ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 20 ное 2017, 17:09

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 33 posts ]  Отиди на страница 1 2 3 Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 06 сеп 2010, 21:51 
Извън линия

Студентското кредитиране е вече факт! За съжаление медиите ни пак не отразиха новината както трябваше и съответно останаха много въпроси какво точно ще представлява това кредитиране, кой го отпуска, при какви условия и какво трябва да направим, за да го получим. Ако ви интересува Студентското кредитиране можете да видите http://www.StudentskiCredit.com. Има качена цялата информация за кредита, закона, договорите, какво трябва да направите, за да го получите и т.н. Надявам се да ви свърши работа

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 06 сеп 2010, 23:31 
Извън линия
Потребителски аватар

Чудесен начин да задлъжнеем и банките да ни ощастливяват още преди да започнем да имаме сигурни доходи!

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 06 сеп 2010, 23:38 
Извън линия

Кой колкото акъл има - такива ги прави. Ако има акъл да ги изплати - защо да не си подсигури образованието. Ако няма акъл - защо да не задлъжнее? :lol:
Сега не зная и ме мързи да гледам, защото ми е и безполезен такъв кредит, но едно време имаше уловка, че може да се плащат само такси с това и уредбата на студентския кредит се смяташе за крачка към изцяло платено образование, сега не зная...

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 06 сеп 2010, 23:43 
Извън линия
Потребителски аватар

hahaha написа:
Кой колкото акъл има - такива ги прави. Ако има акъл да ги изплати - защо да не си подсигури образованието. Ако няма акъл - защо да не задлъжнее? :lol:
Сега не зная и ме мързи да гледам, защото ми е и безполезен такъв кредит, но едно време имаше уловка, че може да се плащат само такси с това и уредбата на студентския кредит се смяташе за крачка към изцяло платено образование, сега не зная...

И сега доколкото разбрах ще е така , защото имало индикации много студенти да предпочетата автомобилче пред таксата. :lol: :lol: :lol:

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 07 сеп 2010, 00:06 
Извън линия

Ами всъщност кредита покрива таксата за обучение. Само ако става въпрос за издръжка на дете, тогава се превеждат пари по вашата сметката

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 07 сеп 2010, 06:59 
Извън линия

I knew it!
...

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 07 сеп 2010, 10:03 
Извън линия

По-добре така, от колкото да имаме професия "Студент" и да се източват парите с ниска лихва! Според мен тези пари трябва да си отидат по предназначение, т.е. за реално образнование, така че е по-добре, че поемат само таксата за обучение. Иначе като се има предвид, че не се иска поръчител и че няма банката да звъни на родителите и да ги занимава с кредита на дедето им, всеки може да си изтегли кредита, да си плати таксата и да не казва на техните :D Така пак ще му дадът пари и ще си купи каквото иска

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 07 сеп 2010, 11:17 
Извън линия
Потребителски аватар

murlio написа:
По-добре така, от колкото да имаме професия "Студент" и да се източват парите с ниска лихва! Според мен тези пари трябва да си отидат по предназначение, т.е. за реално образнование, така че е по-добре, че поемат само таксата за обучение. Иначе като се има предвид, че не се иска поръчител и че няма банката да звъни на родителите и да ги занимава с кредита на дедето им, всеки може да си изтегли кредита, да си плати таксата и да не казва на техните :D Така пак ще му дадът пари и ще си купи каквото иска

Стига подкукуросва хората, бе ей! Кредит се тегли само в краен случай ако вашите не могат да си позволят да ти помогнат с плащането на наемите и живота. Как пък няма да изтегля кредит само за да се правя на независим и голям...много такива вече плакаха.

Вън от форума с глупавата ти рекламна кампания!

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 07 сеп 2010, 15:38 
Извън линия

Разбирам, че има недоволни хора, нормално е. Все пак не може само да искаме и нищо да не правим по въпроса! Аз лично съм щастлив, че това кредитиране стартира и то точно по този му начин, защото одавна го следя и знам какво беше преди 2 години. Преди 2 години гласуваха закона за студентското кредитиране, но никоя банка не подписа типовия договор. Тази година измениха закона и направиха нов типов догор и честно казано условията са супер в сравнение с това, което беше заложено в предишния.
Идеята на сайта за студентско кредитиране е не да продава кредити или да принуждава хората да правят каквото и да е, а просто да има едно неутрално място, на което да е качена цялата информация, засягаща този вид кредит.
Наясно съм, че има хора, които са против този кредит, но също така има хора, които разчитат на това финансиране, но нямат пълната информация. В сайта на МОМН е качена някаква част, в сайта на банките е качена друга част, трети неща изобщо липсват, а хората имат въпроси, на които няма кой да отговори.
Всеки има право да критикува, но се замислете, че не сте единствените с мнение и нужди! Ако не ви харесват условията, недейте само да критикувате или поне не към мен. Нито съм писал закона, нито съм някоя банка, която си налага условията! Ако наистина искате да промените нещо за добро, направето го по друг начин и всички ще са ви благодарни. Аз лично харесвам условията по кредита и за това съм предприел съответните действия.

