ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 18 авг 2018, 03:36

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 16 posts ]  Отиди на страница 1 2 Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 15 авг 2013, 20:42 
Извън линия
Потребителски аватар

Абе може ли някой да сподели впечатленията си от общежитията,че ми предстои живуркане там и някой друг съвет няма да ми е излишен.
Вярно ли им казват Алонсо ? :-D
Какво представляват като обзавеждане?Какви са условията?Колко сгради са?Колко етажа? Има ли Wi-Fi?Имат ли тераси?
Как е като спокойствие?
Абе въобще ако ви се занимава кажете ВСИЧКО което ги засяга,ще го прочета с интерес. :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 22 авг 2013, 10:58 
Извън линия
Потребителски аватар

Здравей приятелю. Първо поздравления за добрият избор на университет и град за живеене. Сега като старо куче прекарало 5 от най-хубавите си години в университета и общежитието ще ти отговоря на въпросите.

1. Казват се АОНСУ, но това е нарицателното им име останало от едно време, когато тук е било Академия за обществени науки и социално управление (АОНСУ) на бившата БКП.
2. Стаите са доста големи за общежитие, грубо около 20 квадрата с отделна баня и тоалетна. Обзавеждането е две легла, гардероб, бюро по цялото протежение на прозореца, 2 стола и евентуално секция, масичка и т.н., но това само в някои от стаите. Пода е теракот, банята си е нормална баня, но не очаквай някакъв лукс. До 3 етаж стаите са с алуминиева дограма. Като цяло общежитието е едно от най-добрите поне за мен в Пловдив.
3. Условията са чудесни. Пролетта и лятото си е жега особенно в стаите с южно и западно изложение. Обещжитието има топла връзка със стола и с 1 и 2 учебен корпус на университета. Това означава, че като станеш 3 и 4 курс и си някоя от специалностите във Факултета по електроника и автоматика ще си ходиш по пижама, тъй като 95 % от заниманията са им там. Общежитието е на много хубаво място на бул. Санкт Петербург точно срещу парк Лаута. Наблизо са МЕТРО, Карфур и т.н. Спирката на градския е точно отпред.
4. Сградата е една на 14 етажа. Наши студенти ползват и други общежития като това на Аграрния университет и на Медицинския университет, но за тях ако те интересува пиши на ЛС. АОНСУ си е само на ТУ и тук са само наши хора. Wi-Fi няма, но във всяка стая има безплатен LAN интернет. Не е кой знае какво, но за браузване е екстра. Терасите са големи, но са общи за етажа (стават много добри барбекюта на тях) :D По принцип общежитието е спокойно, но всичко зависи от комшиите и т.н.

Това е накратко, ако имаш някакви въпроси не се притеснявай да пишеш на ЛС, ще ти обясня всичко.

П.С. Еххх как ме подсети сега как ми домъчня за там :( :D

Нагоре
МнениеПубликувано: 26 авг 2013, 00:33 
Извън линия

Колега(вече сме колеги) аз искам да питам при записване какво трябва да кажа, че да ме сложат там. Казаха ми, че имало още някви общежития в края на града които били шит? Зайците как ги слагат със хора от техния курс или ? Има ли момичета :Д

Нагоре
МнениеПубликувано: 30 авг 2013, 18:13 
Извън линия
Потребителски аватар

angeto написа:
Здравей приятелю. Първо поздравления за добрият избор на университет и град за живеене. Сега като старо куче прекарало 5 от най-хубавите си години в университета и общежитието ще ти отговоря на въпросите.

1. Казват се АОНСУ, но това е нарицателното им име останало от едно време, когато тук е било Академия за обществени науки и социално управление (АОНСУ) на бившата БКП.
2. Стаите са доста големи за общежитие, грубо около 20 квадрата с отделна баня и тоалетна. Обзавеждането е две легла, гардероб, бюро по цялото протежение на прозореца, 2 стола и евентуално секция, масичка и т.н., но това само в някои от стаите. Пода е теракот, банята си е нормална баня, но не очаквай някакъв лукс. До 3 етаж стаите са с алуминиева дограма. Като цяло общежитието е едно от най-добрите поне за мен в Пловдив.
3. Условията са чудесни. Пролетта и лятото си е жега особенно в стаите с южно и западно изложение. Обещжитието има топла връзка със стола и с 1 и 2 учебен корпус на университета. Това означава, че като станеш 3 и 4 курс и си някоя от специалностите във Факултета по електроника и автоматика ще си ходиш по пижама, тъй като 95 % от заниманията са им там. Общежитието е на много хубаво място на бул. Санкт Петербург точно срещу парк Лаута. Наблизо са МЕТРО, Карфур и т.н. Спирката на градския е точно отпред.
4. Сградата е една на 14 етажа. Наши студенти ползват и други общежития като това на Аграрния университет и на Медицинския университет, но за тях ако те интересува пиши на ЛС. АОНСУ си е само на ТУ и тук са само наши хора. Wi-Fi няма, но във всяка стая има безплатен LAN интернет. Не е кой знае какво, но за браузване е екстра. Терасите са големи, но са общи за етажа (стават много добри барбекюта на тях) :D По принцип общежитието е спокойно, но всичко зависи от комшиите и т.н.

