ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 22 ное 2017, 20:17

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 348 posts ]  Отиди на страница 1 2 3 4 524 Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 12 авг 2004, 17:50 
Извън линия

Zdraveite kolegi, iskam da pusna tazi tema za da napravim po golqm i po interesen forum za tova kakvo moje da se izvle4e kato polza ot TU-SOFIA, koi e za tova u4ebno zavedenie i koi e obyrkal kandidaturata si.
Mislq 4e po4ti vsi4ki studenti sa adski bezotgovorni kym vsi4ko koeto e v Tozi VUZ i otnosno samite tqh. Ako ste na drugo mnenie, neka da go komentirame tuk.
S uvajenie:
Ivaylo Krumov

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 12 авг 2004, 20:35 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Аз лично - доста. Онзи ден се записах във ФаГИОПМ и някак нямам търпение да започне учебната година. Е, знам, че ще е трудно, но пък стига бездействие това лято. :) Надявам се там да не се срещна с негативизма, описан от някои бивши студенти на ТУ, които пишат тук - неуважение от страна на преподавателите, безотговорност и липса на дисциплина. Оптимист съм обаче в това отношение като вярвам, че намесата на Германия ще си проличи в ползотворното образование, което се надявам да получа.

Нагоре
 Заглавие: Za Motivaciqta
МнениеПубликувано: 13 авг 2004, 16:38 
Извън линия

O'K Vsi4ko mnogo hubavo i nadejdite i te nqkak cvetni i hubavi, no Kakvo 6te pravi6 kato vidi6 realnata deistvitelnost i re6i6 4e tq se razminava korenno s tova koeto si predstavq6 i o4akva6? Kakvo 6te byde posle ????

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 13 авг 2004, 16:43 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Защо "КАТО"? Надявам се да няма "КАТО", по-добре "АКО", но и нямам намерение отсега да мисля, какво ще стане КАТО. АКО стане така, тогава ще потърся решение.

Нагоре
 Заглавие: Za motivaciqta
МнениеПубликувано: 13 авг 2004, 18:49 
Извън линия

Bez symnenie 6e vidi6 4e ne6tata ne sa tolkova rozovi i o6te v na4aloto opredeleno 6e pretyrpi6 nqkoi razo4arovaniq, vyprosa e kakvo moje Ti i tvoite kolegi da napravite za da byde po-uspe6no obu4enieto Vi v tozi Universitet? Tova mi be6e misylta i pisaneto, no kakto kazva6, dano da nqma KATO no ako ima AKO togava 6te mu mislim. Opredeleno trqbva da byde6 podgotven za Vsqka situaciq i da ima6 pone po dve re6eniq. Lo6o e ako re6eniqta sa po-malko ot dve na konkreten vypros, a vyob6te ne mi se misli ako nqma6 re6enie. Taka 4e BYDI GOTOV!!!

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 13 авг 2004, 18:54 
Извън линия
Потребителски аватар

e kato edin badesht student v TU, knopper shte se nauchi da namira pone po niakolko reshenia v sistemite s uravnenia :)... ne che shte mu obiasniat za kakvo mu e poveche ot edno reshenie, i kakva e goliamata polza ot tova, no ima vreme vseki sam da razbere........

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 13 авг 2004, 19:08 
Извън линия
Потребителски аватар

knopper i ei taka moje da pitash docenta si ili profesora si po matematika.......
te shte vi predavat LAAG, koeto e lineina algebra i analitichna geometria, shte vi nabiat v glavite che obratna matrica se namira samo na takava, koiato e full rank i e kvadratna.....:)
e pitai gi sluchaino dali niama niakakav nachin da se nameri obratnata matrica i na niakoia pravoagalna, bila tia i ne full rank :)

za da ne stane taka che da viarvash v neshto 4 godini i da razberesh che to ne e tochno taka ........ :lol:

Нагоре
 Заглавие: Za Matricata
МнениеПубликувано: 13 авг 2004, 19:12 
Извън линия

Opredeleno primera na SveT za matricata mi napylni du6ata s mnogo radost i usmivki. Knopper, opredeleno pitai profesora za Tova :lol:

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 14 авг 2004, 18:05 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Логично е да попитам, особено ако в учебниците пише едно, а той разправя друго. :)

Времето ще покаже дали съм направил правилния избор. Получих писмо, че съм приет и в Техническия Университет в Ахен, там на границата с Холандия. Сметнах обаче, че като начало тук ще ми бъде по-лесно. Дано не съм сгрешил... :roll:

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 14 авг 2004, 22:49 
Извън линия
Потребителски аватар

ami te uchebnicite sa gi pisali prepodavatelite ti, taka che ne ochakvai v tiah da namerish neshto po-razlichno ot tova koeto ti predavat na lekcii.
a za aachen, niama da komentiram , izborat si e tvoi, no spored men ideiata da se uchi ne e da ti e PO-LESNO, a da se nauchi kolkoto moje poveche, bilo to i trudno................

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 14 авг 2004, 23:16 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Така е, но когато въпросът опре и до парите, тогава става хем трудно хем не много ефективно. А иначе доколкото разбрах ще учим по учебниците на университета Карлсруе, т.е. на немски.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 29 авг 2004, 22:33 
Извън линия

Knopper - и аз съм от немския - ше бъдеме колеги и ще се мъчиме заедно.

Да не забраиш да се видиме като почнеш даскало.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 30 авг 2004, 17:37 
Извън линия

Knopper prav si za finanosvata strana na izbora ti da se zapishesh v TU. No imai predvid, che specialnostta, koqto si si izbral e samo na 3 godini. Imam poznati, koito kato se zapisaha tam do sredata na semestura ne znaeha ot kude i kakvo ste uchat.Dano rykovodstvoto na fakulteta da e naprednalo za tezi 3 godini i da se sblushkvash s po-malko negativi ot sledvaneto s TU.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 30 авг 2004, 17:45 
Извън линия

Sega mislq da se vurna na tenata, postavena ot ivailo. Za da bude edin student motiviran da uchi , triabva prepodavatelite da go motivirat. Studentite triabva da se stimulirat da se razvivat i vseki da otkriee svoqta oblast za izqva. Ubedena sum, che i nai- slabiq student moje da stane otlichen, ako otkrie kakvo go vleche i se nasochi kum tazi oblast. No kak da stane tova, kogato povecheto prepodavateli dori ne otgovarqt na vuprosite ti, ne iskat da se zanimavat sus razlichni proekti, v koito mogata da uchastvat studentite. Ima momenti, v koito istinski sum razocharovana ot prepodavatelite, no vseki semestur zapochvam s nadejdata, che ste e po-dobre i che horata pone malko sa se promenili. Radvam se, che vse pak ima i mnogo svestni hora v universiteta, no za sega te se broqt na prustite na dvete ruce.
Vse pak za motivaciqta za nujni dve strani. Zelanie to strana na prepodavatelite, no i ot strana na studentite

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 03 сеп 2004, 22:08 
Извън линия

аз съм ентусиаст в началото на годината и по време са сесията само

http://KOLEGI.StudentskiGrad.NET - Станете ни Колеги - 650 вече го направиха!

http://www.StudentskiGrad.NET - Порталът на Студентски Град

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 348 posts ]  Отиди на страница 1 2 3 4 524 Следваща

Всички времена са UTC+02:00