ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 15 окт 2018, 22:19

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 19 posts ]  Отиди на страница Предишна 1 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re:
МнениеПубликувано: 30 сеп 2011, 13:54 
Извън линия

Arti написа:
Стига сте мислили как да препишете! После се чудите защо образованието в БГ пападна на такова ниско ниво... Днес преписваш а утре като почнеш да работиш допускаш грешка след грешка..! И не ми се оправдавайте, че ученето е едно а работата друго. И за двете се полага труд от едно и също лице, така че си личи, кой колко разбира!

Абсолютно!

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 яну 2012, 01:23 
Извън линия

Абсолютно! Преписването на изпит е нещо, което трябва да бъде спряно или поне силно затруднено. Половината ми колеги преписват като побъркани на абсолютно всеки изпит и накрая имат по-добри оценки от тези, които учат... Е как после да учиш вместо да преписваш? Много неща така са опорочени в България, но според мен за преписването на изпит трябва да се помисли и самите университети да вземат мерки, защото ако се разчита на честността на студентите... Никога няма да спре да се преписва, да се мами и накрая на трудовия пазар у нас да е пълно с хора, нямащи си понятие от това, което са завършили.

Нагоре
 Заглавие: Re:
МнениеПубликувано: 10 яну 2012, 22:35 
Извън линия

Arti написа:
Стига сте мислили как да препишете! После се чудите защо образованието в БГ пападна на такова ниско ниво... Днес преписваш а утре като почнеш да работиш допускаш грешка след грешка..! И не ми се оправдавайте, че ученето е едно а работата друго. И за двете се полага труд от едно и също лице, така че си личи, кой колко разбира!

+1

Нагоре
МнениеПубликувано: 11 юни 2014, 08:43 
Извън линия

Много инетерсно защо всички казват, че преписването трябвало да бъде спряно ДА ТАКА Е, но не трябва ли да бъде спряно и платеното влизане на студенти с 3ки. Значи човека който има по 8 бона на семестър може да стане лекар с едвам вързана 3ка, а човека който се готвил 1 година (обикновено доста повече) и всеки път изкарва 5ца не влиза да учи, защото не иска да преписва и мама и тати нямат да му плащат по 8 хил. лева на семестър.
Защо образованието в техническия например не струва??? Може би това трябва да се замислим, защото има доста преподаватели пред пенсия, които все още живеят с динозаврите (нищо против тях, даже се прекланям пред повечето, но технологиите напредват, а методите и базата на преподаване са си все същите). Имам преподавател в момента който преподава в друг университет и е на доста високо ниво, беше завършил техническия университет (определено твърдеше, че базата от знания не са му придобити от там ) 8 години го късали по еди и същи предмет, докато накрая не сменили преподавателя с човек който да вземе рушвет и да мине. Въпросния преподавател е много уважаван и известен, затова няма да споменавам университета и името му, но ще го цитирам какво каза на една негова лекция : "Никога не бих записал детето си в подобен университет "
Като финал да кажа и моето мнение: Университетите са една голяма пародия, ако човек не седне на гъза си сам да научи каквото и да било определено университета не би му помогнал. Все пак мисля, че техническия а дори и др. университети не са за подценяване, но има редица дисциплини, които човек наистина не би ползвал в реалния живот и трябва да отдели внимание за истинските предмети към които има интерес и които ще са му в полза един ден. Аз съм на това мнение и когато имам да науча един куп глупости НА ИЗУСТ, които съм сигурен, че няма да ми потрябват тогава без никакви угризения ползвам микрослушалки.
Като заключение да кажа, че има и страшно страшно малко но добри и кадърни преподаватели, на които системата не е успяла да им попречи да бъдат такива каквито са.
Има ги навсякъде, та дори и в техническия :) (макар някой от тях "пенсионери"), заради които човек си струва да запише.
Attachment:
img-demo-940x438.jpg [177.62 KиБ]
Все още не е свален

Attachment:
img-demo-940x438.jpg [177.62 KиБ]
Все още не е свален

Прикачени файлове:
index.png [250.4 KиБ]
Все още не е свален
Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 19 posts ]  Отиди на страница Предишна 1 2