ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 22 сеп 2017, 16:35

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 18 posts ]  Отиди на страница 1 2 Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 18 мар 2014, 12:18 
Извън линия

Здравейте!
Това е едно отворено писмо, до всички недоволни от системата , честни смели и любознателни хора стремящи се към истината. Казано е "истината ще ви направи свободни" и точно заради това , за да не сте такива, тя умишлено се укрива. Трябва да се знае , че истината е само една , докато формите на лъжа са две, когато се вярва в лъжа , и когато не се вярва в истината! Мога да засегна безброй много теми, но предпочитам да ви просветя в неща който ще ви направят енергийно независими. Всички вие плащате сметки за ток , а когато ви се налага да пътувате, зареждате гориво , или плащате скъпи билети включващи цената му. Едва ли някой от вас не е чувал за двигатели работещи с вода, водородни клетки, студен синтез и подобни технологии, и не се е запитвал защо ги няма на пазара. Вярно е , шепа хора държат в ръцете си добивът на фосилните горива и атомната енергетика, и нямат интерес в икономиката и бита да навлизат безплатните енергии. По страшното в случая е , че светът се държи в невежество, нито един принцип на система за свободна енергия не съществува в учебниците.Те са празни! Имам база за сравнение , и мога да твърдя , че ако се съберат всички знания от учебниците , то те не надхвърлят и половин процент от възможните. Жалка картинка! Доброто в случая е , че останалите 99.5% от знания съществуват! Това са "НОВИ" добре забравени "СТАРИ" знания , който пазя повече от 35 години , и мисля , че е време малка част от тях да станат достояние на хората. Сега , ако ме попитате защо чак сега ? Ще ви отговоря , "всяко нещо с времето си". И защо само малка част? Защото това е часта която неразумните и бездуховни хора не могат да използват за моменталното си самоунищожение! Ако все пак ви се съди , осъдете Римската империя която затри Архимед , или тълпата тъпаци които с керемидки одраха Хипатия и изпепелиха Александрийската библиотека. Без тези два факта светът отдавна би бил друг. Нека сега да оставим опасните енергии да почиват , и да се запознаем с нещо безвредно , като лоста на Архимед и Шумерското колело! Да точно така да се запознаем , защото в 21 век ги ползваме почти навсякъде, но не ги познаваме! Интересно ми е какво вие можете да ми кажете за лоста и за колелото? Навярно , че лостът е от първи и втори род , а колелото преобразува триенето във въртеливо движение. Има ли още нещо което да знаете? Май не ! Това е всичко написано в учебниците по физика , което ви се позволява да знаете! Да, все още не е написан учебник в който да можете да прочетете , че лостът е система която създава своята функция! ( ФУНКЦИЯТА , тя въобще не фигурира в учебниците, споменава се само като функция на множеството) Функцията е явление произлизащо от друго явление! В лоста деистват 4 различни сили! Две който натоварват по рамената , и две противоположни които противодеистват в опората! Обяснено с думи прости , ако вземем лост с равни рамена и го натоварим в двата края с по един килограм , то той ще е в равновесие, но напрежението което ще изпитва няма да е 2 а 4 кг ,ако не взимаме в предвид и част от собственото му тегло. Към натоварването прибавяме и функцията (противодеиствието) която по своята същност е ТЯГА!!! Точно така ТЯГА!!! Който се съмнява да опъне лък , и вместо да пусне стрелата , да пусне лъка ;))) на мига ще схване ИСТИНАТА. Много може да се изпише по темата , само за лоста трябва отделен раздел , който , накрая ще заприлича на отделен учебник. По важното в случая е , че на базата на тези знания , ще се сложи край на безумието в икономиката и бита! Икономика основана на знанието! Крайно време е да престанете да гледате на лоста , като на тояга ! Един основен закон твърди , че енергия не може да се създава! ОК! Няма да го оспорвам , но мога простичко да добавя " ПРИ ЛИПСА НА СИСТЕМА" Такива системи съществуват и някой от тях (механичните, би било по точно да се нарекат машинни, защото всичко е механика) се създават с помощта на добре НЕпознатия ви лост. Сега ПОДСКАЗВАМ по