ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 19 ное 2017, 08:22

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 11 posts ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 24 авг 2010, 09:50 
Извън линия

Здравейте, искам да ви попитам , каква е заетоста при този вид обучение? Имам ли възможност да работя на трудов договор с пълен работен ден, или има някакви общи условия, които се налага да се спазват.
Опитах се да открия отговорът на конкретните ми въпроси из сайта на Ту, но не успях. Ще се радвам да ми да споделите.
Поздрави !

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 24 авг 2010, 11:18 
Извън линия

Мои приятели работиха докато караха докторантура редовно, но в други университети. Но според мен би било по-голяма далавера да работиш по проектите покрай ръководителя и катедрата (-;

Нагоре
МнениеПубликувано: 24 авг 2010, 16:19 
Извън линия

Здравей - при задочна форма, естествено можеш да работиш на пълен трудов договор. Единствено трябва да съумяваш да се справяш и с работата по докторантурата в срок - според индивидуалния ти план. Колкото до задълженията - ще имаш няколко изпита първата година, а работата по темата ти - ще съгласуваш с ръководителя ти. Като цяло работата е индивидуална. Аз самата съм задочна докторантка и работя на пълен трудов договор в друг град, отделно работя и по проект към катедрата, в която съм зачислена. Няма нищо страшно - УСПЕХ!!!

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 окт 2011, 10:12 
Извън линия

Ела, може ли повече информация за индивидуалния ти план? Започвам и аз и имам нужда от повече инфо?
Също така за таксите? Стипендии имаш ли право задочно да получаваш?

Нагоре
МнениеПубликувано: 07 окт 2011, 20:25 
Извън линия

Индивидуалният план включва взимане на няколко изпита по специалността и един задължителен по чужд език. Обикновено са 3-4 изпита първи семестър и 3-4 втори.

От там насетне в индивидуалния ти план ще присъства изискване за публикуване на поне 2 статии в научни конференции/списания. Нищо страшно - ти и без това ще трябва да напишеш такива.

Нагоре
МнениеПубликувано: 20 окт 2011, 13:28 
Извън линия

Здравейте отново,
индивидуалните планове при редовна и задочна форма са различни. При редовна докторантура трябва да се вземат всички изпити от докт. минимум /3/ + език за една календарна година от датата на зачисляване. При задочна докторантура изпитите се взимат за 2 год. При редовна докт. се плаща една единствена такса от 600 лв /може и вече да са я променили/ при зачисляване, докато при задочна се плащат 2 такси по 300 лв - по една за първата и втората год., т.е. и в двата случая всичко излиза 600 лв. При редовна форма обаче докторантът няма право да работи на основен трудов договор, но може да работи по граждански договори. Също така при редовната форма се взема стипендия от 450 лв. целогодишно за трите години докторантура. При задочна докт. няма стипендия.
Да се върнем към индивидиуалните планове - след приключване на изпитите, започва научната работа - анализи, изследвания, писане на статии, ходене по конференции и т.н. В края на всяка академична година има атестация на докторанта /вид оценяване на работата му/, а през три месеца се пишат отчети до декана за свършената работа през въпросните три месеца.
Ако някой има допълнителни въпроси нека да пише!

Нагоре
МнениеПубликувано: 20 окт 2011, 14:22 
Извън линия
Потребителски аватар

Как стои въпросът с общежитията? Задочната доктурантура е минимум 4 години нали, няма начин да е по-малко? Също и как стои въпроса с привилегиите за градския транспорт, ако сме задочно май ги отнемат?

calc
The COOL Google Chrome

Нагоре
МнениеПубликувано: 20 окт 2011, 19:30 
Извън линия

Задочните докторанти нямат право на общежитие, както и задочните студенти, това си е напълно логично. Мисля че като задочник имаш право на нощувки, но не целогодишно. За всеки случай провери в правилника за ползване на студентски общежития и столове /за да не излъжа нещо случайно/. Намаление на градски транспорт ползват отново само редовните. Защо обаче държиш на тази задочна форма, защо не кандидатстваш редовно?

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 мар 2013, 14:47 
Извън линия

Здравейте прочетох какво сте написали в темата и не ми стана ясно. На какви основания се забранява на редовният доктурант да работи. На кои членове във вътрешният правилник, Закона за развитие на АС и тн се забранява на докторанта да работи. Не мога да разбера, ако си спазваш плана що да е забранено да работиш. Моля споделете вашият опит от докторантурата.

Ток и Жици
Мн.Добър 3 и Отличен 4
Изображение
Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 мар 2013, 15:09 
Извън линия
Потребителски аватар

На базата на това - http://tu-sofia.bg/norm-dok/Pravilnik_n ... i_2012.pdf - член 8 точка 2 - вътрешен правилник на ТУ-София - "Правилник за условията и реда за придобиване на научни степени в ТУ–София", приет на Общо събрание. В някои други български университети това изискване го няма.

calc
The COOL Google Chrome

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 мар 2013, 19:58 
Извън линия
Потребителски аватар

това изискване не се спазва :wink:

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 11 posts ] 

Всички времена са UTC+02:00