношение - първо ти гледат знамето, после тоалетната и накрая правят бизнес с теб. Е, аз съм член на студентски съвет в момента и като такъв преди две години, още по времето на предишния ни ректор Живков, издействах знамето на първи блок, когато беше мръсно, опарцалено и неугледно да го сменят бързо. Малко след това издействах да го сменят по-редовно. Миналата година (горд съм да го кажа) по мое предложение се сложиха знамена на всички блокове. Хубаво, дотук добре, трябва да се чувстваме българи и да пазим символите си. Проблема с тоалетните, обаче, си оставааааа. И няма представа кой и кога ще го задейства в момента.

България в мене ще грее во веки и нека да е тъй у всеки!!!

Нагоре
 Заглавие: Re: vsastnost
МнениеПубликувано: 14 окт 2005, 12:33 
Извън линия
Потребителски аватар

kikcho написа:

Много сме-слаби сме :(

Нагоре
 Заглавие: Re: Всъщност
МнениеПубликувано: 14 окт 2005, 13:59 
Извън линия
Потребителски аватар

K.Linch написа:
kikcho написа:

Много сме-слаби сме :(

Напротив, какво значи "много сме, слаби сме"? Не е вярно, просто сме много пасивни. Както аз се преборих за знамената, така можем да се преборим и за тоалетните. Иска време.

България в мене ще грее во веки и нека да е тъй у всеки!!!

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 21 posts ]  Отиди на страница 1 2 Следваща

Всички времена са UTC+03:00