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 07 сеп 2010, 20:07 
Извън линия

murlio написа:

murlio написа:
Разбирам, че има недоволни хора, нормално е. Все пак не може само да искаме и нищо да не правим по въпроса! Аз лично съм щастлив, че това кредитиране стартира и то точно по този му начин, защото одавна го следя и знам какво беше преди 2 години. Преди 2 години гласуваха закона за студентското кредитиране, но никоя банка не подписа типовия договор. Тази година измениха закона и направиха нов типов догор и честно казано условията са супер в сравнение с това, което беше заложено в предишния.
Идеята на сайта за студентско кредитиране е не да продава кредити или да принуждава хората да правят каквото и да е, а просто да има едно неутрално място, на което да е качена цялата информация, засягаща този вид кредит.
Наясно съм, че има хора, които са против този кредит, но също така има хора, които разчитат на това финансиране, но нямат пълната информация. В сайта на МОМН е качена някаква част, в сайта на банките е качена друга част, трети неща изобщо липсват, а хората имат въпроси, на които няма кой да отговори.
Всеки има право да критикува, но се замислете, че не сте единствените с мнение и нужди! Ако не ви харесват условията, недейте само да критикувате или поне не към мен. Нито съм писал закона, нито съм някоя банка, която си налага условията! Ако наистина искате да промените нещо за добро, направето го по друг начин и всички ще са ви благодарни. Аз лично харесвам условията по кредита и за това съм предприел съответните действия.

Колко е една такса и живее ли се с тези пари цял семестър, хайде не приказвай глупости. Това е само за крайно нуждаещи се, които пък могат да ползват социални помощи и пак да си платят таксата от тях, като стипендия на пример. Която не е ясно, дали ще имат право да получават, ако са теглили кредит. Хайде стига приказва глупости, да не си в Маркетинг отдела на някоя банка? Кажи си коя, направо да ходим да ви нахраним в офиса ви.

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 07 сеп 2010, 20:27 
Извън линия

За съжаление има "крайно нуждаещи се" както ги определяш ти, но дори не мисля, че това е правилно да се каже. Има студенти, които идват от други градове, плащат квартира, нямат време за работа, защото трябва да присъстват на лекции и съответно родителите им поемат обучението им и като цяло прехраната. А замислял ли си се на някои родители какво им е в момента, като постоянно на всякъде има съкращения, намаляват заплати и т.н.?
Може ти конкретно да нямаш нужда, но се замисли че не си единствения студент. Още повече има студенти с деца, които може да ги интересува издръжката на детето им докато учат. Не знам до колко си запознат със закона за студентския кредит, но той поема и издръжката на детето на студента!
Ако кредита не е за теб, добре, но нека всеки сам прецени за себе си.
И не, не съм от маркетинг отдел и единственото общо, което имам с банка е, че имам кредит. Още повече нито 'подкукуросвам" някои да взима кредит, нито карам някои да върши каквото и да е било. Просто споделям за тези, които ще имат нужда от това и се нуждаят от повече информация. Информация, която много трудно могат да намерят в сайта на МОМН или от служител в която и да е банка.

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 07 сеп 2010, 20:32 
Извън линия

murlio написа:
За съжаление има "крайно нуждаещи се" както ги определяш ти, но дори не мисля, че това е правилно да се каже. Има студенти, които идват от други градове, плащат квартира, нямат време за работа, защото трябва да присъстват на лекции и съответно родителите им поемат обучението им и като цяло прехраната. А замислял ли си се на някои родители какво им е в момента, като постоянно на всякъде има съкращения, намаляват заплати и т.н.?

Ти си маркетингов агент - няма начин. Разобличен си. Съчиняваш си.
Аз какви времена съм прекарал като студент и като ученик преди това - ти сигурно не си и чувал за тях. След 7-и клас пътувам за да уча по други градове а това с нямането на време за работа е чисто и просто мързел!

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 07 сеп 2010, 20:45 
Извън линия

Освен че гледаш на нещата само от твоята гледна точка и грам не се замисляш, че на другите хора нещата могат да им се случват по друг начин... какъв ти е точно проблема с това кредитиране? Като не е за теб - не се занимавай! Не разбирам защо не оставиш другите хора да си преценят сами за себе си, а трябва да решаваш вместо тях, Хоумс?

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 07 сеп 2010, 21:09 
Извън линия
Потребителски аватар

7% лихва .. аз примерно ще си взема такъв кредит =]

рано пиле, рано пееш,
рано пиле, рано пееш,
рано пушиш, рано спичаш

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 07 сеп 2010, 21:13 
Извън линия

Ако имаш някакви въпроси - пиши :)

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 33 posts ]  Отиди на страница 1 2 3 Следваща

Всички времена са UTC+02:00