За потребността да учиш и желанието да бъдеш студент.

Moderator: Глобални Модератори

Post Reply

Записахте се студенти защото специалността ви е интересна или просто защото така се стекоха обстоятелствата?

Записах се студент защото специалността ми е интересна и приятна за изучаване и сега уча за удоволствие.
69
67%
Записах се в специалността си защото така се стекоха обстоятелствата и сега уча само за да си изкарам изпитите.
17
17%
Записах се в специалността си защото мислих, че е интересна, но се оказа, че не е така и сега уча само за да си изкарам изпитите
15
15%
Просто записах нещо за да имам студентски права и да общежитие.
0
No votes
Не съм студент.
2
2%

Total votes: 103

MorningEnergy

За потребността да учиш и желанието да бъдеш студент.

Post by MorningEnergy » 30 Jan 2011, 01:34

Реших, че ще е интересно да се пусне такава анкета за да се види какъв процент от студентите наистина желаят да изучават специалността си и какъв процент са се записали студенти просто по стечение на обстоятелствата (учи мама да не работиш..)

Edit:
Ако модератора чете тази тема, моля да добави и опция "не съм студент".
Завършил магистър ЕЕЕО -The end of the game..

chirkata

Post by chirkata » 30 Jan 2011, 14:01

Аз искам само да изразя едно мое лично мнение .... (може и да не е правилно )
първо уча моята специалност ( Топло и- ядрена енергетика ), защото я изучавам още от техникума '' Хенри Форд '' и затова сега искам и висше да изкарам.
Идеята на моя коментар обаче е, че имах голямо желание да я завърша дадената специалност, когато бях в първи курс. Сега вече съм трети и ентусиазма ми е спаднал. Причината: начина, по който се взимат изпити в този университет, как на някои преподаватели не се интересуват колко знаят студентите им и т.н. .......
| ТУ - София | ЕМФ | Специалност: Топло -и ядрена енергетика |

Милен

Post by Милен » 30 Jan 2011, 15:12

И на мен не ми харесва необективното оценяване на студентите. Трябваше да е "като едно време". Правиш си изпита, после ходиш на комисия от няколко лектора, които искат да те скъсат, защото не знаеш :twisted: Сигурен съм, че този метод драстично ще намали бройката за сметка на качеството на студентите :twisted:

Колкото за това, което уча - първоначално ми се искаше да влезна електроника, но бала не ми стигна. С малко скептицизъм записах електротехника, като се надявах да си взема изпитите и да се прехвърля електроника. Да ама не - тая работа не е като оная работа :lol: Сега в 3-ти курс специалността започва да ми става все по-интересна... Ама не пречи накрая да запиша магистратура електроника, стига да стане номера...
Memento Mori!
Ремонт аудио-видео техника, компютри|skype: fanat_ot_gorata

kirildimitrov85

Post by kirildimitrov85 » 28 Jun 2011, 07:38

Много се радвам, че 65% от гласувалите са избрали първата опция. Много е трудно да се научи нещо насила. За жалост, много често децата стават жертва на амбициите на родителите и като резултат има толкова много некадърни кадри във всяка специалност...

otvintendivak

Post by otvintendivak » 30 Jun 2011, 11:29

Няма достатъчно възможни отговори. Специалността ми беше трето желание, приеха ме на първо класиране, реших да влезна, доволен съм с дребни забележки, но не е като да уча за удоволствие
инж.

dominos

Re:

Post by dominos » 14 Sep 2011, 08:10

kirildimitrov85 wrote:Много се радвам, че 65% от гласувалите са избрали първата опция. Много е трудно да се научи нещо насила. За жалост, много често децата стават жертва на амбициите на родителите и като резултат има толкова много некадърни кадри във всяка специалност...
Напълно подкрепям мнението ти!

RaDe0N*

Re: За потребността да учиш и желанието да бъдеш студент.

Post by RaDe0N* » 14 Sep 2011, 11:45

"Записах се студент защото специалността ми е интересна и приятна за изучаване и сега уча за удоволствие." - Сериозно ли повечето това са отбелязали ? Явно всички са се занимавали с нещата които са избрали да учат като висше образование или пък са потомствени инженери. Вярно в моя поток имаше хора занимавали се със специалността отпреди и им беше наистина интересна, имаше хора на които родителите им бяха инженери и те по техния път, дали им харесваше особено не мога да кажа, имаше и хора от които са изучавали специалността в средното си образование, на тях честно казано им беше досадно, мислеха си че знаят всичко и че ще им повтарят едно и също, е накрая резултати от изпитите показаха, че има все пак нещо ново което трябваше да научат за да продължат напред... Колкото до мен, на мен специалността ми звучеше интересно, като название, за съжаление нямах досег с нищо подобно преди и написаното в справочника (поне по мое време преди повече от 3 години) възбуди още повече интереса, но не показа кой знае какво повече за самата специалност. Е накрая (3-4 курс) за моя радост интереса ми се разпали още повече (когато наистина разбрах за какво иде реч) и се специализирах в едно направление от това което учех и продължавам да дерзая. Така че моя отговор е "Записах се в специалността си защото мислих, че е интересна, така се стекоха обстоятелствата (все пак беше по второ желание) и тя наистина се оказа интересна и сега уча за удоволствие." т.е. смесица от три от възможните отговори :lol:

А бтв много хора записват "заради дипломата", "за да имат висше" и "за да ходят на бригада", което наистина е жалко .....
-"Векторите v,w,r правят дясно ориентирана тройка !"
-"Колеги колко лява е тая резба ?"
==================================================
calc
The COOL Google Chrome

Misssixty931

Post by Misssixty931 » 15 Sep 2011, 03:28

Аз пък записах с много голям кеф но още на третия ден съм готова да се разплача като видях с какви кадри ще си имам работа, ама за сметка на това поне колегите са супер готини, така че ще се препокрие... :mrgreen:
Приложна математика и информатика
Поток: 12
Група: 73

Image

Силов електрончик

Post by Силов електрончик » 15 Sep 2011, 09:00

ще свикнеш :lol: 100% и преподавателите си викат, че с ебати идиотите си имат работа :lol:
PaintProCAD програмата на истинския инженер!

simonka

Post by simonka » 15 Sep 2011, 19:28

Misssixty931 wrote:Аз пък записах с много голям кеф но още на третия ден съм готова да се разплача като видях с какви кадри ще си имам работа, ама за сметка на това поне колегите са супер готини, така че ще се препокрие... :mrgreen:
Каквии кадри .... айде ще гии изтърпиш и свикнеш :)
Иначе аз специалноста съвсем случайноя записах но несе оплаквам каквото такова :)
Никога не преследвай нещо , което неси заслужава! :)

Kiril92

Post by Kiril92 » 16 Sep 2011, 15:46

Приложната математика си е " екстра ". (rofl)
:mrgreen:
Аз записах защото ми се "учеше"

disturbia666

Post by disturbia666 » 17 Sep 2011, 19:28

"Записах се студент защото специалността ми е интересна и приятна за изучаване и сега уча за удоволствие" :roll:

Post Reply