Кои са вашите любими преподаватели :: ТОП 10 :PPP

Moderator: Глобални Модератори

Post Reply
Rechtsradikal

Post by Rechtsradikal » 06 Feb 2008, 16:28

system_girl wrote:Аз слагам в списъка Цанева и Щъркова (и двете са по химия лекции/лаб)
Подкрепям за Цанева, водеше ни няква практика в края на 1ви курс ! Много е печена !
Whatever it takes !

Ultras 1914

Post by Ultras 1914 » 06 Feb 2008, 18:40

Rechtsradikal wrote:
system_girl wrote:Аз слагам в списъка Цанева и Щъркова (и двете са по химия лекции/лаб)
Подкрепям за Цанева, водеше ни няква практика в края на 1ви курс ! Много е печена !

Цанева е страшно готин преподавател и от най-добрите в ТУ.Останалите са чеда на червения режим и няма начин да не злобеят и да тормозят "чедата на демокрацията".

Vladimir

Моите топ 10

Post by Vladimir » 17 Sep 2008, 23:30

Понеже се пенсионирах от ТУ наскоро и реших като за последно да кажа, хората, които наистина знаят за какво става дума тук. Може пък някои ден да ми помогнат знанията от Университета, дано да е така:
Ето и моя топ 10, понеже съм станал студент в ФКТТ, а се дипломирах в ФТК логично е повечето преподаватели да са от този факултет:
- доц.Емил Алтимирски - просто е уникален и като преподавател и като администратор!
- доц. Александър Ценов - добър е, ако не слушате ще ви спре телефоните в Университета. Човека е чудесен, пък и го направихме доцент по наше време :)
- гл. ас. Росица Голева - и тя е чудесна, нея не я направихме доцент но има време, първо ще си направи доктората.
- доц. Никола Додов - антените ги разбира много и обеснява добре, макар и с доста формули. Опитва се да предава и много интересни неща в магистърския курс.
- доц. Веселин Демирев - от него може да се получат доста знания и научат интересни факти. Предава много занимателно и е готов да помогне винаги ако имаш интерес в неговата сфера.
- доц. Александър Сладкаров - уникален ум, легенда в българския бадминтон, олимпийски деец, пожизнен член на БОК, трудно обеснява, много теоретично и малко неразбрано, но има уникални знания, бърз ум, феноменална за възрастта памет и много добро отношение към студентите.
- проф. Добри Добрев - добър преподавател и човек. И него го издигнахме по време на стажа ни в ТУ - стана професор, тук сигурно и Лидето има заслуги. Добър администратор и много проветливо отношение към студентите
- доц. Илия Илиев - стана ръководител катедра, тъкмо преди да се дипломирам. Много добре е, че в ТУ има такива доценти отдадени на научната работа и стараещи се да се в крак с времето и новостите. Още е идеалистично настроен към присъствието на лекции, но има нужда от стягане.
- доц. Цветан Мицев - много знаещ в областта на оптиката и много приятен събеседник и широка обща култура.
- проф. Ервин Фердинандов - той беше класика в обеснението на високо академично ниво. За съжаление по време на лекциите трудно се разбираше всичко от теорията, но това е положението. Много интересен преподавател, от които можеше да се научи много и бе удоволствие да се общува с него.

Това е топ10, макар може би не в този ред, но общо взето от часовете на тези хора останаха неща, които ще си спомням с удоволствие и в бъдеще, а пък дано и професионално. Това е за ФКТТ или ФТК, има още няколко които си струва да се споменат извън класацията. Ще спомена двама Кюстендилци и още един:
- гл.ас. Калин Димитров, които макар да ми води само едно упражнение и поради това не мога да го оценя е много отдаден на науката човек и е приятно да си говориш с него.
-гл.ас. Петър Петков - симпатяга, с високо самочувствие, но не се заяжда и си разбира от работата. Малко е надменем, но това е обяснимо.
- гл. ас. Стойчо Манев - това е човек, който много помага на студенти, понякога дори без да има нужда от това. Много добро отношение.
От другите преподаватели от Факултетите, по т.нар. общопрофилообразуващи дисциплини заслужава да се отбележат:
- доц. Иван Момчев - добре структуриран курс, чудесни лекции, е има и нива за висш пилотаж (г-н Компилатора е едно от тях)
- доц. Светла Милушева - макар да ме "закла" на изпита, лекциите на тази жена бяха уникални, добре направени и обяснението беше като за първи клас. Стараеше се много. Лека пенсия и желаем всички. Жалко че с нея си отеде романтиката по стария студентски живот с тибешира, диктуването, дъската и естествено Кирил Методиев на края :)
- доц. Личка Гърневска - беше асистент още като учех, но гледам и на нея помогнахме да се издигне. Добре водеше последната математика, макар че има какво да се желае.
- гл.ас. Лилия Пиндева - без нея химията нямаше да е същата.
Ами това е! Друг не знам да спомена, а доста се позамислих особено на края. Значи за пет-шест години толкова. Щото и аз се позадържах в този ВУЗ.
Успех колеги!
В следващ пост мога да направя топ 10 и на най-лошите преподаватели. И те са незабравими, сега с весело чувство се сещам за тях, но като стана на 40 тези нервни клетки ще ми бъдат нужни, а те са безвъзвратно изгубени за съжаление.

glarusa89

Post by glarusa89 » 16 Oct 2008, 20:24

1-Илия Илиев
2-Марин Маринов
8) :lol: 8) :lol: 8)

nta_web

Post by nta_web » 30 Jan 2009, 22:40

Благодаря, че сте ме включили в класацията. Е вярно на 11то място ;), ама има време...

