Как мога да си взема дипломата за ср.образование обратно ?

Moderator: Глобални Модератори

Post Reply
mustang_68

Как мога да си взема дипломата за ср.образование обратно ?

Post by mustang_68 » 28 Apr 2015, 19:15

Привет колеги,имам запитване относно как бих могъл да си взема дипломата за средно образование обратно от канцеларията без да ми прекъснат студентските права.Ситуацията е следната - 4-ти курс съм спец. електротехника в електротехническия факултет.Имам висящи изпити и ще имам възможност за дипломна работа чак през 2016. Искам октомври да запиша някакво друго висше,няма значение университета,за да имам възможност да замина на бригада в САЩ през лятото на 2016,понеже ми трябва редовен заверен семестър,а в същото време искам да ходя по изпити и евентуално да правя дипломна в ТУ.Попринцип в канцеларията на факултета са доста заядливи и още не съм посмял да отида и да говоря с тях по тоя въпрос с цел да не си изиграя картите...Евентуално ако няма никакъв вариант да си запазя правата в ТУ и да си дръпна дипломата ,то ако прекъсна и ми остават малко изпити и дипломна,после за да продължа какво трябва да направя ? Надявам се да съм бил достатъчно ясен.
Благодаря предварително за отговорите !

tisho66

Re: Как мога да си взема дипломата за ср.образование обратно ?

Post by tisho66 » 09 Sep 2015, 11:35

Не знам как би могъл да я вземеш от университета, но в сайта на МОН, дипломите на всички хора са качени.

Велинов28

Re: Как мога да си взема дипломата за ср.образование обратно ?

Post by Велинов28 » 13 Sep 2015, 12:14

По принцип можеш да отидеш в канцеларията и да кажеш, че дипломата ти трябва за започване на работа. Те ще ти я дадат, но ще трябва да я върнеш в някакъв срок. Също така имай предвид, че най-вероятно няма да можеш да запишеш второ висше образование държавна поръчка.

Post Reply