същество. Ако искаме да си направим машина за вечно движение , то най опростената такава система е мотор-генератор , в която ползваме стандартен генератор, и малко изменяме мотора , с помощта на лоста , удвояваме мощността. Как? В обикновен електромотор роторът работи като специфичен лост натоварен по двете рамена перпендикулярно, в този случай и противодействието в центъра на оста е противоположно , и се анулира . Тоест функцията на лоста е равна на нула. За да се ползваме от функция на мястото на един , поставяме два ротора, два пъти по малки, от страните си към статора работят като нормалния ротор , а помежду си да се отблъскват, и получаваме две двойни функции, работещи в една посока . Усилието (тягата) който имаме 4 ка в средата на рамото, тоест 2ка в края му . Подаваме на генератор , самозахранваме мотора ,изваждаме топлинните разходи и имаме изходна мощност приблизително 1 ца екологично чиста енергия. За тези които ще се опитат да ме оборят на тема обороти, малък бонус по механика ( малка магия от квантовата физика) Колело което се търкаля в двойно по голямо , извършва само един оборот ! И ако отбележите полюсите в който се допира до колелото и неговия център , то те винаги се движат в права и на кръст! (теория на кръст) Колкото до системата която ви описвам , трябва да ви кажа , че могат да се направят десетки да не кажа стотици подобни. Например някой може да иска да раздвижи (да качи лост върху лост) оригиналния ротор, да възможно е и ефекта е същия , но е малко по сложно за изработка. Какво още трябва да се направи , вие няма как да забележите, но по голямата част от сега съществуващите превозни средства преодоляват и едно невидимо противодействие . Колелото което не познавате , освен своите , притежава и функциите на лоста , при единичното колело те са едни , при двойното са различни . За пример нека да ви дам най простото превозно средство велосипеда. При него функциите на централното и на задното движение свързани с верига, си противодействат , заради което се изисква и повече усилие за движение. Сега когато знаете за това противодействие , как бихте се отървали от него? И идея си нямате , знам . Аз бих изхвърлил веригата! На централното движение бих поставил зъбчата маслена помпа , и същата такава като хидромотор на задното движение, поставени правилно освен , че не си противодействат , те и създават тяга два пъти усилието. При минимум усилие , максимум скорост. Хидравликата е другото което задължително трябва да познавате. Аз я наричам обратен лост , и си е така, с нея може да се обръща движение без противодействие . За тягата вече казахме . Другото ценно при хидравликата е , че веднъж приложено усилие може да се умножава в пъти.
С наученото до тук можете да си изработите тягов генератор пригоден за всички видове транспорт , включително космически . (летяща чиния) До всички който дочитате тези редове , имате моите поздравления , вашите знания с малко надхвърлят единият процент ! Разбира се написаното до тук , се доказва и от математиката.
Сега съм сигурен , че на много от вас в главите а и на езика ви е , ми като си толкова сигурен във всичко което казваш , защо до сега нищо не си направил? Веднага отговарям , между мен и вас има една малка но значителна разлика , ако погледнем в бял лист , за вас той е празен , а аз мога да го прочета . Аз гледам на света по друг начин , и го виждам различно от вас. Вие спите! Знам какво точно знам , и не ми е необходимо да доказвам на никого нищо ! На вас подобни технологии , са ви жизнено необходими , за мен са "остарели, примитивни " аз бих правил други , но уви.Честно казано на мен от физика и математика отдавна ми се гади и гледам да ги махам от главата си. Живот и здраве , ако утре не се разкашлям , и не гушна китката , и при положение , че този свят започне да ми харесва , мога да ви разкажа и за машините на времето , там процентите са много, уверявам ви. Желанието ми е информацията от това писмо да достигне до колкото се може повече хора . Не променяйте съдържанието , препращайте го ! Който може и има желание , нека го преведе и препрати. По написаното до тук , приемам да съм консултант.
Мои тел 0879 26 62 29 Ивелин Иванов
На всички здраве и късмет!

