Магистратура в ТУ след бакалавър в друг ВУЗ

Теми и въпроси свързани с магистратурите в ТУ-София

Moderator: Глобални Модератори

levskar87

Магистратура!

Post by levskar87 » 03 Aug 2010, 14:43

Здравейте колеги! Завърших ТУ-Варна тази година и желая да продължа с магистратура в същото направление, но в ТУ-София.Какъв е ориентировъчният успех, необходим за приемане в държавна поръчка и някъде има ли изнесени резултати от миналата година например?

sarah

Re: Магистратура в ТУ след бакалавър в друг ВУЗ

Post by sarah » 15 Aug 2011, 13:18

абе хора защо никъде не се споменава магистратура- мултимедия...

shanggy

Post by shanggy » 03 Jul 2013, 15:22

Здравейте! Бих искала да попитам, ако съм завършила бакалавър "Немска филология" в СУ, мога ли да продължа магистър "Компютърни системи и технологии" (на немски език) в ТУ?

Yordan Yordanov
Администратор

Post by Yordan Yordanov » 14 Jul 2013, 23:36

shanggy wrote:Здравейте! Бих искала да попитам, ако съм завършила бакалавър "Немска филология" в СУ, мога ли да продължа магистър "Компютърни системи и технологии" (на немски език) в ТУ?
Трябва да преминете през едногодишно изравнително обучение. За КСТ-Магистри програмата за това обучение може да намерите тук.

lifelife

Post by lifelife » 13 Aug 2013, 21:31

Здравейте колеги,

Завърших бакалавър в УНСС "Човешки ресурси" и сега искам да запиша магистратура в ТУ. Доколкото разбрах за да запиша някоя инженерна специалност трябва да съм завършил бакалавър същото направление примерно Технически науки. Има ли вариант да се запиша някоя инженерна специалност ... примерно Инженерна логистика или Технология и управление на транспорта? Другия ми въпрос е как стои въпросът със задочното обучение, тъй като се налага да работя и няма как да присъствам на лекции между 9 - 17:30.

Предварително благодаря.

П.С. Интересувам се как стои въпросът с държавната поръчка и платеното обучение

ivan.petrov

Post by ivan.petrov » 04 Nov 2013, 18:47

Здравейте имам следния вапрос.
Карам бакалавърска степен "Електроенергетика" в Ту Варна и желая да карам магистратурата си в ТУ София.Обаче за Специалност "Електроенергетика и електрообзавеждане" пише ,че е само за студенти завършили точно ЕЕЕО при положение ,че моята спец. се води ЕЕ немога да преценя дали трябва изравнително обучение, след като учебните планове се разминават само с 4-5 предмета и те не са определящи за магистратура поне според мен. Друг проблем е и ,че се водят от различни направления. Ако може някои да даде експертно мнение ще сам много благодарен.

zhanabo

Post by zhanabo » 12 Dec 2013, 00:04

Здравейте,

Бих искала да попитам, ако съм завършила професионален бакалавър "Маркетинг" в MT&M Колеж, мога ли да продължа с магистър "Компютърни системи и технологии" (на немски език или на български) или MBA (на немски език) в ТУ?

Благодаря Ви предварително!

Yordan Yordanov
Администратор

Post by Yordan Yordanov » 12 Dec 2013, 12:17

Моля, изпратете Вашето запитване за немския факултет тук.

South_Of_Heaven

Post by South_Of_Heaven » 09 Jun 2014, 18:12

Здравейте!
Искам да попитам ще се публикува списък с магистратурите за новата учебна година 2014/2015 някъде в сайта на ТУ-София или опциите за магистър са тези, които са в сайта в графа "учебни планове"? И друго - къде пише начините за кандидатстване за магистър, балообразуване, график, правилник и тн.?

Post Reply