ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 23 сеп 2017, 12:25

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 348 posts ]  Отиди на страница Предишна 118 19 20 21 2224 Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 25 авг 2012, 13:12 
Извън линия

МЕГА МНОГО СЪМ МОТИВИРАН УАаа

Нагоре
МнениеПубликувано: 21 сеп 2012, 20:26 
Извън линия

След това което прочетох НЕ НЕ И НЕ. :shock: :shock: Искаше ми се по-рано да го бях видял тъй като се ще трябва да си уча там.

Нагоре
МнениеПубликувано: 24 сеп 2012, 09:13 
Извън линия
Потребителски аватар

v.dimitrov написа:
Здравейте на всички не съм объркал моита канидатура една година и половина денонощно учене по математика плакане дразнене късне на сборници радвам се влезнах в ТУ,но знам едно борбата започва окомври и сега вместо да си почивам знам,че на втори окотмври имам изпит по английски така че си дера гъза от учене по английски

Не зная , но сигурно и ние сме изглеждали така наивно преди да започнем. ;) Това по английски не е никакъв изпит.На едно хвърчащо листче ще ви дадат 10 изречения на български език , които вие ще трябва да напишете на англ.ез. Това го правят защото повечето искат да учат английски , а няма места за всички и така е най-справедливо.

Ще ви кажа как видях нещата след една година (успешна) в ТУ - София. Отначало изглежда интересно,после ти се струва супер трудно и досадно (първи курс е пълно с курсови работи по едни "интересни" предмети като ПИК, ОИП и Машинознание).Задачата ти е да завериш, като за начало.Не си прави труда да учиш и разбираш през семестъра , смисъл от това почти никакъв.Успееш ли да завериш измежду всичките забавления на студентски град , като красиви жени , къркане, друсане и тем подобни готини работи си минал първата част.Идва сесията и моя съвет към всички е преди това да успеете да си освободите предметите , които са с контролни и се освобождават през семестъра (визирам най-вече ПИК, защото си е ходене по мъките после).Почне ли сесията си стегнете задниците и учете проклетите 4 седмици. Няма трудни изпити. Изисква се само концентрирано учене (не зубрене и учене наизуст). Опитайте се да разбирате работите и решавайте много задачи.Изпитите изглеждат и звучат стряскащо , особено по-големите , като почнат с цифрите - колко 2-ки имало при тях.

Моето мнение , като цяло е че първата година в ТУ е интересно до някъде, на моменти доста досадно и отегчително.Учителите не са много мили и дружелюбни (има някои изключения) . Аз лично намирам и ползи от това все пак трябва да има натиск върху теб иначе се отпускаш и се губи целия смисъл.

Ако сложим нещата на масата и теглим чертата нещата горе - долу стават не много приятни. Скапана материална база, остарели уреди, безсмислено-НЕСВЪРЗАНИ упражнения, супер много излишен учебен материал, учи се на 95 % безброй много формули, суха теория, никаква практика(има една пълна смехория казва се "Технологичен практикум" по-смислено е да пиете по кафе някъде).Не е много добро обучението , но пък това е най-доброто с което разполагаме, другото зависи от вас и вашите амбиции.ТУ-София ще даде на завършилите едно добро начало (тапията , която ще ви отвори врати , но къде ще стигнете зависи от вас). :wink:

ПС: Не ми пука да ли има правописни грешки ... това не е документ или картичка хаха :-D

Нагоре
МнениеПубликувано: 24 сеп 2012, 13:38 
Извън линия
Потребителски аватар

Аз съм доста мотивиран да уча, макар че повечето от хората. с които съм разговарял за ТУ се оплакват. Познавам много хора, които са завършили и не са имали проблеми... мисълта ми е, че ако имаш желание има и начин ако се надяваш да го избуташ някак си колкото да имаш висше няма да стане ;) Само ме е яд, че много исках да уча "Телекомуникации" и не ми стигнаха 20 стотни и записах "КПТМ" ще направя всичко възможно да се прехвърля ако не ще си уча новата специалност, но няма да е със същото желание :) Ако има някой по старши, който може да ми обясни какви са шансовете ми за прехвърляне ще съм му много благодарен :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 26 сеп 2012, 15:46 
Извън линия

