Басейна на ТУ

Moderator: Глобални Модератори

Fantom4e

Re: Басейна на ТУ

Post by Fantom4e » 31 Jul 2011, 16:16

А аз да питам за първи курс ако си можеш ли да пишеш физическо плуване.. и ако да пак ли се плаща и по колко часа ти е физическото :) благодаря предварително
:oops:

Nautilus

Post by Nautilus » 31 Jul 2011, 16:22

Fantom4e wrote:А аз да питам за първи курс ако си можеш ли да пишеш физическо плуване.. и ако да пак ли се плаща и по колко часа ти е физическото :) благодаря предварително
:oops:
Не виждам защо да не може да запишеш плуване, ако си първокурсник... И би трябвало да не се плаща - все пак това са редовни занятия по спорт. Вероятно трябва да си набавиш от онези гумени шапки де. И банският е задължителен. :lol:

За часовете вече никой не може да каже - през септември месец ще заработи ей този сайт, където всички студенти ще трябва да се запишат за спорт... Всеки студент спрямо собствената си програма (програмите ще са излелзи дотогава) трябва да реши в кои дни и от колко часа да има занятия по спорт.

Fantom4e

Post by Fantom4e » 31 Jul 2011, 16:32

Благодаря за отговора Nautilus :) а междодругото освен плуване какви други спортове могат да се пишат и предполагам само на един можеш да ходиш :) а къде точно се намира басейна :)

Nautilus

Post by Nautilus » 31 Jul 2011, 19:28

Fantom4e wrote:Благодаря за отговора Nautilus :) а междодругото освен плуване какви други спортове могат да се пишат и предполагам само на един можеш да ходиш :) а къде точно се намира басейна :)
И аз съм зайче, така че може да греша за някои неща. :D

Принципно за повечето факлутети трябва да имаш спорт два пъти седмично... Можеш да запишеш два различни спорта, а можеш да запишеш и един единствен спорт два пъти. Примерно... в понеделник ходиш на тенис, а в сряда - на плуване. Или: в понеделник на тенис и в четвъртък на тенис. Всичко зависи от програмата ти и от програмата на преподавателите по спорт.

Какви спортове има - отиваш в http://tu-sofia.bg/index.html -> Департаменти -> ДФВС (Департамент за Физическо Възпитание и Спорт). Там отгоре има няколко споменати спорта...

Ето някакъв списък със спортове, който сглобих от това, което пише в сайта, и това, което са споделяли колеги във форума:

Плуване, тенис на корт, тенис на маса, фитнес (за мъже/жени), баскетбол, волейбол, футбол, хандбал, ски, гребане, спортно катерене, фехтовка, планинарство, аеробика/каланетика.

Нещо се говореше и за йога, но нямам идея дали я има като спорт.

И сме малко оффтопик, предлагам да се преместим в тази тема.

dumboo

Post by dumboo » 02 Sep 2011, 13:00

Аз имам един такъв въпрос. Можеш ли ако си магистър първа година да се договориш с някой даскал по плуване, да идваш с бакалаврите или просто отиваш с тях и се скатаваш да не те проверят?

Sha-Darim

Post by Sha-Darim » 09 Sep 2011, 19:06

Моят въпрос е от колко часа работи басейна сутринта. Идеята ми е да си плувам рано сутрин, след това лекции и работа. Освен това някой ако може да каже освен плувна шапка и джапанки някакви други по - специални изисквания дали има (някой ми беше споменал, че банските задължително трябва да са слипове). И относно плащането... тези 4 лв., споменати по - горе, къде и на кого ги заплащам и има ли някакви карти (за един месец например или за три и т.н.).

Моля да ми отговори някой по същество, защото колегите над мен малко се отклониха от темата.

Благодаря предварително!

valeto

Post by valeto » 06 Nov 2011, 12:40

Ммм да, и аз се интересувам от това кои часове отваря басейна и кои са за свободно плуване. Нещо в главата ми се върти от 8:00 до 9:00 свободно и после от 17:00 до 20:00, но не съм много сигурен, пък и това беше отдавна :) .

silvena87

Post by silvena87 » 02 Oct 2012, 14:43

Хора, някой знае ли дали басейна вече е отворен след големия ремонт, който направиха през последните няколко месеца. Ако имате инфо за цените и часовете, просто ще е идеално. Благодаря!

RaDe0N*

Post by RaDe0N* » 02 Oct 2012, 22:09

Свободното плуване е след 17 или 17:30 ч. за бански изисквания надали има, а ако има сигурно е само за 1-2 курс по време на часовете им.
-"Векторите v,w,r правят дясно ориентирана тройка !"
-"Колеги колко лява е тая резба ?"
==================================================
calc
The COOL Google Chrome

silvena87

Post by silvena87 » 04 Oct 2012, 17:09

Да дам малко актуална информация- басейнът все още е затворен, ремонтът ще продължи поне още месец. Чичкото на входа каза да проверим отново през ноември.

RaDe0N*

Post by RaDe0N* » 04 Oct 2012, 20:11

Ми тия дето са записали плуване (гледам 480 бройки са), къде и кога ще плуват?
-"Векторите v,w,r правят дясно ориентирана тройка !"
-"Колеги колко лява е тая резба ?"
==================================================
calc
The COOL Google Chrome

tokercho

Post by tokercho » 08 Oct 2012, 19:02

RaDe0N* wrote:Ми тия дето са записали плуване (гледам 480 бройки са), къде и кога ще плуват?

И аз това се питам?Защото аз съм се записал 2 пъти плуване,а щом басейна е затворен няма да имаме спорт ли?
Специалност : Мехатроника

student91

Post by student91 » 21 Oct 2012, 19:06

Отиди и питай преподавателите при които си се записал,за да нямаш проблеми накрая.

totos

Post by totos » 23 Oct 2012, 22:48

някой знае ли дали може просто ей така да посетиш басейна и да си платиш, разбира се?
колко ще струва- някакви идеи?
Модератор: Подписът е редактиран (I.6)

Infernus

Post by Infernus » 24 Oct 2012, 16:31

totos wrote:някой знае ли дали може просто ей така да посетиш басейна и да си платиш, разбира се?
колко ще струва- някакви идеи?

последно беше 4лв. за студенти и 6 за не-студенти. след ремонта не се знае дали ще е толкова, но най-вероятно -- да

Post Reply