ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 21 ное 2017, 04:50

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 4 posts ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Преместване
МнениеПубликувано: 30 сеп 2016, 17:43 
Извън линия

Здравейте,
аз съм от 54 блок и лятото ми смениха стаята(във двойна стая съм) с причина, че щяло да има семейство, което да се настанява след 15 дни там.(Стаята я ремонтирах преди три години) Никой не се настани и сега е празна, просто ме излъгаха... Във старата стая нямах късмет със съквартирантки и винаги бяха шумни, безотговорни и проблемни, в резултат натрупах много изпити, но и в новата стая кошмара продължава!Преди да почне лятото попитах дали мога да съм сама и да си плащам двоен наем за стая, с цел да си изчистя изпитите, но ми беше казано, че ако го спомена още веднъж ще бъда изгонена от общежитието... Мислех да изчистя всички изпити с надежда да се преместя, но през цялата ликвидация беше шум до 2 през ноща, всеки ден... Няма как да научиш нещо или да се наспиш...Бях принудена да стоя със слушалки, за да не чувам всичко това... Почти всеки ден е така... Единственото, което искам да се преместя в по-тиха стая... Сега ще съм четвърти курс, специалността ми е тежка, всеки ден съм в университета и като се прибера не мога да си почина. Искам да завърша със моите колеги, а не да оставам със година!Вторият по-малък проблем е, че момичето, с което съм сега има много електроуреди (Фритюрник, пералня, телевизор, лаптоп, готварска печка, хладилник и др.) при положение, че аз имам само скара, лаптоп, кана и хладилник. Тя е в отделна стая. Наема се води 1:1 и не съм съгласна да плащам и неините уреди, които не използвам. Има ли решение за моя проблем или просто трябва да продължавам да търпя?

Нагоре
 Заглавие: Re: Преместване
МнениеПубликувано: 01 окт 2016, 20:55 
Извън линия

Много интересно как тръгнахте от шумни съседи и изпити, та стигнахте до плащане на сметки.
За това да плащате двоен наем, никога не съм чувала нещо подобно, нормално е да са ви казали така (те и портиерките са си заядливи).
Имам колежка, която спи с тапи за уши, може и вие да пробвате. Относно сметките - не може ли да се разберете с вашата съквартирантка? Вие го казвате така, все едно изобщо не контактувате или не обсъждате сметки и прочее?

Нагоре
МнениеПубликувано: 02 окт 2016, 08:20 
Извън линия

niki32 написа:
Много интересно как тръгнахте от шумни съседи и изпити, та стигнахте до плащане на сметки.
За това да плащате двоен наем, никога не съм чувала нещо подобно, нормално е да са ви казали така (те и портиерките са си заядливи).
Имам колежка, която спи с тапи за уши, може и вие да пробвате. Относно сметките - не може ли да се разберете с вашата съквартирантка? Вие го казвате така, все едно изобщо не контактувате или не обсъждате сметки и прочее?

Нека да кажа, че от лесно няма да тръгна да се местя... Бях две години с несъобразителна мърла, която правеше мазало и не чистеше след себе си, приятеля и спеше всеки ден при нас и бяхме в една стая, пробвай да си го представиш. Махна се, после година с чалга фурия, която в 9 сутринта почваше с чалга до 12 и като се прибереше от работа от 8 до 12 пак! И не чистеше общите места в общежитието. Тряваше да се караме и за това - пълно щастие... Мислила съм и за тапи и много други варианти...Не знам как да го обясня по-добре. Проблемите са два: Големия - шума не е през само през ноща - той е и през деня...По всяко време има хора и е сбирщина... Разбирам да има хора и да си говорят нормално и да не ги чувам(или само от време на време), защото са в отделна стая, но то се кряска и вика нон-стоп. С една дума - не се млъква. И с тапи за уши ли да седя ежедневно, защото единственото, което чувам са чалга хитове и как тече BigBrother! Пускам си да изгледам нещо и не мога да го чуя от целия шум, трябва да фрасна звука до край или седя да със слушалки... И двата случая е болезнено, да не говоря за тапи (или може да си забия по един химикал и в двете уши и да не чувам изобщо :Д) Комбинация с ученето ми докарва проблеми - ежедневно главоболие и много кръв от носа всеки ден... (Може и хапчета да ми предложиш освен тапите... :Д) Миналата седмица ликвидация, те всеки ден купон, при положение, че тя знаеше за моите изпити...За какво говори това - несъобразителност! Ти си мислиш - ходи и им кажи да са по-тихи - има ли смисъл, щом сама не се спира, аз ли да ги укротявам...Уча за инжинер, а не звероукротител... :Д Втория - както споменах стаята ми е нова. Наема, тока и водата още не са въведени, защото е началото на семестъра, затова е бъдещ проблем, които съм написала и да евентуално ако остана там и се наложи ще говоря с нея или домакинката за това... Още ли ти е интересно или пак да обяснявам?

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 окт 2016, 10:43 
Извън линия

Жалко за теб. ще я набутат на някой тяхен човек!

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 4 posts ] 

Всички времена са UTC+02:00