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 мар 2014, 21:00 
Извън линия
Потребителски аватар

Quote:
[...] ако погледнем в бял лист , за вас той е празен , а аз мога да го прочета . Аз гледам на света по друг начин , и го виждам различно от вас. Вие спите! [...]

Във всяко населено място има по един откривател на вечния двигател. В големите градове са по един на квартал. Сега навлизат и в интернет пространството. Преди няколко месеца друг Ваш колега ни осведоми за неговия вечен двигател.

Само че в интернет е по-трудно да се докажат теориите пред широка аудитория, отколкото в местната кръчма пред тесни специалисти.

Нагоре
МнениеПубликувано: 19 мар 2014, 22:34 
Извън линия

Че ги има , има ги , въпроса е защо са по кварталите а не в институтите?

Нагоре
МнениеПубликувано: 20 мар 2014, 00:51 
Извън линия
Потребителски аватар

"По написаното до тук , приемам да съм консултант.
Мои тел "

А може би колегата си търси косвено спонсор, тоест някой, който да реши, че това, което е написал, е абсолютна истина и да реши да го прави със свои средства и ако успее, теорията на господина да се потвърди, ако не, не е той виновен, не са негови вложенията.

И, между другото, едно отклонение, знаете ли как се прави вечен двигател според един индивид, чието име и местоположение нямат значение? Еми много просто, слага се на входа на веригата един диод, който да пуска ток само към веригата, слага се и един съпосочен на нулата, за да не може токът да излезе, пуска се ток, съединяват се фазата и нулата, токът не може да излезе (заради изолациите на кабелите) и - воала - вечен трептящ кръг! Това в сферата на шегата, разбира се. ;)

Нагоре
МнениеПубликувано: 20 мар 2014, 14:27 
Извън линия

Написано е точно и ясно "вие спите" !!! Спете си , все някой може и да се пробуди. Листи и химикал ли нямате , или ви е трудничко да си нарисувате няколко кръгчета и да поразсъждавате?
Честита ви пролет ;))) и добро утро!

Нагоре
МнениеПубликувано: 21 мар 2014, 00:41 
Извън линия
Потребителски аватар

Честита пролет! Колега, по никакъв начин не отричам, че има свободни енергии и начини за използването им. Много пъти съм мислил варианти как би могло. Много ми е интересно да видя скица на това, което имаш предвид, тъй като обясненото ми звучи сякаш бъркаш тяга с прътови усилия при натиск. Надявам се да греша. Доколкото разбрах, може би аз не съм разбрал, искаш да кажеш, че ако взема една тръба от железарията и я поставя като уравновесен лост и я натоваря от двете страни с тежести, да кажем 2 кила, то ще имаме тяга, която ще е 4 кила. по какъв начин тази тръба ще ни помогне да произведем ток? И колко кръгчета трябва да нарисувам на един лист, с пергел или с монетка, за да провидя истината? И защо човек, който иска да отвори очите на народа, не говори точно и ясно, а се изразява месиянски, неясно и неразбрано за неща, които, ако са така действително, могат да предизвикат научна и чисто битова революция? Искам да видя скица на това, което разказваш, както и, може би, видео на това как произвеждаш ток по този начин, тогава, обещавам ти, го пускам в серийно производство, щом това на теб е под нивото. :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 21 мар 2014, 11:08 
Извън линия

