ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 19 ное 2017, 08:25

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 7 posts ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Докторантура
МнениеПубликувано: 25 ное 2012, 22:55 
Извън линия

Здравейте,

Имам един въпрос свързан с докторантурата. В момента съм магистър и съм си положил всички изпити предстои ми януари да защитя дипломната си работа. Мога ли да си подам документите сега декември месец и да кандидаствам за докторантурата.

Поздрави

Ток и Жици
Мн.Добър 3 и Отличен 4
Изображение
Изображение

Нагоре
 Заглавие: Re: Докторантура
МнениеПубликувано: 25 ное 2012, 23:31 
Извън линия

Не си защитил дипломна работа - не си завършил магистратура (виж т.2 http://tu-sofia.bg/doktoranti/zapoved-obiava-12-13.pdf )

Нагоре
МнениеПубликувано: 26 ное 2012, 14:42 
Извън линия

Xenion, ще ти отговоря така:
Може да подадеш документи в сектор Докторантури", но при следните условности:
1. Пускаш една молба до Декана ти, да ти се изтегли ДЗ преди докторантските изпитите мисля ,че бяха края на януари и посочваш точната причина за това, а именно кандидатстване за докторантура с една дума да се явиш по-рано от твоите колеги на защита.
2. Ако ти се удовлетвори молбата от Декана т.е има + резолюция, я носиш при г-жа М. Николова, експерт - докторанти, с едно уверение от студ. канцелария, че си завършил семестриално и остава само ДЗ. Там тя ти приема документите, като Ти се задължаваш в момента в който защитиш незабавно да й представиш документа от изпитната комисия т.е уверение . В противен случай.... аут.... Еми това е....

Нагоре
МнениеПубликувано: 26 ное 2012, 15:06 
Извън линия

т.е с една дума - прави ти се компромис и ти приемат документите (но, това НЕ Е ОКОНЧАТЕЛНО РЕШЕНИЕ ..така да се каже), И трябва задължително да защитиш преди конкурсните изпити за докторантура по обясними причини. Имали сме доста такива случаи..и се надявам да си вземеш ДЗ.....Успех!

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 ное 2012, 08:56 
Извън линия

Xenion, искам още едно уточнение. Като казах да си изтеглиш ДЗ, аз по- скоро имам предвид, ако вашите срокове за защита са през февруари (каквито са в повечето факултети), напр. така е във ФЕТТ, съгласно графика за магистри-абсолвенти. Но, ако сроковете са ви през януари за защита във вашия ф-т, тогава явно не е нужно да пускаш молба до декана ти и представяш на г-жа М. Николова само уверение от студ. канцелария за завършил семестриално и си депозираш документите през декември.

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 ное 2012, 19:32 
Извън линия

Благодаря

Свързочник III Курс

Ток и Жици

Мн.Добър 3 и Отличен 4

Изображение

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 ное 2012, 08:08 
Извън линия

Xenion, радвам се, ако съм ти била полезна! Извинявам се, че ти отговорих на "порции", но при мен винаги е голяма "лудница" и само от Св. Синод, не ме "дърпат". Но винаги ми се иска да помогна с коректен и най-вече верен отговор, когато виждам, че се задават смислени въпроси! Хубав ден от мен!

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 7 posts ] 

Всички времена са UTC+02:00