ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 25 ное 2017, 13:19

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 38 posts ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 Следваща

Одобрявате ли провеждането на часовете без почивки?
Да 45%  45%  [ 60 ]
Не 55%  55%  [ 74 ]
Total votes: 134
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 28 сеп 2011, 11:50 
Извън линия
Потребителски аватар

Едно е да може да ги издържиш, а съвсем друго е да ти е приятно. То ако става въпрос за издръжливост... и 12 часа сигурно може да издържиш - няма да умреш, ама със сигурност няма да ти е приятно. Аз нито пуша, нито кафе пия, но все пак съм ЗА почивките.

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 сеп 2011, 17:42 
Извън линия

Hans написа:
Синът ми е втори клас и часовете му са по 45 мин. И ги издържа без да мрънка, както и другите деца. Редно е възрастни хора да могат да издържат час и 30 мин. лекция по определена тема. Така се прави в други университети. Който иска да пуши или по-друга причина да излезе от стаята - нека да излезе, едва ли някой ще го спре.

Редно защото вие сте казали така, не знам дали сте запознат за правилата за работа с компютри, как да стоя 1.30 мин без почивка пред компютъра ? За лекциите съм съгласен, но за упражненията особено тези свързани с работа с компютър и дума да не става, не искам докато завърша да слагам очила...

Нагоре
МнениеПубликувано: 29 сеп 2011, 03:18 
Извън линия
Потребителски аватар

Ооо без почивка, както има лекции и по 3 часа... не, не, абсурд, твърдо против да няма почивка..

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 29 сеп 2011, 13:33 
Извън линия

Lapoki, това което съм казал е за лекции.
Ето тук http://osha.europa.eu/fop/bulgaria/bg/l ... ation8.stm са правилата за работа с дисплеи. Те са десетки и практически не могат да бъдат изпълнени. На всеки час почивката е по 15мин. Интересно, така се получава, че 2 часа от работния ден трябва да се почива, +1 час обедна почивка - ами добре, от 8 часа 3 ще почиваме а останалите 5 ще работим. Ама дали ще работим или ще си проверяваме мейлите и ще чатим, не се знае. И затова брутния ни вътрешен продукт на глава от населението ще бъде 4000 долара, а на американците ще бъде 40000 (цифрите са приблизителни). А има и страни с 80000.
Очила няма да сложите, ще ги сложите по-вероятно от продължителното взиране в свръхмодерния ви GSM.

Нагоре
МнениеПубликувано: 29 сеп 2011, 15:34 
Извън линия

За провеждането на часовете с почивки съм (освен ако не се касае за последни часове), защото сливането води до получаването на някакви безсмислени дупки, в които се чудиш какво да правиш.

Нагоре
МнениеПубликувано: 29 сеп 2011, 18:00 
Извън линия

Hans написа:
Lapoki, това което съм казал е за лекции.
Ето тук http://osha.europa.eu/fop/bulgaria/bg/l ... ation8.stm са правилата за работа с дисплеи. Те са десетки и практически не могат да бъдат изпълнени. На всеки час почивката е по 15мин. Интересно, така се получава, че 2 часа от работния ден трябва да се почива, +1 час обедна почивка - ами добре, от 8 часа 3 ще почиваме а останалите 5 ще работим. Ама дали ще работим или ще си проверяваме мейлите и ще чатим, не се знае. И затова брутния ни вътрешен продукт на глава от населението ще бъде 4000 долара, а на американците ще бъде 40000 (цифрите са приблизителни). А има и страни с 80000.
Очила няма да сложите, ще ги сложите по-вероятно от продължителното взиране в свръхмодерния ви GSM.

само за сведение в понеделник ми се пада от 9.30 до 19.30 да съм в университета, като лектора по математика ни вика в 8 за да наваксваме(което е повече от 8 часа ) , мисля че сравнението с Америка е излишно , защото те като имат почивки , знаят че наистина имат почивка, а не търчат от 1 до 10 блок или до езиков център на 20 мин пеша .

Нагоре
МнениеПубликувано: 30 сеп 2011, 00:22 
Извън линия
Потребителски аватар

По правилник нямат право да ви слагат повече от 8 часа в програмата за един ден. Това, че най-вероятно си набутал и спорта в някоя от дупките си е твой проблем...

Нагоре
МнениеПубликувано: 30 сеп 2011, 09:05 
Извън линия

Милен написа:
По правилник нямат право да ви слагат повече от 8 часа в програмата за един ден. Това, че най-вероятно си набутал и спорта в някоя от дупките си е твой проблем...