Добро утро колега !
Всичко необходимо е споменато в писмото , но явно ти и други като теб , не разбирате от къде да започнете. ОК и тук помагам. Не е необходимо да се охарчвате по железариите , вземете си листи , линийка , химикал , пергел и да започваме . Начертайте лост натоварен по рамената да приемем с по килограм . Написал съм , че в лоста действат ЧЕТИРИ отделни сили , нека да ги разгледаме . Килограмът който натоварва едното рамо , неговото противодействие в опората , килограмът който уравновесява лоста и неговото противодействие. В случая лостът е прав и двете противодействия работят в една посока , тоест се сумират ! Функцията тук не е 4 а 2 кг . 4 кг трябва да е здравината на лоста . Произлизащата функция е равна на пораждащата я ! Това не са пълни глупости , така ,че да преминаваме към доказателствата . В употреба влиза пергела . Затваряме нашия лост като диаметър на окръжност , и получаваме колело . Опората става ОС. По продължение на диаметъра от двете страни начертаваме още два кръга , и приемаме , че това са три зъбчати колела , който предават въртеливо движение . " прътовото усилие" в оста на нашето колело се превърна в сумирана тяга, работеща в посока перпендикулярно на диаметъра. За да си докажем че силите са 4 , и че тягата има посока , взимаме едното колело и го завъртаме примерно на 90 градуса спрямо оста на нашето. Функциите (тягата) се разделят , втората запазва посоката си , четвъртата се завърта . В писмото е написано , само на лоста и на функцията му им се полага цял раздел . Чертайте и умувайте , схванете ли това , сте готови за още!!!
За сега наздраве!

Нагоре
МнениеПубликувано: 21 мар 2014, 21:13 
Извън линия
Потребителски аватар

Добре, де, да приемем, че това тръгне и зъбните колелета се завъртят. Тогава твоят лост няма ли да се деформира при по - продължително въздействие със сили от двете му страни, понеже, ако съм те разбрал правилно, искаш да използваш един вид пружинен ефект на прът, който, според дефиницията за прът може да се деформира само по продължението си, минимално на огъване. Ако го прегънеш, ще се счупи. Ако използваш лайсна за лост или някаква греда, ще се деформира/изкриви, тъй като материалите, които носят на механични натоварвания, са пластични. Да продължим с това, че зъбните колела са там явно, за да завъртят нещо и това нещо да произведе енергия. Това нещо също има маса, тоест трябва и то да се завърти от пружинния ефект на твоя лост. Да продължим с това, че, по вид действието, което описваш, е по същност механично трептение, а в природата всяко такова е затихващо. Тоест, за да го направиш константа, ти трябва по някакъв начин да внесеш външна сила, която да продължава да огъва лоста, тъй като в противен случай, пак казвам, да приемем, че това тръгне, в момента, в който се уравновеси лостът, механизмът ти ще спре. А в природата всяко нещо се стреми към най - малкото съпротивление и натоварване, стреми се към покой. Ако го приемем за теоретичен или идеален модел, представи си с колко тона трябва да го натовариш това чудо от двете страни така, че да произведеш достатъчно тяга, тъй като за завъртане на един мощен генератор се изисква създаване на голяма сила, много килонютони, трябва да се осигури добър въртящ момент на тази турбина и да се поддържа постоянен. Сега пак се върни, раздели на 2, на 4, ако щеш, и прецени колко тона трябва да окачиш да се кламбучка на всяко рамо на твоя лост, отиди в таблиците на съпромата, оразмери си една греда, която може да понесе такова динамично натоварване на подобна тежест, внеси външното въздействие за поддържане константа трептенето на системата ти, прецени, че тази греда трябва да е от някакъв метал и си представи, гледайки размерите, как по - точно ще огъваш подобно нещо, без то да се деформира, колко време би издържало и на какви основи трябва да се постави? Дори теоретично сам за себе си да си си доказал при някакви идеални условия, че теорията ти е вярна, прецени, че работим с реални материали, притежаващи здравина, различни специфики и те не са идеални, деформират се и прочее. Дори да не съм те разбрал правилно и това чудо да си седи статично там и отнякъде да се взима тяга, в един момент гредата ти отново под голямата тежест ще се деформира, различните процеси по материала ще й променят характеристиките, пък и това би било еквивалентно на това да сложиш една търбина, запъната на стоманената подпора на мост и да чакаш да потече ток. Не става, нали? :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 22 мар 2014, 09:35 
Извън линия

