ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 19 ное 2017, 23:47

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 10 posts ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Време за готвене
МнениеПубликувано: 10 юни 2015, 11:04 
Извън линия

Здравейте,

Едва ли всички разчитаме на пълния сак с храни, с който ще ни изпратят близките да се учим на отдалечено място за продължително време. Има и период, в който сигурно паричките свършват и нямаме възможност да се храним винаги навън. Ето защо мнозина правят първите си стъпки в кулинарията, опитвайки да сготвят първоначално нещо простичко. Така с времето ставаме все по-добри и готвенето започва да създава удоволствие, както у самите нас, така и в нашите гости, опитали нашият пореден специалитет.

Още повече една жена трябва да задоволи потребностите на един мъж, като както знаете, любовта на мъжа първо преминава през стомаха му. После става определено по-лесно за останалото! :) А ако един мъж се научи да готви, ще има едно допълнително предимство пред останалите, с което ще впечатли може би бъдещата си съпруга или просто приятелка за една нощ.

Ето защо отварям една, надявам се полезна тема за всички, в която може да се обсъжда и тази неотменна част от ежедневието ни, а именно готвенето или т.н. доставяне на организма на необходимите хранителни вещества, от които има нужда.

Споделям и едно линкче към кулинарен сайт, който със своите препоръки и множество рецепти, ще ви помогне да се впуснете в предизвикателството на кулинарията и готварството - http://gotvarstvo.net - Вашият кулинарен помощник!

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 юни 2015, 18:23 
Извън линия

Съгласен съм, че е добре човек да умее да готви. Но само като вметка - в Студентски е бъкано от столове, кой от кой по-евтин и по-разнообразен. Особено ако времето ти е кът, столът е перфектният избор - за без пари се наяждаш, даже съдове няма да миеш.

Нагоре
МнениеПубликувано: 11 юни 2015, 18:53 
Извън линия

Велинов28 написа:
Съгласен съм, че е добре човек да умее да готви. Но само като вметка - в Студентски е бъкано от столове, кой от кой по-евтин и по-разнообразен. Особено ако времето ти е кът, столът е перфектният избор - за без пари се наяждаш, даже съдове няма да миеш.

:) аз съм на същото мнение, пък и да не мирише на манджа дома Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 яну 2017, 20:30 
Извън линия
Потребителски аватар

Тъй като вече не се прибирам много често вкъщи, а ми писна да ям купешка храна и всякакви вредни храни, реших да започна да си готвя. Днес за първи път готвих в общежитието. Приготвих си винен кебап по тази рецепта http://nahrani.me/recepti/vinen-kebap-s-oriz . Стана по-хубав от този, който мама приготвя. :-D

Нагоре
МнениеПубликувано: 29 яну 2017, 10:27 
Извън линия
Потребителски аватар

Хубаво е да се храниш с домашно приготвена храна. Аз още от 1 курс си готвя, много рядко се случва да си купя нещо.

Нагоре
МнениеПубликувано: 06 фев 2017, 19:55 
Извън линия

Винаги има прости и лесни рецепти, които можеш да приготвиш дори в общежитието или квартирата. Една хубава супичка винаги е по-добра от закуски навън, а и е по-евтино в края на краищата. Аз си правя и гювече на котлон. Само не включвайте котлона на максимум и никога не слагайте гювечето на горещ котлон. Иначе вътре слагаш каквото имаш - парче сирене, консерва домати, консерва грах, един кренвирш, едно яйце и малко подправки и става направо супер.

Нагоре
МнениеПубликувано: 07 фев 2017, 13:44 
Извън линия
Потребителски аватар

Аз доста често си правя спагети и омлети.

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 май 2017, 13:57 
Извън линия

Много обичам сладко и определено повече ми се получават сладкишите :) Харесва ми да правя ето тази интересна пица https://www.nestlechoco.bg/recepti/shokoladova-pitsa страхотно съчетание от двете ми любими неща пицата и сладкото :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 17 юли 2017, 16:45 
Извън линия
Потребителски аватар

Тъй като в общежитието ми има тераса, реших, че е крайно време да си поръчам грил скара. Възползвах се от промоцията на https://vibe.bg/vlagoustoychiva-gril-skara-royalty-line . Със скарата приготвям всякакви зеленчуци и меса, стават много лесно и вкусно.

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 юли 2017, 14:49 
Извън линия
Потребителски аватар

Много е удобно с такава скаричка. Почти всичко може да приготвяш на нея.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 10 posts ] 

Всички времена са UTC+02:00