Абе, мотивацията не е голяма. Остаряла материална база и знания и т.н и т.н. Обаче професорите са хората, които за имзинали пътят, който ни предстои да изминем, те са хората, които могат да ударят едно рамо и да те насочат. Въпросът е колко от "учащите" са задавали въпроси на професорите и са им искали съвет или мнение? Ми няма професорът да дойде и да ти отдели специално на теб внимание, той не те знае какъв си, на него му е все едно дали си умен или кадърен или прост и искаш само да избуташ. Ако не го впечатлиш, няма как да си мръдне и малкият пръст за теб.
Да няма работа за младите хора, навсякъде искат стаж или да им работиш за безпари, че да натрупаш стаж. Ами както каза някой, отворете си собствен бизнес. Нали сме недооценени и имаме знания, които няма къде да използваме. Аз съм на мнение, че работата е опит. Бизнесът е доход. Щото така се завъртяха нещата, че ако не си шефа, ще си бай Иван. Средно положение трудно да намериш и пак няма да е цветущо.
Истината е, че всеки може да се реализира успешно навсякъде стига да има капацитет в главата и много силна воля и желание. Уви, защо ли малко хора имат добър бизнес и не се лишават от нищо?
Всъщност ако се замислите, чичо Гейтс да не е тръгнал с милионите да прави бизнес? Той също е бил някакъв студент и е бачкал за жълти стотинки за някви фирми. Ама е имал акъл в главата и е успял да направи така, че хората да работят за него, а не той за хората.
А друг пример за това е и чичо Джобс, който лека му пръст, почина наскоро.

Нагоре
МнениеПубликувано: 02 окт 2012, 13:39 
Извън линия

Минете ли 1 и 2 курс без невзети изпити сте царе!

Нагоре
МнениеПубликувано: 02 окт 2012, 16:19 
Извън линия

SupernaturaL написа:

В 3 и 4 курс няма ли трудни изпити?

Нагоре
МнениеПубликувано: 06 окт 2012, 11:18 
Извън линия

надежди големи, но всеки учител се опитва по всякакъв начин да те извравни с земята и да те откаже още от първите дни. Или аз съм прекалено глупав или просто учителите искат прекалено много от нас. Училището си беше детска игра в сръвнение с това което искат в ТУ

Нагоре
МнениеПубликувано: 06 окт 2012, 15:11 
Извън линия

monii написа:
SupernaturaL написа:

В 3 и 4 курс няма ли трудни изпити?

Има естествено,но оцелееш ли първите 2 години вече си кален! :D

Нагоре
МнениеПубликувано: 06 окт 2012, 21:37 
Извън линия

SupernaturaL ,виждам,че си КСТ,кои изпити ти бяха най-трудни първата година?

Нагоре
МнениеПубликувано: 07 окт 2012, 19:50 
Извън линия

Не даже съжелявам че се записах да уча в ТУ още след първата седмица там!

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 окт 2012, 13:45 
Извън линия
Потребителски аватар

carbon написа:
Не даже съжелявам че се записах да уча в ТУ още след първата седмица там!

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 11 окт 2012, 00:11 
Извън линия
Потребителски аватар

Не разбирам откъде това убеждение, че в МЕИ-то е по-тежко от средното образование. В гимназията, която съм завършил някога ни съсипваха. Имало е моменти, в които съм треперел като лист преди/при изпитване и ми се е ревяло. В университета единствените малко по-напрегнати моменти са в началото - първата, макс. втората година. Освен това още тогава си прозира, че изпитите са тривиално построени - за да минеш дадена дисциплина с добър успех е достатъчно да имаш просто фундаментално разбиране от материята + някоя подробност, за която е споменал преподавателят на лекция (без лекции все пак няма как да стане номерът, важно е да видиш на какво от материала държи той). Нещо повече - през следващите 2 години и особено по специалните предмети в някои случаи се минава по престъпно лесен начин (говоря от личен опит, като при това съм от "железарски" факултет). Друга всеобща заблуда е, че трябва да се ходи на упражнения, а лекциите не си заслужават - първите са важни единствено за получаване на заверка (с изключение на семинарните), докато на лекциите се получават същинските знания по предмета.
Накратко твърденията за това колко е тежко тук са в доста голяма степен хиперболизация, резултат от ниската мотивация на масовката. За сравнение съм проучвал учебните планове на други университети, където има точни науки - УАСГ и СУ. Също така имам доста познати от ФМИ и Физическия факултет в СУ (даже съм присъствал на контролно във физическия факултет). Съжалявам, но там вече НАИСТИНА се преподава на сериозно ниво и има истински изисквания. Поради тази причина понякога ме е било срам да кажа в компания ала Софийски например, че съм от ТУ. В общи линии за по-младите тук ще кажа, че нашият университет е бил заплашителна институция някога, преди да орежат така жестоко хорариума по повечето предмети. По-наблюдателните сигурно са забелязали как на някои лекции се пренебрегват или претупват определени аспекти от материала. И все пак и в ТУ може да се научи-доста. Разковничето е в самоподготовката - посредством питане/четене/извеждане на формули и теореми/решаване на задачи/справки в интернет съм добил доста полезни знания. Също така апелирам към това да не се пренебрегват проектите в по-горните курсове: те дават добър практически опит, освен това покрай тях се научават/преговарят доста неща от материала. От 4-и семестър до края на бакалавърския курс сме имали поне по 1 проект всеки семестър.
В заключение ще кажа на тези, които тепърва навлизат в света на ТУ, че няма абсолютно нищо толкова свръхестествено и плашещо, само трябва да се проявява малко разбиране и да се преглеждат по мъничко лекциите по време на семестъра, понякога е нужна и известна доза самовнушение, че даденият предмет е интересен и си заслужава вниманието ;). Изобщо не е като в училище, където всяка седмица има устни изпитвания и контролни. За ваше щастие (или нещастие - зависи от личната позиция) от доста време в ТУ няма устни изпити. Освен това в средното школо се учат множество и напълно разнородни предмети. Тук малко или много всичко е свързано с точните, физическите, природните или техническите науки и в даден момент си трябва.
П.П. - В университетите НЯМА УЧИТЕЛИ, има преподаватели, писали дисертации и правили и внедрявали разработки и чели лекции пред зали с по 200 маймуни. Трудно ще изровите обикновен даскал с докторска или професорска титла :|.