Rechtsradikal

Post by Rechtsradikal » 30 Jan 2009, 23:57

Денчев по ТЗУ също е пичага, за разлика от Пани педерани !
Whatever it takes !

MorningEnergy

Post by MorningEnergy » 31 Jan 2009, 00:12

Минков !
Останах с много добро впечатление от начина му на преподаване, по-конкретно от това, че даваше задачи по време на семестъра.
Също така съм доста доволен от това, че всичкия ни матерял необходим за изпита е качен в интернет.
Завършил магистър ЕЕЕО -The end of the game..

D`A`N`T`E

Post by D`A`N`T`E » 09 Feb 2009, 14:26

ФТК
Голева
доц.Мирчев
Проф. Цанков
Р. Милетиев
Манев
Илия Илиев
може и да пропускам някой...

Gazara_vratsa

Post by Gazara_vratsa » 09 Feb 2009, 17:54

ЕМФ
Кирил Петков- упр математика, супер човек е
Топло- и ядрена енергетика | Курс ІV | поток 1 | Група 16

juslen

Post by juslen » 09 Feb 2009, 18:22

+Минков
+Кочев
| ЕФ | ЕЕЕО | IV Курс | Група 11 |

Йори

Post by Йори » 19 Jul 2009, 14:37

И аз като един завършил инж. с доста свободно време в последните дни ще напиша няколко реда за големите преподаватели и образи, с които се срещнах по време на следването. Ето го и моето топ 10 на моите любими преподаватели в ТУ.

1. Тук трябва да класирам не един, а няколко преподавателя:

Георги Венков (асистент по Математика) - уникален човек. Държеше се като равен с нас, непринуден, а математиката я обясняваше бързо и страшно разбираемо

Стойчо Манев (асистент по Аналогова Схемотехника) - този човек както ми казаха наистина "страда" от добро сърце. Душко Добродушков :)

Калин Димитров (асистент по Оптоелектроника и Оптични Комуникации) - а това е преподавател, който съвсем искрено обича работата си, направо е във вихъра си в университета. И не отказва да ти помогне, отзивчив, любознателен. Трябват повече такива хора в ТУ...

Мария Ненова (асистент по Надеждност и Сигурност в Комуникациите) - отново преподавател, който се интересува от студентите, от проблемите им. Добре си обяснява материала. Даже пуска шегички...Пич и половина.. ;)

2. И тук ще сложа няколко преподавателя

доц. Пулков (Мултиплексни системи и др.)
доц.Илия Илиев (Предване на данни и компютърни комуникации)
проф. Димитър Димитров (Сигнали и Системи)

Това са хора, които знаят как да водят лекции. Освен че успяваш да запишеш всичко, успяваш и да мислиш върху проблемите по време на самата лекция. Не знам как го правят, но като студент, който рдовно е посещавал всички лекции, това са тримата преподаватели, които притежават тази "магия", ако мога така да я нарека :lol: А доц. Пулков ми е слабост - изключително обективен преподавател. Голям образ.

3. проф. Б. Цанков - изключително мил и внимателен човек. Освен това е написал може би най-добрия в катедрата учебник. От него и от неговия предмет научих най-много за комуникациите. Много разбираем и достъпен за студентите учебник. Освен това лекциите му бяха наистина интересни и дори разпускащи. Разказваше вицове и интересни случки, които започваха така например: "Един ден, докато бях на сафари в Африка..." :lol:

4. доц. Бекярски - още един изключително ДОБЪР човек и преподавател. Е, малко заспивах на лекциите, може би защото бяха от 7:30... Но като цяло и това е един от преподавателите, които правят всичко за студентите, отзивчив, добронамерен, любезен. Много се радваше на хората, които му посещават лекциите.

5. ас. Нели Петкова (Теоретична Електротехника) - тази жена ме накара поне малко да я заобичам теоретичната електротехника. Затова заслужено намира място в класацията. :D

6. ас. Д. Атамян (Комуникационни мрежи и терминали и др.) - Просто се оказа готин човек.

7. ас. Р. Голева (Комуникационни мрежи и терминали и др.) - И тя е пич отвсякъде. Държи се много човечно и може би от нея научих, че трябва сам да търсиш и четеш, ако искаш да напредваш, а не да чакаш преподавателят да ти дава всичко на готово.

8. ас. Калина Тодорова (Основи на Инженерното Проектиране) - много обективна. Успя да ме накара да си седна на задника в първи курс. :D Като я срещах след това из университета много си говорихме и ми ставаше много мило.