:-D Спи си колега , спинкай си , на никого не пречиш ! На практика , не чист а изписан лист не можеш да прочетеш (разтълкуваш). Не разполагам с неограничено време , но ще продължа да преглеждам и този форум , надявайки се някой да схване изложеното до тук , и да има желание да научи още . :idea:

Нагоре
МнениеПубликувано: 22 мар 2014, 16:41 
Извън линия
Потребителски аватар

Ако действително желаеш да просветлиш спящите си колеги, говори по - ясно, колега. Пък и нали знаеш, в спора се ражда истината. За свободната енергия, нещо, което не си описал, но е докуметирано, има данни още в древни времена. Археолози са изваждали лампи, които светят без източник на напрежение, от пирамидите в Египет, в момента, в който ги отворили, угаснали и повече не се запалили. Ето ти още една тема за размисъл. Пък и нали знаеш, ръкописите не горят. Може би истината е в някой такъв, а ние само разменяме теоретични обосновки и спорим. :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 23 мар 2014, 13:53 
Извън линия
Потребителски аватар

drazgata написа:
Написано е точно и ясно "вие спите" !!! Спете си , все някой може и да се пробуди. Листи и химикал ли нямате , или ви е трудничко да си нарисувате няколко кръгчета и да поразсъждавате?
Честита ви пролет ;))) и добро утро!

Като е точно и ясно защо не го напишеш като НОРМАЛЕН човек с формули и дименсии ?
Тогава истината към която толкова се стремиш ще лъсне на яве, но не знам дали ще ти хареса :mrgreen:

Нагоре
МнениеПубликувано: 23 мар 2014, 15:05 
Извън линия
Потребителски аватар

кво му се връзвате на тоя ? Периодично се появява пуска някакви объркани теми от сорта вечен двигател, черна материя и коли на вода и обезателно си пише телефона. Не ми се рови да търся предишните теми на които е автор. Даже и аз му се вързах да му обяснявам къде греши ама с грамофон не може да дискутираш. Яко го пере шизофренията ...

Нагоре
МнениеПубликувано: 23 мар 2014, 17:35 
Извън линия
Потребителски аватар

drazgata написа:
взимаме едното колело и го завъртаме примерно на 90 градуса спрямо оста на нашето. Функциите (тягата) се разделят , втората запазва посоката си , четвъртата се завърта . В писмото е написано , само на лоста и на функцията му им се полага цял раздел . Чертайте и умувайте , схванете ли това , сте готови за още!!!
За сега наздраве!

Тоест добавяме външна сила и цялата скалъпена теория отива подяволите :-D
Това с този телефон или е някаква измама или този е недоучил механиката, но е чел някакви измислици и се е вдъхновил да пише още измислици.
Нещо се обяснява с точни формули и схеми. Интересно ми е какво разбираш под понятието "тяга" и за функция на какви променливи пишеш?

Нагоре
МнениеПубликувано: 25 мар 2014, 15:26 
Извън линия

Браво на човека ! Аз от от кога се чудя как да станем енергийно независими от Русия.... Ето го факира койте ще реши проблемита на страната... Освен ако не е супер голям боклук и откаже, оставяйки народа Български да гине в мизерия.... И ако реши да се позанимаваме с твойте писания на практика, ще ни бъдеш консултант, така ли ? http://iconomicabg.blogspot.com

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 ное 2015, 21:15 
Извън линия

...здравейте господин Иванов...името ми е Веселин...снощи се обаждах се на този номер но човека отсреща ми каза че няма такъв ...интересувам се от това,което казвате и бих желал да поговоря с вас поне за малко ако е възможно...изпратих и покана в скайп...ще се радвам да мога да поговоря с вас...ще се радвам ако поне ме изслушате...благодаря...

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 18 posts ]  Отиди на страница 1 2 Следваща

Всички времена са UTC+03:00