Това е накратко, ако имаш някакви въпроси не се притеснявай да пишеш на ЛС, ще ти обясня всичко.

П.С. Еххх как ме подсети сега как ми домъчня за там :( :D

Супер си направо!Точно и ясно ми обясни всичко,точно това ми трябваше.Разбрах,че има още сгради където са заниманията,много ли е разкарването до тях.Смисъл всеки ден в различна ли съм или как...
Има ли свободни места за паркиране по там?А има ли някакво игрище за футбол?
Нарочно не писах на лс,нека го има тук написано,че ако на някой му потрябва да не те занимава с лС-та.

Нагоре
МнениеПубликувано: 01 сеп 2013, 22:04 
Извън линия
Потребителски аватар

Първи и втори курс ще имаш занимания в т.нар. Трети и Четвърти учебен корпус (Ректората), които се намират на пъпа на Пловдив зад хотел Тримонциум и до Пловдивският университет. Разкарването до тях става с автобуси номер 18, 29 и 44, като спирката за тях е точно пред АОНСУ и отнема от 10 до 15 минути в зависимост от трафика. Пеша се стига за около 40 минути с нормална крачка по булевардите. Иначе това къде ще са Ви лекциите и упражненията ще се види на графика, който ще излезе една-две седмици преди началото на семестъра в Интернет на страницата на филиала. В АОНСУ и респективно пред Първи и Втори учебен корпус има два безплатни вътрешни паркинга само за студенти и преподаватели. На центъра около Трети и Четвръти учебен корпус вече почти всичко е Синя зона, но ако идеш рано сутрин има зад ПУ безплатни места за паркиране. Игрище за футбол има в АОНСУ (ех какви мачове ставаха), но не е кой знае какво. Даже и група имаме във Фейсбук, където преди време разцъквахме. Ако не ме домързи ще кача и някоя снимка от стаята ми преди време и от АОНСУ като цяло.

Нагоре
МнениеПубликувано: 04 сеп 2013, 16:21 
Извън линия
Потребителски аватар

"Резервирах" стаята.На третия етаж ще пребиваваме.Питаха ме дали искам ниски или високи етажи и щото ме тресе яко страх от високото,избрах ниски.
:D

Нагоре
МнениеПубликувано: 04 сеп 2013, 16:25 
Извън линия
Потребителски аватар

fena01 написа:
Колега(вече сме колеги) аз искам да питам при записване какво трябва да кажа, че да ме сложат там. Казаха ми, че имало още някви общежития в края на града които били шит? Зайците как ги слагат със хора от техния курс или ? Има ли момичета :Д

Направи като мен.Обади се на 032 659 799 и ще ти кажат всичко което те интересува.Така си уредих стаята с един приятел.
Жената е доста отзивчива и ще ти обясни всичко по общежитията.

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 сеп 2013, 12:33 
Извън линия

А някой има ли представа , дали може и за София за общежитията така да си уредиш по телефона ?

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 сеп 2013, 20:13 
Извън линия
Потребителски аватар

stzh написа:
А някой има ли представа , дали може и за София за общежитията така да си уредиш по телефона ?

НЕ може !

Нагоре
МнениеПубликувано: 07 сеп 2013, 13:27 
Извън линия

КОлеги да ви питам за Пловдив общежитията искат ли уверение от ТЕЛК, защото знам, че във София искат.
Датите за настанителните заповеди са 23-7 ?

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 сеп 2013, 12:35 
Извън линия
Потребителски аватар

Това което ще напиша се изисква за пловдивските общежития на ТУ,не знам дали се отнасят и за другите.
-Лична карта
-Бележка от Психо(изисква се от тази година)
-Такса(наем) за Септември и Октомви,и някякви 10 лв.
-2 снимки,може и да са различни,стига да сте вие на снимките :-D

Нагоре
МнениеПубликувано: 20 сеп 2013, 13:16 
Извън линия

Горе-долу колко е таксата за 2-та месеца?

Нагоре
МнениеПубликувано: 26 сеп 2013, 16:07 
Извън линия
Потребителски аватар

Отидох вчера,помотаха ме малко(2-3 часа).Оказа се,че объркали нещо със стаята и ни дадоха друга,в която още има човек и ще се настаним чак след като той/тя се изнесе.
Общежитието е скромно,но пък стаята е доста хубава.
Таксата за 1 месец е 70 лв,ама ще те накарат да платиш 10 лв някаква такса измислени и 6 дни от следващия месец.93 лв общо ми взеха.

Нагоре
МнениеПубликувано: 21 ное 2013, 13:56 
Извън линия

а условията в общежитията как се , смисъл отопление и т.н

Нагоре
МнениеПубликувано: 07 мар 2014, 23:02 
Извън линия

Време е да построят и още общежития в Пловдив :)

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 16 posts ]  Отиди на страница 1 2 Следваща

Всички времена са UTC+03:00