9. ас. Елена Радичева (Математика 1) - Дано не съм й объркала името. Благодарение на тази жена си взех първия изпит в ТУ, понеже лекторката беше малко лудичка...

10. И тук няколко преподавателя:

доц. Мицев (Оптоелектроника и Оптични Комуникации)
доц. Додов (Антенно-фидерна и микровълнова техника)
проф. Г. Стоянов (Комуникационни вериги и др.)

Големи образи и преподаватели. Много научих от тях. Не ни прецакаха, въпреки трудността на изпитите им. А проф. Г. Стоянов също ми е голяма слабост :oops: И той е изключително обективен и умен човек, който ме накара да се почувствам част от екипажа на факултета :D

Други преподаватели, които също ще запомня са:
- доц. Мирчев с добротата и търпението му;
- ас. Балабанов с добронамереността си;
- доц. (вече) Ив. Атанасов, който беше изключително внимателен и отзивчив на фона на доц. Пенчева :lol: ;
- ас. Златка Николова, която също е изключително добронамерена и добре си обясняваше нещата (измъчи ме 30 мин при защитата на проекта по КВ, но искаше да ми пише 6ца и ми я писа все пак :D ) ;
- ас. Камелия Николова, която се държа много добре на упражненията по КВ, които откровено леко ме плашеха тогава.
- ас. Дамян Дамянов (Видео и аудиотехника и др.) - просто готин :)
- доц. Г. Илиев - човечен, обективен
- доц. Алтимирски - много голям ум. Интересни истории разказваше. Едни от най-интересните лекции бяха неговите
- ас. Бончо Бонев - и той е голям пич
- доц. Р. Динов (Импулсни и Цифрови Устройства и др.) - много хубаво и интересно преподава...интересен човек и преподавател
- последен, но не и на последно място - Р. Милетиев - много ги разбира нещата.

Сигурно съм пропуснала някого и аз... Но като цяло са това.
Скоро очаквайте и топ 10 на НЕлюбимите преподаватели :twisted:
Всичко е число!

migs

Post by migs » 21 Jul 2009, 18:02

За топ 10 не знам, но тези със сигурност ги уважавам и ще ги запомня:

И.Минков-водеше ми Физика 1 и 2
Р.Станчева- ТЕ1 и ТЕ2
Бояджиев-Математика 4
Ska-, ska-, skase, skase
Klis' to stoma sou yia ligo
Ska-, ska-, skase, skase
Tha s' afiso ke tha figo

nta_web

Post by nta_web » 08 Aug 2009, 00:54

Благодаря за мнението, Йори, наистина в ТУ се чувствам много добре.
Понякога се уморявам, понякога се ядосвам, но средната стойност е над нулата ...
Почти няма студент, който нищо да не го интересува от материала.

Най-много ме дразнят хора, които идват 12 или 13-та седмица (неясно защо) и ми обясняват колко им е безинтересно, и как би било добре да се преподава. Добре, че не са много и някакси се старая да не им обръщам внимание (обикновено 1-5 човека на семестър от около 200). Е, с тях се работи предимно административно - брой присъствия, брой протоколи и др.подобни. Насила не може да се даде.

ebasi

Post by ebasi » 08 Aug 2009, 10:34

След кандидат-студентските курсове и 1-ви курс, ще изложа в низходящ ред преподавателите, които ми харесаха:

1. Проф. дтн. Бранимир Сандалски (ОК и CAD) - заслужава си титлата!
2. Доц. Ронков (Преподаваше ми на курсовете по математика) - има много добър начин на преподаване и е много човечен
3. Гл. ас. В. Симеонов (Материалознание) - хареса ми, защото наистина ме научи, макар и начина му на преподаване да е отвратителен.
4. Доц. Кемилев (Материалознание) - излага материала така, че да ти е интересно и приятно да учиш
5. Доц. Ива Бетова (Химия) - истински професионалист.

Пет стигат, останалите не заслужават дори да ги спомена, та дори и с лошо. Съмнява ме, обаче, че още един курс в ТУ ще ми е достатъчен, за да попълня останалите пет...
Image
Топло- и ядрено рязане на тока | Левъл IV | Ручей 1 | Седянка 16

Йори

Post by Йори » 09 Aug 2009, 02:37

nta_web wrote:Благодаря за мнението, Йори, наистина в ТУ се чувствам много добре.
Понякога се уморявам, понякога се ядосвам, но средната стойност е над нулата ...
Почти няма студент, който нищо да не го интересува от материала.

Най-много ме дразнят хора, които идват 12 или 13-та седмица (неясно защо) и ми обясняват колко им е безинтересно, и как би било добре да се преподава. Добре, че не са много и някакси се старая да не им обръщам внимание (обикновено 1-5 човека на семестър от около 200). Е, с тях се работи предимно административно - брой присъствия, брой протоколи и др.подобни. Насила не може да се даде.
:-))) Абсолютно. Голямо търпение си трябва несъмнено. Поздрави и продължавайте в същия дух! Дано и в ТУ Мюнхен да има преподаватели като вас! :)
Всичко е число!

Post Reply