ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 24 ное 2017, 05:58

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 5 posts ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 21 сеп 2016, 13:59 
Извън линия

Здравейте уважаеми дами и господа! След първоначалния шок от вида на стаята във блок 59, взехме решение да ремонтираме стаята на сина ни. Във тази връзка имам следните въпроси :
1. В дългия списък от повреди фигурира и счупен прозорец на вратата към терасата, който заплашва да падне всеки момент, евентуално върху главите на живущите там. Доколкото се разбра, е в списъка за ремонти, но скоро нямало да стане. Въпросът ми е трябва ли да стане злополука за да се ремонтира и не сте ли длъжни поне да предоставяте обезопасени помещения ? И това ли трябва да ремонтираме с наши средства ?
2. Имаме намерение да сменим легло, матрак, гардероб и бюро в поверената ни стая . Как става издаването на вече приетите срещу подпис негодни за ползване мебели ?
3. Естествено и ще боядисаме стаята, терасата и банята. Въпросът ми е ще се намали ли наема за сметка на направените подобрения?
4. По отношение на закупените нови мебели въпросът ми е същия : ще се намали ли наема или ще ми бъде издаден договор за дарение ?
Сигурно за ас това са глезотии, но нека ви напомня че живеем в 2016г., а не в 1946...И друго ни стана ясно- студентите не се настаняват според успеха си, какъв е критерия- не е ясно. Явно за студентите с почти максимален бал са приготвени най- мизерните стаи....

Нагоре
МнениеПубликувано: 21 сеп 2016, 15:52 
Извън линия

Настаняването става по как им падне на лелките - дори те не знаят каква е стаята.
Не вярвам наема да бъде намален, защото не им пука изобщо какво правите, а че има стая, в която УЖ трябва да живееш.
Ремонти от тях не очаквайте..
Тук всеки си прави каквото му е кеф, защото не живеят ТЕ в тези общежития

Вие хубаво се възмущавате на нещата, но защо Вашият Син не написа мнението, а вие ? На 20 години би трябвало да може сам да се оправя вече с тези наболели въпрос и да си търси правата САМ... Всеки е на мама и тати, но поне сам можеше да си напише мнението

Нагоре
МнениеПубликувано: 01 окт 2016, 21:16 
Извън линия

Добре де, защо хората решават да обновяват стаята? Мебелите са прекалено опасни, мазилката има радиация? Момчето ще живее там 4 години, колко ще живее не е ясно точно де, ама да правите пълен ремонт на нещо, което не е ваше, на никой да не му пука освен на вас че сте направили тоя ремонт, пък накрая апартамента да се окаже обновен за следващия - ми то така е навсякъде. Някой върши работата на другия.

Нагоре
МнениеПубликувано: 03 окт 2016, 09:25 
Извън линия

Уважаеми млади господа, надявам се по-скоро да достигнете нивото, на което ще ви пука как се изразходват обществените средства, събрани от плащаните от вас данъци. За мен не е без значение. Все пак реших да подпомогна университета с едно обновяване, защото:
1. Нито една мебел / освен бюрата/ не е годна за използване. Всички мебели са със счупени врати, както и с липсващи.
2. Дюшеците са пълни с дървеници
3. По стените има всичко друго, освен боя.
Незнам що за човек си за да не ти пука в какви условия ще живееш следващите 4 години и защо трябва да чупиш всичко сътворено до момента, колкото и малко да е то.

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 окт 2016, 10:32 
Извън линия
Отдел "СОС"

Г-жа Димитрова,
държавата дава за вашия син/дъщеря, 1.00лв на ден, за престой в общежитие, което включва всички разходи за ток, вода, парно, ремонт, асансьори и всички разходи които Вие правите за поддръжка на вашия фамилен дом.
При тези условия ха да Ви видя как ще се оправите.
То е лесно да се коментира от страни.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 5 posts ] 

Всички времена са UTC+02:00