ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 25 ное 2017, 09:39

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 348 posts ]  Отиди на страница Предишна 120 21 22 23 24
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 19 май 2016, 08:51 
Извън линия

Аз съм завършила физика в СУ, но от няколко години съм безработна. В момента карам изравнително обучение за магистратура в ТУ и определено съм мотивирана, защото с инженерна диплома ще е много по-лесно да си намеря работа.

При вас изпитите се взимат по-лесно и ако някой иска просто да избута, вероятно ще успее. А във физиката на Софийския завършват ... има-няма 1/4 от студентите.

Забелязвам някои големи разлики между СУ и ТУ, най-вече в лабораторните упражнения. В СУ всяка зала за упражнения имаше по 7-8-9 експериментални установки и студентите се редуваха (днес правиш упр. No.3, следващата седмица No 4 и т.н.). Трябва да си чел упътването предварително и асистента те припитва, за да те допусне да правиш експеримент. Експеримента си го правиш САМ и пишеш протокол с теоретична и експериментална част, при което се чертаят графики и се определят търсените величини и ТЯХНАТА ГРЕШКА. Пък при вас студентите дремят или чатят, докато асистента изнася цялото упражнение на гърба си и после само преписват експерименталните данни. Дано в магистратурата поне да ми разрешат да работя самостоятелно на някоя машина... Та нали после като завършим ще трябва да се справяме сами?

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 юли 2016, 21:53 
Извън линия

Кандидатствах през 2012г. Бях силно мотивиран. Стоял съм до късно над учебниците, пишех си протоколите, курсовите, правех си проектите, ходех по консултации, четях много странична литература по специалността и т.н. Сега попривършвам с дипломната си работа, която е свързана с това, което вече работя (по специализацията на специалността, и то в топ компания в бранша). Определено ще запиша магистратура (може и още една), а даже и докторантура.

Моят съвет към кандидатстващите - учете, защото специалистите са малко, като ще стават и по-малко.
Не съм чел по-горните мнения, но приказките, че от ТУ нищо не става, не са от най-верните. Полагайте усилия и ще видите, че всичко ще ви се върне.

Желая ви успех!

Нагоре
МнениеПубликувано: 02 яну 2017, 16:49 
Извън линия

Аз, когато започнах бях много мотивиран, но към днешна дата съм силно разколебан поради много причини, които не ми се коментират тук, защото ще бъда обвинен в клевети спрямо някои хора в университета.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 348 posts ]  Отиди на страница Предишна 120 21 22 23 24

Всички времена са UTC+02:00