Набутал съм го защото няма къде другата да го набутам, и не проблемът не е мой а тези умници дето правят програмата !

Нагоре
МнениеПубликувано: 30 сеп 2011, 17:16 
Извън линия

Lapoki написа:
само за сведение в понеделник ми се пада от 9.30 до 19.30 да съм в университета, като лектора по математика ни вика в 8 за да наваксваме(което е повече от 8 часа ) , мисля че сравнението с Америка е излишно , защото те като имат почивки , знаят че наистина имат почивка, а не търчат от 1 до 10 блок или до езиков център на 20 мин пеша .

А аз, само за сведение, искам да кажа че всеки ден съм до 20.30 в университета, включително и в събота. Докато ти си дошъл един път - световен проблем.
Усещам, че се заформя една тъпа дискусия, която вече водих с криви студенти.
Не можахте ли да разберете, че учите за себе си, не за някой друг. Както ти ще дойдеш в 8 часа, така и лектора идва в 8 часа. Сама че ти ще дремеш 2 часа, а него ще го заболи кръста от два часа стоене прав и ще гълта тебешира, за това че преди това е подготвил лекцията сигурно не се и сещаш. И както ти имаш часове след това, така и той има, но разликата е, че ти отново ще дремеш на скамейката, а той отново ще говори и ще се хаби без особена полза.

Нагоре
МнениеПубликувано: 30 сеп 2011, 20:54 
Извън линия

Quote:
....Интересно, така се получава, че 2 часа от работния ден трябва да се почива, +1 час обедна почивка - ами добре, от 8 часа 3 ще почиваме а останалите 5 ще работим. Ама дали ще работим или ще си проверяваме мейлите и ще чатим, не се знае. И затова брутния ни вътрешен продукт на глава от населението ще бъде 4000 долара, а на американците ще бъде 40000 (цифрите са приблизителни). А има и страни с 80000.
Очила няма да сложите, ще ги сложите по-вероятно от продължителното взиране в свръхмодерния ви GSM....

Постнах поста за часовете за сведение, за да направите разликата между " БГ 8 часа" и американските.Не съм имал за цел да се жалвам от часовете естествено , че уча за себе си , не уча за вас, само че вие забравяте , че аз като уча за себе си това не значи че се самоподготвям...И както вие казахте по други форми учението не е за всеки, така и преподаването не е за всеки .... Като не издържа да преподава да се заеме с нещо друго , нали така ? Никой не е на сила там...И ще се повторя обучението е двустранен процес-както лектора си готви лекциите(за някои лектори смея да твърдя че не ги обновяват често) така и ние студентите си готвим лекциите...Както и да е ,говорехме за почивките и аз съм твърдо против!

Нагоре
МнениеПубликувано: 01 окт 2011, 10:37 
Извън линия

lapoki, дали бихте ми обяснили как точно си готвите лекциите?

Нагоре
МнениеПубликувано: 01 окт 2011, 18:10 
Извън линия

Hans написа:
lapoki, дали бихте ми обяснили как точно си готвите лекциите?

Запържвам ги с малко черен пипер и сол, след това ги запичам на слаб огън с малко масло ;)

Нагоре
МнениеПубликувано: 01 окт 2011, 18:51 
Извън линия

Във връзка с протеклите напоследък събития предлагам:
1. Математикът, викнал потока и групата на lapoki в 8 часа сутринта (как може такова нещо! ) да се уволни незабавно!!
2.Тези, които правят разписанието и са ангажирали lapoki цял ден - също.
3. Строителите и архитектите, построили 1 и 10ти блок на такова голямо разстояние да се издирят и накажат.
4. Преподавателите, сливащи часовете - последно предупреждение за уволнение.

:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Нагоре
МнениеПубликувано: 01 окт 2011, 19:54 
Извън линия

Hans написа:
Във връзка с протеклите напоследък събития предлагам:
1. Математикът, викнал потока и групата на lapoki в 8 часа сутринта (как може такова нещо! ) да се уволни незабавно!!
2.Тези, които правят разписанието и са ангажирали lapoki цял ден - също.
3. Строителите и архитектите, построили 1 и 10ти блок на такова голямо разстояние да се издирят и накажат.
4. Преподавателите, сливащи часовете - последно предупреждение за уволнение.

:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Абсолютно, как може такова нещо ....

Нагоре
МнениеПубликувано: 02 окт 2011, 13:06 
Извън линия
Потребителски аватар

Архитектите, проектирали първи блок, бих ги наказал заради липсата на асансьори :D :D :D

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 38 posts ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 Следваща

Всички времена са UTC+02:00