Дипломна защита.

Moderator: Глобални Модератори

Post Reply
tritonchev

Дипломна защита.

Post by tritonchev » 03 Mar 2013, 20:45

Здравейте!

Искам да попитам следното:

Завършил съм семестриално лятото на 2012 година и до сега не съм защитавал дипломна работа,поради лични причини.
В личната ми информация пише "Отчислен с право на защита".
Някой може ли да ми обясни какво точно означава това.

Yordan Yordanov
Администратор

Re: Дипломна защита.

Post by Yordan Yordanov » 03 Mar 2013, 20:53

Означава точно това - положени са успешно всички изпити, студентът е семестриално завършил, но незащитил дипломна работа, което е задължително, за да завърши окончателно (абсолвент).

tritonchev

Post by tritonchev » 03 Mar 2013, 20:55

Мисълта ми беше,че си имам право да защитавам все още,не съм загубил правото.

Yordan Yordanov
Администратор

Post by Yordan Yordanov » 03 Mar 2013, 20:56

Кое точно в "с право на защита" те кара да се съмняваш, че имаш право на защита?!

tritonchev

Post by tritonchev » 03 Mar 2013, 21:03

Мерси за информацията.
Няма за какво да се притеснявам ,това лято дано успея да защитя.
Приятна вечер от мен.

RaDe0N*

Post by RaDe0N* » 05 Mar 2013, 20:38

Абе май имаше някакъв срок 3 или 5 години и после си губиш правата и трябва да плащаш такса възстановяване на студ. права или нещо от сорта, затова най-добре гледай до септември включително да защитиш.
-"Векторите v,w,r правят дясно ориентирана тройка !"
-"Колеги колко лява е тая резба ?"
==================================================
calc
The COOL Google Chrome

adi

Post by adi » 06 Mar 2013, 14:10

Абсолвенти, които са завършили семестриално т.е. взели са си всичките изпити и не успеят в планов срок да разработят ДР и да я защитят, се отчисляват от ТУ поради "незащита в срок". Те имат ЕДНОКРАТНО право да се явят с един от следващите випуски, но не по - късно от 5 години т.е чакат те 5г.(ето ти го правото на защита - отчислен, но с право на защита))! Ако не сте защитили в рамките на тези 5 г. , след този срок, се явявате на КОНКУРСЕН ИЗПИТ за ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА СТУД. ПРАВА.....(трябва само 3 да се изкара) и се допускате до ДЗ. Това е!

deckkk

Post by deckkk » 21 Apr 2013, 19:13

Здравейте

Аз също съм отчислен с право на защита и сега за защитаване на дипломна и съответното и разработване ми казаха в канцеларията че трябва да си заплатя една семестриална такса. Някой да знае как точно стоят нещата?

tritonchev

Post by tritonchev » 08 Aug 2013, 00:44

Това за всички специалности ли важи,че като си отчислен с право на защита трябва да платиш семестриална такса.

Yully

Post by Yully » 13 Jun 2017, 10:33

adi wrote:Абсолвенти, които са завършили семестриално т.е. взели са си всичките изпити и не успеят в планов срок да разработят ДР и да я защитят, се отчисляват от ТУ поради "незащита в срок". Те имат ЕДНОКРАТНО право да се явят с един от следващите випуски, но не по - късно от 5 години т.е чакат те 5г.(ето ти го правото на защита - отчислен, но с право на защита))! Ако не сте защитили в рамките на тези 5 г. , след този срок, се явявате на КОНКУРСЕН ИЗПИТ за ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА СТУД. ПРАВА.....(трябва само 3 да се изкара) и се допускате до ДЗ. Това е!
Здравейте на всички!

Използвам тази тема, за да задам своя въпрос, защото съм точно в такова положение. Завършил съм семестриално МТФ - доста отдавна и не съм си предал ДР в срок.

Това което знам е че трябва да се плати определена такса и да се явя на КОНКУРСЕН ИЗПИТ за ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА СТУД. ПРАВА - тест. Въпросът ми е свързан точно с този тест! Някой знае ли какво представлява? Какви теми обхваща? Има ли някъде систематизирана информация за подготовка за такъв вид тест? Може ли да се намерят тестове, които вече са давани, за да се ориентирам как и от къде да се подготвя, за да изкарам теста?

Благодаря предварително!

petttto

Post by petttto » 06 Jul 2018, 15:20

Yordan е абсолютно прав Image

Post Reply