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 окт 2012, 16:54 
Извън линия

monii написа:
SupernaturaL ,виждам,че си КСТ,кои изпити ти бяха най-трудни първата година?

Най-трудно взех материалознанието. Физиките също са кофти. Най-леко взех химията.

Нагоре
МнениеПубликувано: 24 окт 2012, 16:39 
Извън линия
Потребителски аватар

diffidati написа:
v.dimitrov написа:
Здравейте на всички не съм объркал моита канидатура една година и половина денонощно учене по математика плакане дразнене късне на сборници радвам се влезнах в ТУ,но знам едно борбата започва окомври и сега вместо да си почивам знам,че на втори окотмври имам изпит по английски така че си дера гъза от учене по английски

Не зная , но сигурно и ние сме изглеждали така наивно преди да започнем. ;) Това по английски не е никакъв изпит.На едно хвърчащо листче ще ви дадат 10 изречения на български език , които вие ще трябва да напишете на англ.ез. Това го правят защото повечето искат да учат английски , а няма места за всички и така е най-справедливо.

Ще ви кажа как видях нещата след една година (успешна) в ТУ - София. Отначало изглежда интересно,после ти се струва супер трудно и досадно (първи курс е пълно с курсови работи по едни "интересни" предмети като ПИК, ОИП и Машинознание).Задачата ти е да завериш, като за начало.Не си прави труда да учиш и разбираш през семестъра , смисъл от това почти никакъв.Успееш ли да завериш измежду всичките забавления на студентски град , като красиви жени , къркане, друсане и тем подобни готини работи си минал първата част.Идва сесията и моя съвет към всички е преди това да успеете да си освободите предметите , които са с контролни и се освобождават през семестъра (визирам най-вече ПИК, защото си е ходене по мъките после).Почне ли сесията си стегнете задниците и учете проклетите 4 седмици. Няма трудни изпити. Изисква се само концентрирано учене (не зубрене и учене наизуст). Опитайте се да разбирате работите и решавайте много задачи.Изпитите изглеждат и звучат стряскащо , особено по-големите , като почнат с цифрите - колко 2-ки имало при тях.

Моето мнение , като цяло е че първата година в ТУ е интересно до някъде, на моменти доста досадно и отегчително.Учителите не са много мили и дружелюбни (има някои изключения) . Аз лично намирам и ползи от това все пак трябва да има натиск върху теб иначе се отпускаш и се губи целия смисъл.

Ако сложим нещата на масата и теглим чертата нещата горе - долу стават не много приятни. Скапана материална база, остарели уреди, безсмислено-НЕСВЪРЗАНИ упражнения, супер много излишен учебен материал, учи се на 95 % безброй много формули, суха теория, никаква практика(има една пълна смехория казва се "Технологичен практикум" по-смислено е да пиете по кафе някъде).Не е много добро обучението , но пък това е най-доброто с което разполагаме, другото зависи от вас и вашите амбиции.ТУ-София ще даде на завършилите едно добро начало (тапията , която ще ви отвори врати , но къде ще стигнете зависи от вас). :wink:

ПС: Не ми пука да ли има правописни грешки ... това не е документ или картичка хаха :-D

тва е истината, 3 курс съм и подкрепям мнението ти

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 348 posts ]  Отиди на страница Предишна 118 19 20 21 2224 Следваща

Всички времена са UTC+03:00